Jump to content

TheBit OPUS #2 - pierwsze wrażenia

EvilKillaruna
 Share

Recommended Posts

Od paru dni na warsztacie mam między różnymi innymi testami przewijający się odtwarzacz TheBit OPUS #2. Jakiś czas temu pisałem na jego temat w aktualnościach na blogu.

fOuYpcg.jpgXHjFbCS.jpg

Sprzęt jak na razie miałem okazję porównać do konkurencyjnego wobec niego combo, jakim był bardzo udany moim zdaniem odtwarzacz Astell & Kern AK300 wraz z przystawką AMP380. 

Odtwarzacz kapitalnie wykonany, mimo gabarytów dobrze leży w dłoni (jest większy od "jedynki" oraz AK300). Bardzo podobnie też do 300-tki wyposażony. Fantastyczna sprawa z aktualizacją FW poprzez WiFi (OTA), przez co nawet nie musiałem się specjalnie męczyć, aby go zaktualizować do najnowszej wersji. W takiej też będzie testowany.

OPUS #2 można moim zdaniem traktować jako mocne rozwinięcie OPUSa #1 z najnowszej wersji FW, tj. 2.00.03. Zmienia ona sposób grania tego odtwarzacza chociażby w zakresie sopranu, przez co jest on nieco bardziej technicznym.

Pierwsze wrażenia są takie, że "dwójka" gra jak na razie również w podobny deseń: brzmieniem bardzo równym, na neutralnym fundamencie, z precyzyjnie wykończonymi skrajami pasma, tak najniższym basem, jak i najwyższą górą. Średnica jest nieco odsunięta od słuchacza, a wynika to z tego, że odtwarzacz ma mocno zaznaczoną głębię sceny z dobrą holografią i zastrzykiem powietrza. Mniej przez to naciska na szerokość, zgrywając się tym samym ze słuchawkami mającymi odwrotny plan sceniczny. Sopran z dodatkową iskrą detalu. Ogólnie brzmienie "neutralne z werwą" i nastawione na głębię sceny ponad szerokością. Klasa wyżej od "jedynki", znacznie bardziej odpowiednia dla wspomnianego duetu AK300/AMP380. Ale też realizując zupełnie inaczej dźwięk niż Astell.

Zadziwiająco dobrze zgrał mi się na tą chwilę z Etymoticami HF2, uzupełniając je tam, gdzie im akurat sopran na tle chociażby ER4 już zaczynał odpuszczać. Testowany będzie również po balansie na Beyerdynamicach T8ie MKII.

Wzmacniacz wbudowany w OPUSa jest dosyć mocny, niewiele ustępując AK300 z przystawką. Z bardzo prądożernymi K240 DF, które wykorzystuję często w takich sytuacjach, na High gain sensowną głośność uzyskuję na poziomie 120 na skali głośności. Maksimum to 150. Dla porównania HF2 to poziom ok. 40-50. 

Z innych obserwacji: na razie jest cały czas na etapie 48-godzinnego cyklu adaptacyjnego, ale brzmienie praktycznie stabilizuje się już po paru godzinach. 

Aktualizacja 2017-02-12

Recenzja jest już w pełni gotowa i dostępna na blogu: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-odtwarzacza-the-bit-opus-2/