Jump to content

Na co zmienić z Creative Aurvana Live?

Sunbeach
 Share

Recommended Posts

Witam! Od kilku lat posiadam słuchawki wymienione w temacie i chciałbym się dowiedzieć jeśli chciałbym je zmienić na coś lepszego powiedzmy do 800 zł to które to by mogły być? Cenię przede wszystkim czystość dźwięku, którą ja rozumuje jako "słyszenie każdego detalu". Bas nie jest dla mnie najważniejszy (normalny), przede wszystkim ważne żeby było słychać właśnie każdy detal w muzyce i grach. Słucham muzyki w stylu Armina Van Buurena i sporo gram w najnowsze tytuły na PC. Dobrym przykładem detali dźwiękowych są gry typu najnowszy Battlefield 1 czy horror Resident Evil 7 gdzie słychać każdy szelest czy skrzypienie drzwiami itp.
Bardzo bym się cieszył gdyby ktoś mi doradził bo sam się nie znam na tych zagadnieniach wysokie, czy niskie tony itp.. mam Aurvana Live, grają super ale chciałbym zmienić na coś jeszcze lepszego :)

Witam,

Wątek założył Pan późno w nocy, za dnia zaś pracuję. Widziałem temat z rana, więc podbijanie nie sprawi, że stanie się czytelniejszy :).

Napisał Pan, że nie zna się na zagadnieniach, a tymczasem są one kluczowe do tego aby skutecznie Panu móc cokolwiek doradzić. Pojęcia te znajdzie Pan wyjaśnione czy to w Słowniku: http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/ czy też w artykule nt. samodzielnego wyboru słuchawek: http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/ a ponad wszystkim w postaci konkretnych propozycji zakupowych w Polecanych: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Wymaga Pan poza tym wysokich kompetencji od słuchawek, ale nie napisał nic a nic o źródle. O tym również traktuje linkowany artykuł. Prawdopodobnie nie liczy więc Pan kosztów źródła dźwięku, które również należałoby ulepszyć. Proszę więc uzupełnić te informacje, abym mógł wieczorem przy wolnej chwili na spokojnie Panu cokolwiek więcej doradzić. Na razie Pana zapędy krystalizują się wokół DT150, ale to pobieżna, szybka ocena z dużym uproszczeniem.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeśli chodzi o źródło to rozumiem że to słowo oznacza jaka karta dźwiękowa?

Posiadam przy kompie ten sprzęt - http://pl.creative.com/p/speakers/creative-t6-series-ii?CTLCMP=T6SeriesII

Karta dźwiękowa jest tam podajże jakaś wewnętrzna, któraś najlepsza od Sound Blaster. 

Tak się składa że tylko do dzisiaj w promocji są słuchawki Beyerdynamic DT 990 Edition 600 Ohm (z 849 na 619 zł) a Pan napisał o DT 150...

Który wybór lepszy? Przede wszystkim detal dźwięku - każdy wystrzał, szelest, kroki itp... 

Proszę uprzejmie.

Pojęcie źródła bardzo dokładnie wyjaśniają linki, które Panu zapodałem (poprawiłem jeden z linków). 

Z takiej promocji grzech nie skorzystać. Same słuchawki opisywałem na blogu, więc łatwo znajdzie Pan recenzję czy to za pomocą wyszukiwarki, czy linku w Polecanych.

Na szybko: DT150 mają od DT990/600 mniejszą scenę, ale większą muzykalność i mocniejszy bas. Bardziej kontynuują linię dźwięki CAL. DT990/600 z kolei bardziej pasują do Pana chęci słyszenia każdego szelestu, szmeru i kroku. Scena również będzie większa. Jedynie należy zwrócić uwagę jak pisałem na źródło (w recenzji jest o tym sporo).