Jump to content

Mikrofon - transmitter - BT - smartfon

Recommended Posts

Dzień dobry,
mam problem związany z podłączeniem mikrofonu ze złączem xlr poprzez bluetooth do smartfona. Wiem, że dla niektórych problem wyda się błahy, ale ja jako laik nie potrafię sobie z nim poradzić.

Mam transmitter BT Samsung Level Link i telefon. Mikrofonu ręcznego oraz odbiornika Bluetooth jeszcze nie mam. Nie mam także adaptera XLR do jack 3,5. To czego nauczyłem się sam to to, że są różne rodzaje wtyków jack - TRS, TRRS a także wtyk mono i nie zawsze te wtyki i łącza ze sobą współpracują. Konstrukcja jaką zaplanowałem wygląda tak jak na zdjęciu poniżej

Mój problem pojawia się już w tym momencie bo po podłączeniu do transmittera mikrofonu z jackiem 3pinowym oraz 2pinowym nie ma żadnego dźwięku. Co ciekawe po podłączeniu kabelkiem obustronnie 3pinowym transmittera do smartfona sygnał audio jest przesyłany do głośnika (muszę traktować głośnik jako odbiornik BT, bo nie mam więcej sprzętu z BT)

Zaczynam się zastanawiać czy ta moja konstruckja ma wogóle sens.

xlr_BT_smartfon.png

Witam,

Z tego co się orientuję używa Pan transmitera nieprawidłowo i niezgodnie z instrukcją. Transmiter podłącza się do dowolnego źródła dźwięku kablem, ale z samym transmiterem paruje się inny zestaw bezprzewodowy, taki jak słuchawkę samochodową lub headset bezprzewodowy. Do mikrofonu ze złączem XLR potrzeba Panu będzie najpewniej przedwzmacniacza mikrofonowego z zasilaniem Phantom 48V.

• Upvote 1

14 hours ago, EvilKillaruna said:

Witam,

Z tego co się orientuję używa Pan transmitera nieprawidłowo i niezgodnie z instrukcją. Transmiter podłącza się do dowolnego źródła dźwięku kablem, ale z samym transmiterem paruje się inny zestaw bezprzewodowy, taki jak słuchawkę samochodową lub headset bezprzewodowy. Do mikrofonu ze złączem XLR potrzeba Panu będzie najpewniej przedwzmacniacza mikrofonowego z zasilaniem Phantom 48V.

Dziękuję za odpowiedź.

Czy mikrofon dynamiczny z zasilaniem na baterie AAA też będzie potrzebował wzmacniacza? Mówiąc szczerze ten "pośrednik" w formie wzmacniacza byłby nieprzewidzianym rozszerzeniem całej konstruckji, która w założeniu miała być mobilna.