Jump to content

Reloop SHP-1 dziwnie grają. Czy winne może być źródło?


Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów!

Kupiłem słuchawki Reloop SHP-1 będąc zachęconym dużymi muszlami i relatywną prostotą w napędzeniu. Musze jednak stwierdzić, że jestem zdegustowany jakością dźwięku. Jest niezwykle stłumiony - w niektórych utworach prawie w ogóle nie słychać wokalu. Oprócz tego zamiast basu w niektórych utworach słychać coś w rodzaju "pierdzenia", trzaski w rytm muzyki (co ciekawe słyszę to tylko z lewej strony). Być może jest to oczywiste - nie znam się aż tak na tym, ale czy problem może tkwić tylko i wyłącznie w laptopowej integrze? A może są po prostu wadliwe? Jestem wstanie wydać na ewentualnego dac'a do 300 zł, tylko czy oby na pewno rozwiąże to problem? Mam na szczęście te magiczne 14 dni na ewentualny zwrot. Nie jestem pewny czy umieszczam temat w odpowiednim dziale, więc z góry przepraszam, jeśli jest jakiś bardziej adekwatny.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Przede wszystkim sprawdziłbym słuchawki na innym sprzęcie, ale jak na razie wygląda to na uszkodzony egzemplarz, a więc bezwzględnie robiłbym zwrot. Co do wokalu - Reloopy mają co prawda wokal dosyć pogłosowy, ale jeśli tylko nagranie nie ma go mocno schowanego samo z siebie, nie powinno być z nim problemu na tym modelu.

Zalecałbym spróbować czegoś innego, jak np. ISK HD9999, które przy zachowaniu cech podobnych do Reloopów mogłyby sprawdzić się lepiej. Choć oczywiście izolacja będzie tu mniejsza. Wciąż jest to "V"ka, ale konwencjonalnie realizowana, bez takiego pogłosu.

Link to comment
Share on other sites

Przetestowałem je na różnych źródłach i ewidentnie są uszkodzone, więc nie ma nawet sensu oceniać w tej sytuacji ich brzmienia. Tak jakby plastik wpadał w rezonans z głośnikiem. Dziękuję za propozycję, na pewno przyjrzę się tym ISK'ą, a tym czasem rozpoczynam pertraktacje ze sklepem...

Pozdrawiam serdecznie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...