Jump to content

Słuchawki do szeroko pojętej muzyki elektronicznej (do 500 zł)

safer
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Ponieważ brak przedłużenia sesji logowania zjadł mi pięknie napisany esej, teraz przechodzę od razu do rzeczy. Niedawno popsuły mi się słuchawki, model AKG Y55, które z racji wycofania z produkcji nie mogą podobno zostać naprawione (pęknięty z obu prawy nawias, wszystko chodzi idealnie, ale nie trzyma się głowy). Potrzebuję nowej pary słuchawek i chcę spróbować czegoś nowego, niekoniecznie od AKG.

budżet: do 500 zł

typ słuchawek: Niech AKG Y55 będzie tutaj dobrym punktem odniesienia - były dla mnie idealne od strony budowy i konsekwencji takiego, a nie innego designu. Generalnie zaakceptuje wszystkie wariacje słuchawek nausznych (najlepiej półotwarte badź zamknięte), nie chcę dokonałowych.

źródło: podstawowe, telefony marki Samsung (S4 i S6) oraz odtwarzasz iAudio7.

użytkowanie: słuchawek używam tylko w drodze do/z pracy/uczelni oraz późnym wieczorem, kiedy już leżę w łóżko, światła są pogaszone, a ja właściwie idę spać (zresztą często zdarza mi się zasnąć w takim stanie).

muzyka: tak jak w temacie, teoretycznie elektronika oraz jej wszelkie mariaże z gatunkami pokroju jazz, muzyka eksperymentalna, lżejszy rock. Wiem, że ciężko znaleźć słuchawki do wszystkiego, dlatego na zasadzie wyboru mniejszego zła wolę, by lepiej sprawdzały się przy elektronice niż przy np. folk rocku. Niemniej jedynymi niesłuchanymi przeze mnie gatunkami (w szerokim znaczeniu tego terminu) jest ciężki rock (metal), muzyka klasyczna i hip hop/rap. Uwielbiam wszelką elektronikę, niezależnie od czasu powstania i gatunku. Od techno, idm, house czy szkoły berlińskiej przez trip hop, downtempo, jakieś hybrydy w postaci alternative dance, kończąc na rozrywkowym electropopie i synthpopie. Przykładowi wykonawcy: Underworld, Kraftwerk, Depeche Mode, Pet Shop Boys, Stereolab, Coil, New Order, Massive Attack, Boards of Canada, Yello etc.. Jeśli chodzi o muzykę gitarową, to raczej albo klasyki lat 60. (The Kinks, The Beatles) albo pewne wybrane nurty rocka alternatywnego (britpop, shoegaze).

dotychczasowy posiadany sprzęt: W ciągu ostatnich kilku lat tylko dwa modele, najpierw KOSS Porta Pro, potem wspomniane AKG Y55.

ogólne preferencje: z jednej strony lubię granie rozrywkowej, takie jakie zapewniały mi AKG Y55, a z drugiej chciałbym czegoś chociaż odrobinę analitycznego, żeby pobawić się w rozbijanie na czynniki pierwsze, co teraz bardzo lubię. Nie wiem czy te dwa żywioły da się połączyć. Generalnie nie jestem audiofilem i nie potrzebuję ekstremalnych wrażeń. Pewnie bym nawet ich nie dosłyszał ;)

Chyba tyle. Jakby co, to służę dalszą pomocą w ustalaniu szczegółów.

Witam,

Gdyby nie konieczność posiadania sprzętu przenośnego, jak ulał pasowałyby mi tu AKG M220 PRO. Jeśli tego typu słuchawki nie wchodzą w grę, robi się problem. Największego szczęścia można poszukać jeszcze z ATH-MSR7, ale to słuchawki w formie nowej mocno przewyższające budżet. Chyba że używane. Recenzje obu par są na blogu w razie czego, także zachęcam do lektury i analizy.

Dołóż stówkę i będziesz miał jedne z najlepszych słuchawek tego typu jakie można kupić w tym budżecie, chodzi mi oczywiscie o FOCAL LISTEN (w momencie premiery rynkowej kosztowały 1100zł teraz można je wyrwać już za 600zł)

http://eardrummer.pl/2016/10/09/recenzja-sluchawki-focal-listen/

https://muzostajnia.wordpress.com/2016/10/16/focal-listen-czy-to-lepsza-wersja-spirit-professional/

http://forum.mp3store.pl/topic/143420-test-sluchawek-focal-listen/

Dziękuję za rady.

O ATH-MSR7 sam myślałem i właściwie zapomniałem ich tutaj wymienić jako przewidywanej opcji. Oczywiście w grę wchodziły w grę używane - pytanie czy łatwo je znaleźć. Na pewno poczytam o nich jeszcze dokładniej.Z kolei o FOCALL'ach nic nie wiem, więc tym chętniej sprawdzę.

• 5 weeks later...