Jump to content

Uniwersalne słuchawki do 1000zł

warnub29
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

szukam dobrych słuchawek tak na prawdę do uniwersalnego użytku, ale z głównym przeznaczeniem do słuchania muzyki oraz gier.

Jeśli chodzi o muzykę zależy mi na dobrym basie oraz czystym wokalu o ile moge tak to nazwać(aby bas nie zatłumiał wokalu), natomiast jeśli chodzi o gry to byle by słyszeć przeciwnika w jakimś cs oraz by po godzinie nie bolały uszy od słuchawek. Fajnie gdyby sluchawki miały mikrofon, ale nie jest to wymóg - zawsze sobie moge dokupic byle jaki mikrofon za 50zl. Słuchawki mogą być na kablu, mi to w żaden sposób nie przeszkadza. Zastanawiałem się nad Bayerdynamic DT990 Pro z polecanych słuchawek, ale znajomy który ma te sluchawki twierdzi, że bas jest średni w muzyce.

Budzet to 1000zł +/- 100-200zł.

Z góry dziękuję :)

Edited by warnub29

dt990 mają sznyt realizatorski, ale mają bas, choć ilość potrzebnego basu jest kwestią indywidualną. nie są to słuchawki do walenia basem na lewo i prawo, nie są ciemne, ale mają przyjemne zejście. wg mnie jest go wystarczająco dużo.

• Thanks 1

7 minut temu, Kertoipp napisał:

dt990 mają sznyt realizatorski, ale mają bas, choć ilość potrzebnego basu jest kwestią indywidualną. nie są to słuchawki do walenia basem na lewo i prawo, nie są ciemne, ale mają przyjemne zejście. wg mnie jest go wystarczająco dużo.

W takim razie brać te 990 pro i za resztę kupić wzmacniacz oraz czy w ogóle potrzebuje wzmacniacza?

jeśli kupisz wersję 32 ohm to dosłownie każde urządzenie dobrze napędzi te słuchawki, telefon, laptop. daca warto kupić, ale dopiero wtedy, gdy się z nimi obędziesz i zdasz sobie sprawę czy jest, czy brakuje czy dołu, góry, średnicy i czy wgl są ok.

• Thanks 1

2 godziny temu, Kertoipp napisał:

jeśli kupisz wersję 32 ohm to dosłownie każde urządzenie dobrze napędzi te słuchawki, telefon, laptop. daca warto kupić, ale dopiero wtedy, gdy się z nimi obędziesz i zdasz sobie sprawę czy jest, czy brakuje czy dołu, góry, średnicy i czy wgl są ok.

a na teraz w ciemno mógłbyś polecić jakiegoś daca?

w bardzo dużym skrócie - ifi zen dac jeśli chcesz granie ciemniejsze i bardziej muzykalne, x1s/pro jeśli chcesz granie bardziej równe. wejdź w polecane i poczytaj recenzje na stronie, tam masz wszystko napisane. do 500zł najlepszy jest chyba audiotrack prodigy cube, ale on z pewnością ujmie niskich tonów i doda góry, która dla wielu może być zbyt podkreślona z tymi dt990. oczywiście piszę jako amator-entuzjasta a nie jakaś audiofilska wyrocznia, tym bardziej że poziom cenowy jest zupełnie nieaudiofilski.

• Thanks 1

29 minut temu, Kertoipp napisał:

w bardzo dużym skrócie - ifi zen dac jeśli chcesz granie ciemniejsze i bardziej muzykalne, x1s/pro jeśli chcesz granie bardziej równe. wejdź w polecane i poczytaj recenzje na stronie, tam masz wszystko napisane. do 500zł najlepszy jest chyba audiotrack prodigy cube, ale on z pewnością ujmie niskich tonów i doda góry, która dla wielu może być zbyt podkreślona z tymi dt990. oczywiście piszę jako amator-entuzjasta a nie jakaś audiofilska wyrocznia, tym bardziej że poziom cenowy jest zupełnie nieaudiofilski.

Jestem w stanie wydać jeszcze te 1000zł na dac, byle bym miał już ogarnięty sprzęt audio na spory okres czasu. Zdecyduje się chyba na ten x1s/pro. Mam jeszcze takie jedno pytanie, jako że to moja pierwsza przygoda z dacami to musze dokupic jeszcze jakies kable czy cos? Czy wszystko będzie w zestawie słuchawek i daca?

5 minut temu, FreeQ napisał:

Jak ma być wyczuwalny bas to jednak bym myślał o ifi zen dac. 

Ma być wyczuwalny bas. Czytałem o tym dacu i podobno do tego najlepiej dokupic cana, opinia? Znacznie ponad budżet, ale myślę, że mogę dołożyć

10 godzin temu, FreeQ napisał:

Jak ma być wyczuwalny bas to jednak bym myślał o ifi zen dac. 

nie no, dt 990 mają bas same w sobie, wystarczy spojrzeć na wykresy. zen dac z całą pewnością go wzmocni i ociepli przekaz. zależy co lubisz, ja wolę bardziej wyrównane pasmo, ewentualnie granie V.

10 godzin temu, warnub29 napisał:

Ma być wyczuwalny bas. Czytałem o tym dacu i podobno do tego najlepiej dokupic cana, opinia? Znacznie ponad budżet, ale myślę, że mogę dołożyć

ifi zen jest tańczy niż aune x1

• Thanks 1

Dla mnie 990 grają przyjemna, delikatna V. Bardzo miłe w przekazie, ale jak Kolega napisał nie walą basem na wszystkie strony. Co ciekawe mają cieplejsze brzmienie niż wariant zamknięty (dt 770).

Oprócz ifi w tym budżecie może jakiś Topping? Też cieszą się raczej dobrymi opiniami ( choć nie wszystkie są dac/Amp).

Ja słucham 770 250 ohm na Dragonfly Black i naprawdę nie mogę narzekać (choć fakt że nigdy nie słucham na jakiś ekstremalnych poziomach głośności, gdybym zaczął to mocy by pewnie zabrakło)

• Thanks 1

3 godziny temu, dot198 napisał:

Dla mnie 990 grają przyjemna, delikatna V. Bardzo miłe w przekazie, ale jak Kolega napisał nie walą basem na wszystkie strony. Co ciekawe mają cieplejsze brzmienie niż wariant zamknięty (dt 770).

Oprócz ifi w tym budżecie może jakiś Topping? Też cieszą się raczej dobrymi opiniami ( choć nie wszystkie są dac/Amp).

Ja słucham 770 250 ohm na Dragonfly Black i naprawdę nie mogę narzekać (choć fakt że nigdy nie słucham na jakiś ekstremalnych poziomach głośności, gdybym zaczął to mocy by pewnie zabrakło)

7 godzin temu, Kertoipp napisał:

nie no, dt 990 mają bas same w sobie, wystarczy spojrzeć na wykresy. zen dac z całą pewnością go wzmocni i ociepli przekaz. zależy co lubisz, ja wolę bardziej wyrównane pasmo, ewentualnie granie V.

ifi zen jest tańczy niż aune x1

Czyli postawić na zen dac?