Jump to content

Jakie głośniki do komputera 2.0?


Recommended Posts

Witam. 

W sumie powróciła do mnie myśl o głośnikach. Aktualnie mam Creative SB X Ktana, ale nie jestem z tego ogólnie zadowolony. Szukam czegoś, co nieco lepiej zagra w okolicach do ~1300zł. Bardzo mi się podobają Edifiery S880DB, natomiast zastanawiam się czy nie wybrać czegoś innego z uwagi na to, iż mam Aune X1s + X7, gdzie mógłbym podłączyć głośniki właśnie. 

Problem jest taki, że mam tylko 20cm szerokości na jeden głośnik (po lewej i prawej stronie monitora) i jakieś 18cm na głębokość. Wpadły mi w oko IK ILOUD MICRO MONITOR, czy byłby to dobry wybór?

Edited by DrAdi
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, DrAdi napisał:

Jest jakaś większa różnica w dźwięku między tym, co napisałeś a tymi, co ja napisałem?

Edifier R2600 mają głośnik średnio/nisko tonowy o średnicy 6.5 cala, te IK LOUD tylko 3 cale więc ponad dwa razy mniej. Dodatkowo edifiery są drewniane, te drugie plastikowe, to też wpłynie na generowany dźwięk, poprzez różnice w rezonansach. Różnica będzie ogromna. Z tym, że R2600 mają szerokość prawie 22cm, mówiłeś że u ciebie 20cm.

Link to comment
Share on other sites

Teraz jest promka u Edifiera. Coś na pewno kupię, pytanie co. Jeszcze mi wpadły w oko S880DB (mój faworyt) oraz R1855DB. Te drugie na + możliwość podłączenia subwoofera, ale z 2 strony i tak nie mam na niego obecnie miejsca. Domyślam się, że czego nie wybiorę, to zagra lepiej od tego soundbara.

Nie mam niestety możliwości odsłuchu, ale coś mnie ogólnie kieruje do S8880DB bardziej. Ma ktoś te głośniki i może coś o nich powiedzieć?

Edited by DrAdi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...