Jump to content

DAC, wzmacniacz do AKG K712 PRO

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów!

Rozglądam się za DAC-em, wzmacniaczem do słuchawek AKG K712 PRO. Co byście  mi polecili? Ja osobiscie patrzyłem na NuForce Icon HDP ponieważ ma on wszystko w jednym (wzmacniacz i DAC) i jest w polecanych na tym oto świetnym forum. Co myslicie o moim wstępnym wyborze? Proszę o wskazówki i propozycje.

Pozdrawiam

Albert

Serdecznie dziękuję za tak szybką odpowiedź :)

Załóżmy, że budżet jest wyzszy. Jakie najtańsze urządzenie już nie HDP tylko to "lepsze" by Pan polecił? Oczywiście nie najtańsze złom tylko takie najtańsze warte uwagi.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Edited by Albert

Proszę uprzejmie. Akurat siedzę i "nadrabiam" zaległe projekty graficzne, od czasu do czasu zerkając na forum :).

Takich urządzeń bym przecież Panu świadomie nie polecił. Wysoko chwaliłem sobie swego czasu Aune S16, którą można od czasu do czasu dostać w nawet dobrej cenie (z racji wyjścia następcy, na którego cały czas czekam w zakresie dostępności sztuki testowej). Sporo osób również chwaliło jak pamiętam takie połączenie.

Pozdrawiam.

Witam!

Dziękuję za odpowiedź. Rozejrzę się za tym sprzętem. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ten sprzęcik wystarczy już do pełnego wykorzystania potencjału słuchawek czy będzie trzeba coś dokupić, dołożyć, dorobić, dokleić ?.

Pozdrawiam

Albert

EDIT: Chyba jednak pozostanę jak na razie przy tańszej wersji bo Aune s16 troszke mi ceną nie odpowiada. Może za rok. Szukałem też trochę u wujka Google o co chodzi z HDP i o dziwo nie znalazłem (możliwe, że to ja taki zdolny jestem ?). Jeśli by Pan mógł w kilku słowach wyjaśnić roznice pomiedzy HDP, a zalozmy Aune i czy bardzo te różnice wpływają na jakośc dzwieku to bylbym bardzo wdzięczny. A może ma Pan stronke gdzie jest to wyjasnione to proszę podać tylko adres. 

Z góry dziękuję za pomoc

Albert

EDIT:Patrzyłem też na Aune x1s ponieważ jest łatwo dostępne (w przeciwieństwie do NuForce Icon HDP). Jest nawet tańsze. Co Pan myśli o takim urządzeniu do AKG K712 PRO? 

Edited by Albert

S16? W zasadzie tak. Oczywiście na sprzęcie i za 8000 zł słuchawki zagrają jeszcze lepiej, ale to dosyć optymalny układ pod serię K7 i zysk na droższym sprzęcie na czystej jakości nie będzie odpowiadał 1:1 różnicy w cenie.

Wszystkie recenzje ma Pan pod ręką:
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-wzmacniacza-aune-s16/
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-wzmacniacza-aune-x1s/
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-nuforce-icon-hdp/

W recenzji Aune X1S jest też sporo porównań do Icona.