Jump to content

TheBit OPUS #2 - pierwsze wrażenia


EvilKillaruna
 Share

Recommended Posts

Od paru dni na warsztacie mam między różnymi innymi testami przewijający się odtwarzacz TheBit OPUS #2. Jakiś czas temu pisałem na jego temat w aktualnościach na blogu.

 

fOuYpcg.jpgXHjFbCS.jpg

 

Sprzęt jak na razie miałem okazję porównać do konkurencyjnego wobec niego combo, jakim był bardzo udany moim zdaniem odtwarzacz Astell & Kern AK300 wraz z przystawką AMP380. 

Odtwarzacz kapitalnie wykonany, mimo gabarytów dobrze leży w dłoni (jest większy od "jedynki" oraz AK300). Bardzo podobnie też do 300-tki wyposażony. Fantastyczna sprawa z aktualizacją FW poprzez WiFi (OTA), przez co nawet nie musiałem się specjalnie męczyć, aby go zaktualizować do najnowszej wersji. W takiej też będzie testowany.

OPUS #2 można moim zdaniem traktować jako mocne rozwinięcie OPUSa #1 z najnowszej wersji FW, tj. 2.00.03. Zmienia ona sposób grania tego odtwarzacza chociażby w zakresie sopranu, przez co jest on nieco bardziej technicznym.

Pierwsze wrażenia są takie, że "dwójka" gra jak na razie również w podobny deseń: brzmieniem bardzo równym, na neutralnym fundamencie, z precyzyjnie wykończonymi skrajami pasma, tak najniższym basem, jak i najwyższą górą. Średnica jest nieco odsunięta od słuchacza, a wynika to z tego, że odtwarzacz ma mocno zaznaczoną głębię sceny z dobrą holografią i zastrzykiem powietrza. Mniej przez to naciska na szerokość, zgrywając się tym samym ze słuchawkami mającymi odwrotny plan sceniczny. Sopran z dodatkową iskrą detalu. Ogólnie brzmienie "neutralne z werwą" i nastawione na głębię sceny ponad szerokością. Klasa wyżej od "jedynki", znacznie bardziej odpowiednia dla wspomnianego duetu AK300/AMP380. Ale też realizując zupełnie inaczej dźwięk niż Astell.

Zadziwiająco dobrze zgrał mi się na tą chwilę z Etymoticami HF2, uzupełniając je tam, gdzie im akurat sopran na tle chociażby ER4 już zaczynał odpuszczać. Testowany będzie również po balansie na Beyerdynamicach T8ie MKII.

Wzmacniacz wbudowany w OPUSa jest dosyć mocny, niewiele ustępując AK300 z przystawką. Z bardzo prądożernymi K240 DF, które wykorzystuję często w takich sytuacjach, na High gain sensowną głośność uzyskuję na poziomie 120 na skali głośności. Maksimum to 150. Dla porównania HF2 to poziom ok. 40-50. 

Z innych obserwacji: na razie jest cały czas na etapie 48-godzinnego cyklu adaptacyjnego, ale brzmienie praktycznie stabilizuje się już po paru godzinach. 

 

Aktualizacja 2017-02-12

Recenzja jest już w pełni gotowa i dostępna na blogu: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-odtwarzacza-the-bit-opus-2/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...