Jump to content

które lepsze i dlaczego

NONIE7
 Share

Recommended Posts

10 hours ago, manu said:

K612 pro to znakomite słuchawki, potrzebują jednak wzmacniacza, by rozwinąć skrzydła.

Jaki wzmacniacz polecasz ?   

http://sklep.hard-pc.pl/p8166,wzmacniacz-sluchawkowy-smsl-m2-dac.html

lub

http://sklep.hard-pc.pl/p7997,wzmacniacz-sluchawkowy-fiio-a3-silver-e11k-kilimanjaro2-gwarancja-door-to-door.html

da rade?

Najlepszy. A już który takim będzie musi zdecydować kupujący. Zwłaszcza ze recenzje są na blogu i można samemu dojść do wniosku który sprzęt z czym się dogada najlepiej. Wskazówki ku temu jak to ocenić są również w Poradniku nt. samodzielnego wyboru słuchawek. Aczkolwiek M2 nie jest tylko wzmacniaczem, ale też i DACiem. A3 jest gołym wzmacniaczem.

• Upvote 2

10 hours ago, EvilKillaruna said:

Najlepszy. A już który takim będzie musi zdecydować kupujący. Zwłaszcza ze recenzje są na blogu i można samemu dojść do wniosku który sprzęt z czym się dogada najlepiej. Wskazówki ku temu jak to ocenić są również w Poradniku nt. samodzielnego wyboru słuchawek. Aczkolwiek M2 nie jest tylko wzmacniaczem, ale też i DACiem. A3 jest gołym wzmacniaczem.

Nom to mi dużo mówi.

;(

1 hour ago, NONIE7 said:

Nom to mi dużo mówi.

;(

Evill siedzi już długo w branży, więc posługuje się charakterystycznymi dla tej branży pojęciami. Wyjaśnianie każdej kolejnej osobie tego samego byłoby uciążliwe, dlatego powstał słowniczek popularnych pojęć audio: http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

Teraz będziesz w stanie zrozumieć cowłaście Evill ci napisał... Jednak pewnie dalej nie będziesz miał wystarczającej wiedzy, by podjać decyzję. 

Czytasz jeszcze to:

http://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/ (od tego powinieneś był zacząć) i to:

http://www.audiofanatyk.pl/kiedy-i-czemu-potrzebny-jest-wzmacniacz-sluchawkowy/

Po tych lekturach powinieneś być w stanie zrozumieć co forumowi koledzy chcieli ci przekazać. Wiedza jest na wyciągnięcie ręki, tylko trzeba po nią sięgnąć.

Evillowi chodziło o to, że jedno z wymienionych przez ciebie urządzeń to dac, drugie zaś to dac ze wzmacniaczem. Czyli dwa różne urzadzenia. Jak już będziesz wiedział co jest co, wtedy możesz sprawdzić jego recenzje:

1. http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-usb-s-m-s-l-m2/

2. http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-fiio-e11k-kilimanjaro-2/

Po dojściu do ostatniego etapu - przeczytania obu recenzji powinineś już wiedzieć - czy dany sprzet jest tym, czego faktycznie potrzebujesz. 

Edited by Wdwdr
  • Upvote 2

17 hours ago, NONIE7 said:

K612 z nich grać zagrają, ale nie pokażą nawet połowy swoich możliwości, nie będą poprawnie napędzone. Z tanich rozwiązań - wzmacniacz słuchawkowy ZENek, dostępny w sprzedaży u użytkownika Perul forum mp3.store (kiedyś przynajmniej) 

Fiio e10k też może mieć problemy, choć być może da radę, tu Evil musiałby się wypowiedzieć, ja e10k nie słuchałem, auneT1 to jest miód w malinach dla k612 z budżetowych jeszcze rozwiązań :)

Edited by manu

@Wdwdr Niby racja, ale jednak autor tematu ma możliwość kupienia w "dobrej cenie" akurat tych słuchawek. Osobiście chętnie bym się dowiedział ile ta "dobra cena" wynosi, bo bardzo możliwa jest opcja, że zakup nawet nowych K550 będzie dla autora lepszym wyborem, niż zakup K612/M220 + DAC/AMP.

• Upvote 1

1 minute ago, Folkien said:

@Wdwdr Niby racja, ale jednak autor tematu ma możliwość kupienia w "dobrej cenie" akurat tych słuchawek. Osobiście chętnie bym się dowiedział ile ta "dobra cena" wynosi, bo bardzo możliwa jest opcja, że zakup nawet nowych K550 będzie dla autora lepszym wyborem, niż zakup K612/M220 + DAC/AMP.

