Jump to content

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do filmów, 600-700zł lekko ocieplone, basowe.

qnaro1
 Share

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post, przepraszam że zaczynam od pytań i próśb o poradę, ale ślęczę nad tematem już ładnych kilka tygodni, a właściwie to miesięcy, zwiedzam różnorodne fora Polsko i Angielsko języczne i podobnego do mojego "problemu" :) nie udało  mi się wyszukać, a więc zaczynam.

Poszukuję słuchawek do oglądania filmów, z dobrym (całościowo, że tak powiem "pełnopasmowym", nie wiem czy to dobre określenie) basem, nie "pierdzące" przy wyższych poziomach głośności. Chociaż do słuchania muzyki generalnie używam AKG K545 i dokładnie takie brzmienie mi najbardziej odpowiada, to niestety przy filmach się wykładają :) Może się to wydaje dziwne ale tak jest, chodzi o to że K545 mają bardzo dobre zejście basu, i nie "pierdzą" przy głośniejszym słuchaniu, ale brakuje w nich trochę wyższego basu i góra jest trochę przejaskrawiona. Więc do seansów ni chu, chu. Poszukuję brzmienia w stylu Custom One Pro, ale custom'y potrafią bardzo szybko "zapierdzieć" przy głośniejszym słuchaniu, dodatkowo membrana wpadając w wibracje przy basowych fragmentach (niezależnie od ustawienia podbicia na słuchawkach) zakłóca średnicę, nie wiem jak to opisać ale brzmi to karykaturalnie, czasami głosy wykonawców, czy lektora potrafią "drżeć" wraz z basem, przy np. opisywanych K545 tego nie ma :). Ideałem byłyby słuchawki o takiej mocy i potędze brzmienia jak MDR-XB700, ale tych już raczej nigdzie nowych nie dostanę i żałuję teraz że je dość dawno sprzedałem. Przerabiałem w swojej karierze sporo słuchawek, DT990 Edition, Custom One Pro, RP-F1, MDR-XB700, ATH-M50, HD669, SHP8000, RP-HT700, RP-F500, CAL, nawet coś tak egzotycznego jak Westfalia Technica Dual Drive (coś jak RP-F1, jeden przetwornik 30mm, drugi 50mm) których to słuchawek na pewno 99% z Was nie miało nawet okazji posłuchać, ba nawet nie znajdziecie o nich wiele na necie :). W sumie to Customy mam na sprzedaż, 3 tygodniowe :)
A więc, czy jest w tej chwili na rynku znane Wam coś co byłoby basowo - średnio - wysoko tonowo odpowiednikiem brzmienia Custom One Pro ze zdolnością do przenoszenia natężeń dźwięku jak MDR-XB700? (bez zniekształceń i "pierdzenia") Bo jeśli nie to chyba nie pozostanie nic innego niż powrót do ATH-M50 które nie pasowały mi ze względu na wygodę użytkowania.  W moim przypadku uszy swędziały po 2 - 3 godzinach sesji , po pół roku pady stały się strasznie sztywne, pewnie od potu, a i nacisk na głowę był niczego sobie i nie były zbyt wygodne. Dodatkowo zbyt mocno się ociepliły z czasem. Chyba że jakiś pad mod?  Za to za ideał wygody mogę uznać właśnie DT990 i Custom One Pro, ale potrzebuję sprzętu zamkniętego, więc  nausznice Custom'ów bardziej mi pasowały.

Pewnie będzie trudno znaleźć tu kompromis, ale może ktoś miał już podobny problem? Jako źródła używam PC z SC808na pokładzie, ze standardowymi kostkami i czasami zapinam do tego jeszcze wzmacniacz słuchawkowy zrobiony na podstawie projektu "Reduktora Szumu" który ma swój kanał na YouTube, opartym na układzie TPA6120A2.

Witam

Do takiego opisu basu pasują generalnie słuchawki magnetostatyczne, ale można zapomnieć o nich w tak skromnym budżecie. Jedyne słuchawki, jakie przychodzą mi na myśl w tej chwili to DT150. Ich opis znajdzie Pan w Polecanych, a także w formie opisów użytkowników tu na forum. Ewentualnie Denony D600.

A więc,

okazało się że mam takie słuchawki, jakich szukam, w domu :) Przyjrzałem się bliżej Superluxom HD669 , otworzyłem je, wyłożyłem od środka, za przetwornikiem, matą filtracyjną do wentylacji :) (2 warstwy maty o grubości 0,8mm klasy filtracji g4), na przód pady od Custom One Pro i gąbka od nich zamiast oryginalnej superluxa i jest dokładnie to czego chciałem :D Mają lekko bardziej wycofaną średnicę niż Custom One ale i tak lepszą jak oryginalnie, podobną górę, ale bas jest teraz ładnie "ułożony",  zyskał na szybkości ma dobrą kontrolę, nadal dobre zejście, jest lepiej na średnich zakresach basu (nie ma takiej jakiejś "dziury" która przedtem była) i nie wybrzmiewa już tak długo i "studniowato"  jak w oryginale na oryginalnych sztywnych padach HD669, muszę tylko delikatnie utemperować najwyższą górę i będzie cacy :) W ogólnym zarysie dźwięk się zaokrąglił i stał się taki właśnie "filmowy" jak chciałem :) Będę jeszcze eksperymentował z matą o większej gęstości / klasie filtracji, i z różnymi jej grubościami, bo jest potencjał, no i jeszcze wymiana kabla w HD669 bo oryginalne w muszli, dochodzące do przetwornika są tak krótkie że ledwo można w środku coś poukładać po rozkręceniu, myślałem żeby wywalić to co jest i w obu muszlach osadzić gniazdo 3,5mm (o ile się uda) :) 

Dziękuję za pomoc.

Temat do zamknięcia :)

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...