Jump to content

Nie bać się eksperymentować, 14 dni na zwrot


Krystian
 Share

Recommended Posts

Witam, 

1. Przymierzam się do zakupu słuchawek. Chcę sprawdzić AKG 550 jestem po lekturze "Jak samodzielnie wybrać słuchawki" jednak ciężko mi jest, na podstawie opisu, bez fizycznej możliwości odsłuchu, określić się jakich słuchawek szukam. W artykule trafiłem na podpowiedź, aby nie bać się eksperymentować, gdyż kupując przez internet mamy prawo do zwrotu towaru w ciągu 14dni. Ok, ale czy to prawo obowiązuje również w przypadku gdy rozpakowaliśmy słuchawki i je używaliśmy? 

2. Chcę kupić AKG550, konkretnie AKG K550 mk2. W recenzji trafimy na ocenę, że słuchawki te podchodzą pod słuchawki do analizy. Dla porównania chciałbym kupić inny model, otwarty. Czy model  AKG K702 lub AKG AKG K612 PRO będzie dobrym "kontrastem" ? Pomijam kwestię źródła. Słucham, praktycznie wszystkiego, oprócz: techna, muzyki klasycznej i jazzu. Przeważnie słucham popu oraz klubowych ,trance. 

3. Dlaczego AKG550 nie są już produkowane? Jak czytam, już nie produkowane, zapala mi się czerwona lampka. Skoro już nie produkowane, pewnie było coś nie tak(..)

Edited by Krystian
Link to comment
Share on other sites

Witam,

1. W tym zakresie być może pomocne będzie to opracowanie: http://maszprawo.org.pl/2015/12/zwrot-towaru-w-ciagu-14-dni/
Jedyny przypadek w którym znam odmowę przyjęcia towaru ze zwrotu są słuchawki dokanałowe oraz materiały eksploatacyjne, takie jak nausznice.

2. Tak.

3. Są, jako MKII z drobną kosmetyką brzmienia i najpewniej aby móc wrócić do wyższych cen, niż był przy zbyt mocno potanionym poprzedniku. Od sytuacji gdy coś pójdzie nie tak na ogół jest gwarancja, ale K550 z racji metalowej konstrukcji nie mają tendencji do przejawiania nadmiernego zużycia swoich kluczowych elementów.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...