Jump to content

Buczenie w mikrofonie/bzyczenie w słuchawkach


lamciak
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Mam taki problem, że w momencie gdy jestem w pulpicie albo podczas ładowania się gry mam okropne buczenie w mikrofonie, po jakiejś chwili problem znika ale jest to uciążliwe dla innych ludzi z którymi jestem na Discordzie/TS.  Dodatkowo jeszcze gdy jest kompletna cisza słyszę dziwne bzyczenie/brzęczenie w słuchawkach. Gdy odepnę mikrofon i podłączę inny to problem z brzęczeniem znika.  Znalazłem też inne, trochę prowizoryczne rozwiązanie, że jak zwiąże jakimś sznureczkiem tak żeby były bliżej siebie wtyki od mikrofonu i słuchawek to bzyczenie ustaje. Karta dźwiękowa wbudowana od płyty głównej jest wyłączona w biosie. Kombinowałem z różnymi ustawieniami i nie mogę dojść skąd się bierze te buczenie. Sprawdzałem też na innym kablu i dalej było to samo. Zastanawiałem się żeby oddać na reklamację słuchawki ale z drugiej strony mikrofon w innych sytuacjach działa bez zarzutu. 

Windows 10 
Słuchawki HyperX Cloud Alpha
Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster AE-5 Plus

Link to comment
Share on other sites

W kwestii bzyczenia w słuchawkach dotknięcie obudowy nic nie dało, natomiast buczenia w mikrofonie ciężko złapać taki moment bo nawet ja nie wiem kiedy to się dzieje i musi mi ktoś powiedzieć a często jest tak, że pojawia się załóżmy na 10 sekund i samoistnie znika. 

Link to comment
Share on other sites

Czyli jeśli tak się dzieje, sprawdziłbym jeszcze sytuację, gdy mikrofon jest podłączony do układu zintegrowanego na płycie. Jeśli będzie lepiej lub problem w ogóle ustanie, to jak dla mnie winna może być karta dźwiękowa. Nie mam przyznam o niej dobrego zdania, popełniłem też obszerną recenzję swego czasu, po której nigdy już żadnego produktu tej firmy nie otrzymałem (trudno się dziwić), także choć było to sporo czasu temu, wg mojej wiedzy sytuacja wcale nie uległa poprawie na dzień dzisiejszy w temacie chociażby sterowników.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...