Jump to content

Xduoo X2 vs Xduoo X3 vs Fiio X1 vs Fiio X3


Pivlo
 Share

Recommended Posts

Witam,
Szukam odtwarzacza przenośnego do 500zł. Myślałem o Fiio X1, Xduoo X2 i Xduoo X3. Obecnie korzystam z połączenia Nuforców Ne700x i Sansy Clip Plus. Mam zamiar kupić też nowe słuchawki.
Wybieram pomiędzy:
- Brainwavz S5 (już testowałem)
- Sennheiser Momentum In Ear (niedługo przestestuję)
- Yamaha EPH-100 (z tymi jest kłopot bo nie wiem gdzie w Warszawie mogę je przetestować)
Dostałem jeszcze propozycję od jednego z forumowiczów Mp3store odnośnie Fiio X3 pierwszej generacji.
Jakie są wasze propozycje? Mam nadzieję, że niedługo uda mi się wybrać jedne z tych słuchawek i wybór będzie opierał się właśnie o ten konkretny model.

Pozdrawiam,
Pivlo

Edited by Pivlo
Link to comment
Share on other sites

A jaka jest różnica w brzmieniu Fiio X3 I i II generacji? Który odtwarzacz jest jaśniejszy i bardziej basowy? Prawdopodobnie kupię jeden z nich - używkę lub jak się trafi to nówkę w dobrej cenie. Chyba, że jest jakiś lepszy odtwarzacz do Yamaha EPH-100 w cenie do 700zł? Mam okazję nabyć iBasso DX50 za 700zł - opłaca się?

Edited by Pivlo
Link to comment
Share on other sites

Tylko, że drugiej genreacji nie kupię bo jest za droga. Mój budżet to 700zł.Mam do wyboru IBasso DX50 - 700 zł. Co prawda używany ale w bardzo dobrym stanie. Mogę też wziąć Fiio X3 I generacji za 500zł, też w bardzo dobrym stanie. Oba odtwarzacze mogę kupić od użytkowników z forum mp3store.pl. Dlatego też potrzebna jest mi Pana opinia o tych urządzeniach, bo żadnego z nich przed zakupem nie mogę przetestować. Chyba jeszcze o tym nie pisałem - słucham wszystkich rodzajów muzyki, ale głównie elektroniki i popu.

Edited by Pivlo
Link to comment
Share on other sites

Średnio. Było to dla mnie brzmienie mocno podchodzące pod styl X1. O ile tam z racji niskiej ceny i typowości słuchawek budżetowych zdawało to egzamin, tak tutaj moje oczekiwania okazały się znacznie wyższe niż możliwości oferowane przez X3K. Dlatego też cenię sobie bardziej przyjemnego, gładszego i mniej "cyfrowo" brzmiącego X3 poprzedniej generacji. Zmiany oprogramowania to generalnie kosmetyka na odtwarzaczu, choć niektórzy twierdzą że poprawa jest znacząca. Tyle że w X3 pierwszej generacji siedzi jak pamiętam dobry Wolfson WM8740 i to właśnie on ma taki bardzo przyjemny charakter.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem takie porównanie Fiio X3 do iBasso DX50:

"iBasso DX50 kontra FiiO X3

To, co rzuca się już na starcie to różnica w charakterystyce brzmieniowej pomiędzy odtwarzaczami. Produkt FiiO ma więcej średniego i wysokiego midbasu, no i faktura całego dołu jest bardziej okrągła, dla niektórych aż za. DX50 ma lepiej kontrolowane niskie tony, bardziej zwarte. Grajek iBasso oddaje więcej szczegółów, gra szerzej i bardziej dynamicznie, a przy tym ogólnie wyraźniej, dla mnie jest lepszy. Jego separacja instrumentów też jest oczko wyżej, choć nieco poniżej tej z iModa. X3 ma za to bardziej muzykalny środek pasma, nieco bliżej słuchacza."

Czy można mniej więcej tak ocenić brzmienie obu odtwarzaczy?

Link to comment
Share on other sites

To zależy od tego jakie słuchawki podepniemy pod oba odtwarzacze. W moim odczuciu cechy, które zostały tu naznaczone, nie są negatywami. Bardzo podobnie jest między np. dobrą lampą a tranzystorem - szerokość i szczegółowość kontra klimat. Taki sprzęt uczy kompromisów i ostatecznie przy porównaniu bezpośrednim pod koniec dnia częściej łapałem się na słuchaniu tego bardziej muzykalnego i przyjemniejszego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...