Jump to content

DAC, Karta dźwiękowa, wzmacniacz pod Solo 7c

Recommended Posts

Witam. Szukam jak w tytule DAC itd pod Microlab Solo 7c. Obecnie mam je podłączone pod Maya u5 ale mam wrażenie że ta karta nie pasuje do tych głośników. Dlatego pytanie czy zmiana na kartę pod tylko 2.0 wniesie cos do tych kolumn ?

Kabel przesylowy jaki mam to Profigold 2xRCA-jack 3,5mm.

Witam. Nie podałem bo budżet na razie nie jest ścisły. Ale w myślach miałem kwotę 300 zł. 

No cóż jak wyżej napisałem. Na Maya u5 mam wrażenie że te kolumny 7c nie dają z siebie wszystkiego. I czy zmiana tej dźwiękówki na coś "droższego" da jakieś lepsze efekty w muzyce ( głównie tak zwana radiowa muzyka ) ?

I jeszcze takie pytanie co do samych kolumn. Czy one mogą stać na szafie która ma 2m wysokości ? Czy może lepiej na podłodze żeby stały ?

Bardzo skromna kwota, zwłaszcza jak na sprzęt przenośny. Na głośniki wpływ ma wiele czynników, m.in. akustyka pomieszczenia, ale też i wspomniana dźwiękówka. Niestety trudno jest zgadywać co może się kryć pod pojęciem "lepsze efekty", także przykro mi ale nie umiem Panu doradzić niczego w ciemno.

Nie, głośniki powinny być ustawione tak jak opisałem w artykule o akustyce, znajdującym się na liście wymienionych w linkowanym przeze mnie temacie zbiorczym. 

Czyli według tego poradnika mam źle ustawione kolumny i muszę je zdjąć z szafy oraz oddalić od ściany. Ale problem jest taki że pokój ma 5m x 3,5m i nie za bardzo mam jak. Jeszcze rozrysuję i spróbuję rozplanować przemeblowanie pokoju żeby uzyskać lepszy efekt.

Przyjmijmy więc zasadę że chce po prostu dźwiękówkę ze wbudowanym wzmacniaczem do kolumn typowo 2.0.

1. Są dźwiękówki typowo pod 2.0 czy bez różnicy jak kupi się 5.1 i podłączę 2.0 ? 

2. Najlepsza karta do tych kolumn ? Powiedzmy do tych 300 zł może trochę więcej jak jest coś za co warto dopłacić.

Solo 7C są kolumienkami aktywnymi, nie pasywnymi. Nie potrzebują wzmacniacza kolumnowego. 

1. Tak, są. Przykładowo AIM SC808. Jeśli kupi się układ wielokanałowy, praktycznie za każdym razem da się go skonfigurować do pracy w trybie stereo.

2. Wszystkie propozycje zakupowe są wymienione w Polecanych, także można dobrać sobie coś w swoim odczuciu najlepszego wedle budżetu i oczekiwanych efektów, które nadal nie wiadomo jakie miałyby zostać osiągnięte. Solo 7C nie mają specjalnych preferencji co do tego.