Jump to content

Audio na wyższym poziomie

Recommended Posts

Witam.

Na wstępie zaznaczę ,że zdaję sobie sprawę ,że tego typu , lub podobnych tematów było już pewnie setki , lecz mnie zależy na dostosowaniu do konkretnego przypadku ( mojego )

A więc do rzeczy : Jakieś 3 lata temu zakupiłem swój pierwszy komputer wyposażony w głośniki 2.1 Logitech LS21 - fatalne urządzenie. Szybko zorientowałem się ,że nie grają za dobrze. Odtąd zaczęła się moja przygoda z audio. Od razu rzuciłem się ( jak to ja ) to pogłębiania tematu i tu właśnie padły takie sformułowania jak  ,, sprzęt studyjny " , ,, audiofil " , ,, monitory dalekiego pola " i wiele wiele więcej. Zacząłem pogłębiać temat stawiając sobie za cel ,aby kiedyś stanąć na tym wyższym poziomie co definiował bym jak stanie się ,,audiofilem ". Niestety droga do tego jest jeszcze daleka jak stąd do Tokyo. Pierwszym poważniejszym sprzętem widocznie lepszym od logitechowych pierdziawek stały się Microlaby FC330. System 2.1 , czyli coś pomiędzy 5.1 a stereo. Następnie padło na słuchawki - Takstar Pro80 V2 ( w wersji od HyperX ). Po tym wszystkim przyszła również karcioszka - Asus Xonar DG. Laby użytkuję już dobre dwa lata. Postanowiłem ,że czas najwyższy aby się przebić i zainwestować w pierwsze dobre stereo z uwagi ,że ponoć 2.0 jest o wiele lepsze do odtwarzania muzyki. Tutaj pojawia się pytanie do was koledzy i koleżanki ( o ile wolno mi tak to ująć ) 

Zważywszy na podane wyżej podzespoły , czyli : 

- Microlab FC 330 

-Asus Xonar DG 

Co Moglibyście mi doradzić jako kolejny krok w ten bardziej ,,audifilski " świat ? 

Zastanawiam się na Microlabami Solo 6C ( Budżet do ~maksymalnie 500 zł )  ale tutaj właśnie pada kwestia zapytania bardziej doświadczonych ludzi , czy źródło jest do nich wystarczające ?

Dodam również ,że mam bardzo mały pokój ( tak na oko 9m2 ) , lecz nieuniknione ,że stanowisko może ulec zmianie na inny pokój. 

Czego wymagam ? - Jakości brzmienia. Jestem strasznym basofielem ale staram się od tego odzwyczajać. 

Za wszelkie uwagi i odpowiedzi z góry dziękuję :)

Witam,

Przy takim budżecie trudno co prawda mówić o "audiofilskim" świecie, ale zamiast 6C najlepiej byłoby iść w 7C lub odpowiednie konstrukcje Edifiera. 6C są obecnie dosyć awaryjnym produktem. Źródło jest słabej jakości, także o ile da się to wszystko ze sobą spiąć, docelowo warto byłoby pomyśleć o czymś pokroju przynajmniej DX/D1 lub najlepiej SC808.

Pozdrawiam.