Jump to content

AKG K550 vs AKG K550 MKll

Kamil1000
 Share

Recommended Posts

Witam,

jestem na kupnie słuchawek przeczytałem wiele dobrego na temat modelu AKG K550 ale z powodu trudnej dostępności tego modelu zastanawiam się nad AKG K550 MKll. Problem polega na tym że nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnych informacji na temat różnic tych słuchawek, byłbym wdzięczny za pomoc i wytłumaczenie tego laikowi :)

Napiszę tak: Obie pary brzmią bardzo podobnie. MKII jest delikatnie bardziej muzykalna. Generalnie są to słuchawki grające bardzo czysto, klarownie i jasno jak na mój gust bez względu na źródło, z punktowym, krótkim i zawsze dość oszczędnym basem, nawet w utworach dynamicznych. Jak nie lubisz "łupnięcia" ale lubisz za to wyłuskiwać dźwięki typu klaśniecie czy cymbałki grające w tle to słuchawki będą dobre, jak lubisz słuchawki, które umieją chociaż trochę "kopnąć" w uszy to zupełnie nie tędy droga ;) Obie pary to słuchawki dość słabo podatne na zmianę źródła, różnice są wyczuwalne ale subtelne także na pewno dobrze zagrają z muzycznego smartfona jak i z super wypasionego sprzętu. To co można im zaliczyć na plus to to że są ekstremalnie wręcz wygodne, a mam duże uszy, tylko ten bas...

Edited by Zgudi
  • Upvote 1

Przyuważyłem również, że bas w tych słuchawkach bardzo mocno zależy od tego jak głośno słuchamy muzyki, ja jestem zwolennikiem niezbyt głośnego słuchania ale po podkręceniu regulatora głośności odpowiednio mocno, bas zaczyna dawać czadu i delikatnie wysuwa się na 1 plan w niektórych utworach, gdy słucha się nieco ciszej to jest nazbyt delikatny i oszczędny. Trochę dziwne to :)

Edited by Zgudi

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Słuchałem dziś kilku egz AKG, Audiotechnika, nawet jakichś kosmosów za 6000 pln hehe:) Zapomniałem nazwy w tej chwili, krótka z samogłoskami:)
K550 MK II ma dość dużo basu trzeba przyznać, zapewne do słuchania muzyki to bardzo fajna pozycja, jest tez wiele bliższy od przykładowo 240 i 271, sound leci bardziej "na twarz" ....natomiast jeśli ktoś chce tylko słuchac, będą w sam raz:) sprawiały frajdę....do produkcji/edycji/analizy/mixu ...no nie wiem...chyba nie.
240 MK II i 271 MK II wypadły lepiej pod tym względem....ta druga para pełniejsza i z głębszym soundem, więcej detali.

• 5 months later...

"K550 MK II ma dość dużo basu trzeba przyznać". Tylko jak się słucha głośno. I ciekawostka: Istnieją utwory, w których bas kopie bardziej niż w B-d DT 150, trzeba equalizer nieco minimalnie podkręcić w okolicach 60hz

Edited by Zgudi

• 7 months later...