300 zł za k612 możliwe że nawet za 250 i piwo he he 

Edited by NONIE7
  • Upvote 1

Powiem tak to ma być sprzęt na lata i chciał bym ze słuchawek wydobyć wszystko co najlepsze a że trzeba dokupić wzmacniacz nie ma problemu tylko pomóżcie wybrać jaki bo się kompletnie na tym nie znam ;(

Edited by NONIE7

Cena faktycznie niezbyt wygórowana, oczywiście pod warunkiem, że nie mają żadnych znaczących defektów. A co do wzmacniacza, to tu właśnie jest problem ;). Te słuchawki są bardzo wymagające napędowo i dlatego potrzebny jest do nich, jak to trafnie ujął @EvilKillaruna, "najlepszy" wzmacniacz. A my tu, niestety, nie możemy zwyczajnie powiedzieć jaki to jest ten "najlepszy" wzmacniacz, nie znając pewnych parametrów, jak np. budżet, czy źródło, z którego będzie Pan dokonywał odsłuchu. Dlatego zachęcam do lektury treści zawartych w odnośnikach podesłanych przez @Wdwdr(*), jak również recenzji K612 na blogu. Pozwoli to Panu spojrzeć na problem z nieco innej perspektywy i ułatwi komunikację z nami.

*- Które to odnośniki (między innymi), zupełnie nieprzypadkowo, znajdują się w temacie przypiętym u góry tego forum. I który to temat, mimo nazwy "Zanim zapytasz- Polecane", jest usilnie ignorowany przez niemal każdego, kto szuka na tym forum pomocy. Ot, taka ciekawostka.

• Upvote 3

8 hours ago, Folkien said:

Cena faktycznie niezbyt wygórowana, oczywiście pod warunkiem, że nie mają żadnych znaczących defektów. A co do wzmacniacza, to tu właśnie jest problem ;). Te słuchawki są bardzo wymagające napędowo i dlatego potrzebny jest do nich, jak to trafnie ujął @EvilKillaruna, "najlepszy" wzmacniacz. A my tu, niestety, nie możemy zwyczajnie powiedzieć jaki to jest ten "najlepszy" wzmacniacz, nie znając pewnych parametrów, jak np. budżet, czy źródło, z którego będzie Pan dokonywał odsłuchu. Dlatego zachęcam do lektury treści zawartych w odnośnikach podesłanych przez @Wdwdr(*), jak również recenzji K612 na blogu. Pozwoli to Panu spojrzeć na problem z nieco innej perspektywy i ułatwi komunikację z nami.

*- Które to odnośniki (między innymi), zupełnie nieprzypadkowo, znajdują się w temacie przypiętym u góry tego forum. I który to temat, mimo nazwy "Zanim zapytasz- Polecane", jest usilnie ignorowany przez niemal każdego, kto szuka na tym forum pomocy. Ot, taka ciekawostka.

Powiem inaczej jaki wzmacniacz ty byś kupił ?  

Tak jak napisał @Folkien: bardzo ważnym elementem wszystkich recenzji, porad, artykułów, polecanych na blogu, czy nawet zwykłych komentarzy i postów na forum, tak moich jak i wielu forumowiczów, jest samodzielność. Do K612 PRO kupiłbym Bursona Soloist SL MKII, jakieś 3 tysiące złotych. A najlepiej zmienił słuchawki na znacznie droższe w ramach tego kanonu, jak W1000Z czy SRS-3100. Czy satysfakcjonuje Pana taka odpowiedź? Domyślam się że nie. A nawet jeśli kupiłby go Pan, nie jest powiedziane że sprzęt ten przypadnie do gustu. Każdy ma swoje uszy i własny gust. Równie dobrze może Pan rzucić monetą i kupić to na co pozwala budżet - będzie to taki sam efekt losowości rezultatu końcowego.

Dawno temu miałem taką przygodę: rozmawiałem z jednym z forumowiczów na innym forum, który również żądał wskazywania sobie palcem co ma kupić. Akurat chodziło o słuchawki, bardzo mało informacji podanych na wstępie. Doradziłem K518 DJ i zastrzegłem, że robi to na własną odpowiedzialność (wszystkie linki do Polecanych i poradników tak jak Pan zignorował). Efekt? Żądanie odkupienia od niego sprzętu, a po odmowie - pogróżki związane z pozbawieniem mnie życia, ponieważ "celowo doradziłem mu złe słuchawki i naraziłem go na stratę czasu i pieniędzy". Od tamtej pory profilaktycznie omijam Wrocław, choć zapewne jest to ładne miasto. I staram się w miarę możliwości ograniczać we wskazywaniu ludziom palcem co mają kupować, tudzież zastrzegać, że finalna decyzja zawsze zależy do nich.

• Upvote 2

@NONIE7 - poczytaj tutaj o aune t1 mk2 - ja słuchałem z nich k612 - jest super. Możesz iść w DIY także, klon lehmana, FCL, ZENek (ten jest najtańszy) zagrają z nimi świetnie także. Sprawdzone. Ale wzmacniacz to połowa sukcesu, bo on tylko wzmacnia źródło. Jakie masz źródło? Jeśli będzie słabe jakościowo, to wzmak owszem, słuchawki napędzi, ale jakość będzie dalej taka jak źródła. 

W aune t1 ten masz plus, że to kombo dac plus wzmak

Edited by manu
  • Upvote 1