Jump to content

Karta dźwiękowa - CS GO

Recommended Posts

Witam.

Obecnie posiadam słuchawki Superlux HD681b juz chyba ze 3 lata(chociaż dosłownie przed chwilą zamówiłem HyperX Cloud Core i to pod nie szukam karty), podpięte pod płyte główną H81M-S2PV. Z informacji które wyczytałem w specyfikacji, karta zintegrowana tam zawarta to: Realtek alc887.

Szukam karty dźwiękowej tylko pod CS:GO. Gram w globalu, a mam wielki problem z pozycjonowaniem, znajomi na duzo lepszych słuchawkach i kartach dzwiekowych słyszą kroki zewsząd, a ja często nawet żadnych kroków nie słyszę.

Z kartą dźwiekowa jest ten problem, ze mam mała płyte i najprawdopodobniej typowa karta pod pci nie wejdzie, gdyz zablokuje ją karta graficzna - a jeśli wejdzie, to wiatrak karty zostanie zasłonięty. Nie znam sie zbytnio na tym, więc myśle że najlepiej będzie jeśli pokaże zdjęcie ze środka: 

https://zapodaj.net/...033d79.jpg.html

Niżej jest jeszcze jakiś taki mały slot, i widziałem że są też karty na ten slot z tym że jest ich mniej. Maksymalna kwota jaką chciałbym wydać na kartę to 200 zł.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o pozycjonowanie w cs, nie jestem audiofilem i różnic w muzyce to pewnie nawet zbytnio nie usłyszę, więc powtarzam - tylko pozycjonowanie w cs mnie interesuje, nie mam pojęcia o co chodzi z dźwiękami ciepłymi itd wiec nie pytajcie co preferuje itd;) 

Mam upatrzone dwie karty dźwiękowe do 200 zł, jedna to Maya u5 za 179 zł w Redcoonie, druga to creative soundblaster xfi 5.1 pro usb.

W glowie mam kompletny mętlik, raz czytam ze maya u5 jest super i kroki będe świetnie pozycjonował i gral jak na WH(przypominam ze głownym celem jest pozycjonowanie w cs), zaraz czytam że maya brzmi jak integra, z creative to samo.

Mogą być tez używki, czytałem o prodigy cube, aczkolwiek dostać taką używkę za ~200 zł jest cięzko, wiec raczej chciałbym polecenia czegoś realnego do kupienia 'od ręki', z ewentualną sugestią żeby polować na coś droższego lecz używanego, jeśli sie nie trafi to wziąć coś innego.

Z góry dziękuje za pomoc

Witam,

W kwocie 200 zł jest faktycznie spory problem. Aby karta nie zasłaniała grafiki, musiałaby być na PCIe x1 i umieszczona na dole, a to w tym budżecie niestety jest awykonalne. Maya faktycznie ma bardzo różne opinie, zaś dla mnie osobiście najtańszym sensownym rozwiązaniem u Creative jest ich Omni Surround 5.1. Dobre pozycjonowanie ma także Xonar DX. W obu przypadkach jest to przekroczenie niestety budżetu. Pana problem jednakże jest związany z czymś innym:

13 minutes ago, didzejos said:

znajomi na duzo lepszych słuchawkach

Pozycjonowanie w grach zależy od kilku czynników, ale w kolejności ważności:
- słuchawek
- silnika dźwiękowego gry
- układu źródłowego.

Jak widać układ źródłowy jest na samym końcu. Wiele o sprzęcie dla graczy napisałem swego czasu w tym artykule: http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/ także może coś stamtąd okaże się pomocne. 

PS. Wątek przenoszę do działu zakupowego.

No, moze przesadzilem z tymi duzo lepszymi sluchawkami, jedni faktycznie maja duzo lepsze(np akg 550), z kolei mam jednego znajomego który gra na tracerach za 80 zl i jak testowalem u niego, to z karta dzwiekowa(natomiast nie wiem jaka ma) tez moglem okreslic pozycje wroga znacznie lepiej niz u siebie. No i jak wspomnialem, wymienilem juz sluchawki na HyperX Cloud, tylko czekam na dostawę.

Problem w tym że dokładać to można w nieskończoność. Nawet to już nie jest kwestia tego że mnie nie stać, tylko po prostu szkoda mi pieniędzy na karte dźwiękowa za 300 zl,juz nawet 200 uważam za wygórowaną cenę. Ostatnio jeszcze do CS kupiłem monitor 144hz,jakby policzyć wszystko to wychodzi ze przyjemnosc(czasem wątpliwa :D ) grania w tę grę idzie w 2 tysiące(zakładając ze jeszcze karte za 200-300) na sam osprzęt, nie licząc budy PC.

Edited by didzejos

Więc skoro ma Pan zamówiony nowy sprzęt, najlepiej będzie temat wstrzymać i zająć się nim po przyjściu słuchawek. Nie chcę ani się chwalić, ani niepokoić, ale sam mój Burson kosztuje w detalu 7400 zł. Jeśli więc uważa Pan wydatek rzędu 200-300 zł za nadmierny podle układu dźwiękowego, to proponuję pozostać na posiadanym obecnie sprzęcie :). Tylko wtedy proszę nie narzekać na jakość dźwięku ;).

• Upvote 2