Jump to content

Pomoc w wyborze głośników do komputera

Recommended Posts

Siemka. Moje stare glosniki zepsuly sie(gra tylko jeden głosnik i strasznie trzeszczy). Potrzebuję czegoś nowego w budżecie do 300 zł. Slucham muzyki raczej spokojnej(poezja spiewana), czesto nagran koncertowych. Nie potrzeba mi wiec czegos co bedzie gralo na najwyzszym poziomie. Raczej na najwyzszym mozliwym w tej cenie ;). Zalezy mi by glosniki graly "neutralnie" tak by spisałyby się zarówno przy prostych nagraniach z koncertu gitarowego jak i przy najbardziej zaawansowanych muzycznie piosenkach(mam nadzieje że rozumiecie o co chodzi). Zastanawiałbym się nad Microlab FC-330, Microlab B-77, Genius SP-HF 1800A, Fenda R-30 BT. Te ostatnie kuszą systemem Bluetooth, te pierwsze ceną. Które zagrają najładniej? Które są najbardziej opłacalne? Dodam że glosniki beda podlaczone do komputera ze zintegrowaną kartą dźwiękową. 

Wie Pan, o słowie "lepiej" w audio miałem okazję napisać cały artykuł: http://www.audiofanatyk.pl/dlaczego-najlepsze-sluchawki-nie-istnieja/

Jak sam Pan widzi, materia to tak obszerna, że jakikolwiek werdykt o "lepszości" będzie i tak stricte subiektywną oceną opartą o własny gust, potrzeby i uwarunkowania. Gdybym miał sobie wybrać cokolwiek z wymienionych tu par, subiektywnie wybrałbym Fendy i trzymał je po BT z racji największej ergonomii. Nie zrobię tego jednak dlatego, że to kompletnie nie moja półka docelowa i poza recenzją mogę spokojnie wrócić na poziom swoich KEFów Q80. Ponieważ jestem osobą częściej korzystającą ze słuchawek, nic wyższego klasą na razie nie było i nie jest mi potrzebne.

Witam,

Żeby nie zakładać nowego tematu, to napiszę tutaj, bo w sumie mam zamiar też kupić głośniki z podobnych modeli, głównie Fenda R-30 BT i jak te głośniki mają się do Edifier R1100 ? Miałem możliwość przetestować te Edifier'y i ładnie czysto grają, dobry bass, głównie muzyka techno, hands up, hardstyle na karcie AIM SC8000 Więc lepiej stawiać na Edifier R1100 ? Czy Fenda R-30 BT? cena ta sama

Edited by Tanatos

1 hour ago, Tanatos said:

Witam,

Żeby nie zakładać nowego tematu, to napiszę tutaj, bo w sumie mam zamiar też kupić głośniki z podobnych modeli, głównie Fenda R-30 BT i jak te głośniki mają się do Edifier R1100 ? Miałem możliwość przetestować te Edifier'y i ładnie czysto grają, dobry bass, głównie muzyka techno, hands up, hardstyle na karcie AIM SC8000 Więc lepiej stawiać na Edifier R1100 ? Czy Fenda R-30 BT? cena ta sama

Witam,

Jestem zdania, że każdy proces poznawczy-odsłuchowy zakończony sukcesem jest najważniejszy i stoi ponad jakąkolwiek opinią czy deklaracją. Jeśli miał Pan okazję testować model R1100 i z pozytywnym efektem - trzymałbym się tego.