Jump to content

Xduoo X2 vs Xduoo X3 vs Fiio X1 vs Fiio X3

Pivlo
 Share

Recommended Posts

Witam,
Szukam odtwarzacza przenośnego do 500zł. Myślałem o Fiio X1, Xduoo X2 i Xduoo X3. Obecnie korzystam z połączenia Nuforców Ne700x i Sansy Clip Plus. Mam zamiar kupić też nowe słuchawki.
Wybieram pomiędzy:
- Brainwavz S5 (już testowałem)
- Sennheiser Momentum In Ear (niedługo przestestuję)
- Yamaha EPH-100 (z tymi jest kłopot bo nie wiem gdzie w Warszawie mogę je przetestować)
Dostałem jeszcze propozycję od jednego z forumowiczów Mp3store odnośnie Fiio X3 pierwszej generacji.
Jakie są wasze propozycje? Mam nadzieję, że niedługo uda mi się wybrać jedne z tych słuchawek i wybór będzie opierał się właśnie o ten konkretny model.

Pozdrawiam,
Pivlo

Edited by Pivlo

A jaka jest różnica w brzmieniu Fiio X3 I i II generacji? Który odtwarzacz jest jaśniejszy i bardziej basowy? Prawdopodobnie kupię jeden z nich - używkę lub jak się trafi to nówkę w dobrej cenie. Chyba, że jest jakiś lepszy odtwarzacz do Yamaha EPH-100 w cenie do 700zł? Mam okazję nabyć iBasso DX50 za 700zł - opłaca się?

Edited by Pivlo

Tylko, że drugiej genreacji nie kupię bo jest za droga. Mój budżet to 700zł.Mam do wyboru IBasso DX50 - 700 zł. Co prawda używany ale w bardzo dobrym stanie. Mogę też wziąć Fiio X3 I generacji za 500zł, też w bardzo dobrym stanie. Oba odtwarzacze mogę kupić od użytkowników z forum mp3store.pl. Dlatego też potrzebna jest mi Pana opinia o tych urządzeniach, bo żadnego z nich przed zakupem nie mogę przetestować. Chyba jeszcze o tym nie pisałem - słucham wszystkich rodzajów muzyki, ale głównie elektroniki i popu.

Edited by Pivlo

Średnio. Było to dla mnie brzmienie mocno podchodzące pod styl X1. O ile tam z racji niskiej ceny i typowości słuchawek budżetowych zdawało to egzamin, tak tutaj moje oczekiwania okazały się znacznie wyższe niż możliwości oferowane przez X3K. Dlatego też cenię sobie bardziej przyjemnego, gładszego i mniej "cyfrowo" brzmiącego X3 poprzedniej generacji. Zmiany oprogramowania to generalnie kosmetyka na odtwarzaczu, choć niektórzy twierdzą że poprawa jest znacząca. Tyle że w X3 pierwszej generacji siedzi jak pamiętam dobry Wolfson WM8740 i to właśnie on ma taki bardzo przyjemny charakter.

Znalazłem takie porównanie Fiio X3 do iBasso DX50:

"iBasso DX50 kontra FiiO X3

To, co rzuca się już na starcie to różnica w charakterystyce brzmieniowej pomiędzy odtwarzaczami. Produkt FiiO ma więcej średniego i wysokiego midbasu, no i faktura całego dołu jest bardziej okrągła, dla niektórych aż za. DX50 ma lepiej kontrolowane niskie tony, bardziej zwarte. Grajek iBasso oddaje więcej szczegółów, gra szerzej i bardziej dynamicznie, a przy tym ogólnie wyraźniej, dla mnie jest lepszy. Jego separacja instrumentów też jest oczko wyżej, choć nieco poniżej tej z iModa. X3 ma za to bardziej muzykalny środek pasma, nieco bliżej słuchacza."

Czy można mniej więcej tak ocenić brzmienie obu odtwarzaczy?

To zależy od tego jakie słuchawki podepniemy pod oba odtwarzacze. W moim odczuciu cechy, które zostały tu naznaczone, nie są negatywami. Bardzo podobnie jest między np. dobrą lampą a tranzystorem - szerokość i szczegółowość kontra klimat. Taki sprzęt uczy kompromisów i ostatecznie przy porównaniu bezpośrednim pod koniec dnia częściej łapałem się na słuchaniu tego bardziej muzykalnego i przyjemniejszego.