Jump to content

Strumieniowiec w skali mikro

Recommended Posts

Odtwarzacz strumieniowy wielkości połowy paczki do papierosów  z własną aplikacją do sterowania.

Sposób na klasyczne wzmacniacze analogowe aby połączyć je ze żródłami  cyfrowymi - Tidal, spotify i inne.

Komunikacja bezprzewodowa i po kablu.

Sprzęt wypożyczony do odsłuchu gra u mnie z wzmacniaczem Cambridge 851A, który nie posiada wejść cyfrowych.

Jakość dzwięku jest zaskakująco dobra jak na takie maleństwo. W zestawie zasilacz, antena i kabel Jack/2 rca.

Obudowa to aluminium w całości.

IMG_20220105_112145 (Copy).jpg

IMG_20220105_112233 (Copy).jpg

IMG_20220105_112522 (Copy).jpg

Edited by pablo650
  • Like 3

Posted (edited)
1 godzinę temu, bpiotrow13 napisał:

@pablo650a porownywales z jakimis innymi streamerami? Ciekawie wyglada.

Wcześniej miałem mozliwość odsłuchu kilku dużych streamerów pełnowymiarowych ale ze wzgledu na cenę  porównanie będzie trudne, bo to maleństwo w detalu kosztuje 750 zł, a najtańszy z pełnowymiarowych był w cenie powyżej 4k a reszta wyżej.

Grając z tego maleństwa   pliki tidala master, ma się wrażenie że wiekość sprzętu nie ma znaczenia, gra świetnie i to po wifi, a jeszcze nie próbowałem po optyku.

Aplikacja ma dodatkowo  korektor  basu i sopranu w wersji  dodaj lub ujmij, prosta obsługa i apka ani razu się nie zawiesiła, co przy strumieniowcach  wcale nie jest oczywiste.

Kiedyś miałem przyjemność słuchać muzy z podobnego urzadzenia  jakiejś mało znanej marki, ale nie było szału.

Oczywiście urządzenie jest u mnie krótko i  nie sprawdzałem wszystkich połączeń ale to co już słyszałem, to miska mi się mocno ucieszyła.

Genialne są takie urządzenia, wpiąłem tylko  zasilanie, RJ i  jack rca do wzmacniacza - otworzyłem aplikację i  cała biblioteka Tidala  odpaliła się od ręki.

Dzwięk jest świeży i dynamiczny,  w tej cenie rewelacja.

Pobawię się jeszcze, a możliwości jest kilka, na przykład podłączenie tego malucha do zasilacza liniowego i wysłanie dzwięku z niego do Matrixa,a następnie do Aurium i MX4, albo podłączenie go do mojego Cd cyfrowo optykiem. To może być ciekawe doświadczenie jak zagra taki zestaw oparty na czymś takim.

Edited by pablo650
  • Like 1

36 minut temu, pablo650 napisał:

Wcześniej miałem mozliwość odsłuchu kilku dużych streamerów pełnowymiarowych ale ze wzgledu na cenę  porównanie będzie trudne, bo to maleństwo w detalu kosztuje 750 zł, a najtańszy z pełnowymiarowych był w cenie powyżej 4k a reszta wyżej.

Ale jak bys mial pominac cene, to jaka jest roznica? Ciekawy watek.

Ja na przyklad mialem bluesound node 2i, ktorego uzywalem jakonstreamera (z pominieciem DACa). Interfejs mial swietny i dzwiek wydawal mi sie dobry. Ale jak zamienilem na Roona Nucleusa z Matrixem spdif to dzwiek sie zrobil wyraznie bardziej dynamiczny i przestrzenny. Esencjonalny jakby nardziej tez. A DAC byl w obu opcjach taki sam.

23 godziny temu, bpiotrow13 napisał:

Ale jak bys mial pominac cene, to jaka jest roznica? Ciekawy watek.

Ja na przyklad mialem bluesound node 2i, ktorego uzywalem jakonstreamera (z pominieciem DACa). Interfejs mial swietny i dzwiek wydawal mi sie dobry. Ale jak zamienilem na Roona Nucleusa z Matrixem spdif to dzwiek sie zrobil wyraznie bardziej dynamiczny i przestrzenny. Esencjonalny jakby nardziej tez. A DAC byl w obu opcjach taki sam.

Sam Aio podłączony do Aurium  gra przyjemnie, góra jest lekko przygaszona i soprany nie maja takiego blasku, jest sporo basu i dynamika na poziomie sprzętu za dwa koła. Ale dzwiek jest przyjemny i  spokojnie można słuchać komfortowo muzyki. Radio już wypada gorzej i dużo zależy od stacji i jakości nagrań. Poziom głośności jest sporo niższy i trzeba gałkę odkręcać  o jakieś 25% wiecej jak przez Matrixa.

Aio podłączony do Matrixa gra już sporo lepiej , jaśniejsza góra, szersza przestrzeń, wokale są bliższe i  klarowniejsze,  dynamika jest większa.

Według mnie fajna sprawą jest EQ, który może sporo zmienić ustawiając sobie basy i soprany, bo na ustawieniu zerowym jak dla mnie jest trochę za ciemny dzwięk w moich słuchawkach.

Według mnie nie jest to konkurent sprzętu za 5k i więcej, bo one graja dynamiczniej i z większym wykopem i rozdzielczością, ale funkcjonalność, dobra aplikacja, wifi i optyk oraz wyjście analogowe czynią go w swoim przedziale cenowym wyjątkowym urządzeniem. Możliwość sterowania głośnością jest i po wifi, jaki i po optyku - bardzo praktyczne.

12 godzin temu, Blackromek napisał:

Niestety często pomijana kwestia transportu , sprawdzałem transporty grają choć tutaj mówię o plikach granych lokalnie ( Dysk Usb , NAS ) .Jeśli chodzi streaming sam szukam czegoś ciekawego

Najtańszy i jak dla mnie najlepiej grający jaki testowałem to był I-O Data Soundgenic HDL - RA4TB.

Dzwięk jest wspaniały i nie słyszałem lepszego grania nawet na sporo droższych sprzętach. Cena to  2 790,00 zł.

• Like 1

Tak czytałem o Soundgenic nawet pisałem z szczęśliwym posiadaczem mega dobrze wycenione urządzenie jedyna wada brak wsparcia serwisów streamingowych . Jest też nie zła opcja Silent Angel Munich M1T tu już hula wszystko . Ja do plików lokalnych temat mam ogarnięty serwer Nas jako biblioteka i Cayin Idap 6 jako transport do Dac , bardzo dobrze jeśli chodzi o jakość dźwięku lipa jeśli o streaming możliwy tylko via Mconnect lub Bubble dla mnie słabo jakościowo dla tego szukam czegoś nie drogiego pod sam streaming 

@Blackromek

Z tego co słyszałem jeszcze w zeszłym roku, Soundgenic, miał być rozbudowany o wsparcie do serwisów streamingowych, ale czy się wywiązali, tego nie sprawdzałem. Informacja była od dystrybutora, gdyby dołożyli tą funkcję, to bym brał bez namysłu.

Mnie w nim tylko aplikacja do sterowania trochę drażniła, ale myślę aby podejść jeszcze raz do tego.

Aio jest tani i bardzo praktyczny ale czy będzie pasował pod względem jakości dzwieku.