Jump to content

Nowe słuchawki nauszne. Następca CAL! do 400zł.

kpiotr
 Share

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję słuchawek nausznych/wokółusznych. Budżet, jakim dysponuje na ten cel to maksymalnie około 400zł. Do tej pory użytkowałem Creative Aurvana Live! po tzw. recablingu, niestety w 5 już roku użytkowania słuchawki zupełnie odmówiły posłuszeństwa. Zasadniczo charakter/brzmienie tego modelu bardzo mi odpowiadał, przydałaby się tylko trochę większa scena, szczegółowość.

Zasadniczo:

- cena: wyznaczyłem górną granicę na 400zł, zależy mi na dobrym stosunku cena/możliwości, kiedyś właśnie CAL! były takim hitem, może teraz podobnie jest z jakimś innym modelem,

- budowa: słuchawki nauszne, wokółuszne – chciałbym, aby zakrywały całe ucho, myślę, że rozmiar muszli z CAL! to takie minimum. Pracuję w biurze, więc powinny też dobrze izolować dźwięk w obie strony. Słuchawki codziennie zabieram w torbie do pracy, więc zależy mi również, na jakości wykonania
i ogólnej trwałości mechanicznej – w CAL! Było z tym dość słabo. Dobrze by było, gdyby nie były za bardzo „ściskające”, ponieważ noszę okulary oraz ewentualnie miały w zestawie jakieś etui, lub się składały do kompaktowych rozmiarów,

- źródło dźwięku: telefon HTC 10, sporadycznie laptop ze zintegrowaną kartą dźwiękową,

- charakter: tak jak wspomniałem, szukam czegoś podobnego do CAL!, jakiegoś naturalnego rozwinięcia, czegoś, co będzie nieco bardziej uniwersalne, z szerszą sceną i większą szczegółowości, a jednocześnie zachowa trochę basowy charakter,

- gatunki muzyczne: zasadniczo słucham wszystkiego oprócz jazzu, przeważnie pop, rock, metal, muzyka elektroniczna, dance w zależności od tego, co wpadnie w ucho J

Wstępnie upatrzone modele (brałem pod uwagę znane sobie marki i opinie o ich produktach):

- AKG: K167 DJ Tiesto, K67, Y50
- Creative Aurvana Live! 2
- Koss Pro DJ100
- Sennheiser: HD 4.20, HD 4.30
- Shure: SRH240A, SRH440
- Takstar HD6000

Pozdrawiam i czekam na jakieś rady J

Hej, dziękuję za odpowiedź. HM5 trochę poza budżetem, dodatkowo czytałem opinie o kiepskim pałąku :(

Takstar HD6000 również wiele osób poleca, przeraża mnie jednak trochę ich design oraz chyba dość słaba uniwersalność, z recenzji wynika, że są mocno basowe. 

Reloop SHP1 różni się od HM5 czymś oprócz znaczka? Może jest zrobiony z gorszych materiałów, różnica w cenie to około 150zł. 

Szczerze, to bardzo napaliłem się na Sennhesier HD 4.30, ale z racji, że to nowość, ciągle mało jest recenzji i opinii w necie. A ktoś coś o Shure? Rozumiem, że CAL!2 nie warte tych 400zł? 

Witam, trochę średnio z dostępnością tych Reloop SHP1, wolałbym je kupić w jakimś dużym sprawdzonym sklepie. Nie ukrywam jednak, że wpadły mi w oko. Czy ewentualnie istnieje jakaś opłacalna alternatywa dla tego modelu? Boję się też trochę o ich trwałość mechaniczną, dodatkowym minusem jest to, że nie składają się w żaden sposób. 

Słyszałem tylko o nich dobre opinie. Słuchałem HM5 i HP150,  obie pary mogę polecić. Wykonanie jest całkiem dobre, a jeżeli się dba to nie powinno być żadnych problemów z nimi, jak chodzi o brzmienie to HP150 mają znaczenie lepszy subbas (najniższy bas) i  trochę większą scenę. Natomiast HM5 mają masywniejsze brzmienie z lekko wyeksponowanym basem, ale gorszą sceną, jednak pozycjonowanie i efekty 3D w tych słuchawkach są cudowne, na dobrym odtwarzaczu masz wrażenie jakbyś znajdował się w pokoju otoczony przez muzyków. 

TAKSTAR'om jest bliżej HP150, ale nie słuchałem, więc ciężko cokolwiek więcej powiedzieć. 

Edited by Lemonsky

A czy obie pary maja na tyle duze muszle, zeby zakryc cale ucho? :) I najwazniejsze, HP150 maja chyba usztywniany futeral w zestawie, mam racje?

Zasadniczo bardzo czesto zabieram sluchawki do pracy w torbie wiec cos takiego w zestawie to duzy plus. :) 

HP150 sa w Media Expert za 520zl... Roznica w cenie znikoma. Kurde bije sie z myslami, co radzicie, warto sie szarpnac I miec spokoj na nastpene 4-5 lat?

Aha, czy HTC 10 da rade to napedzic? :) 

Edited by kpiotr

No to co mam zrobic? :) Brainwavz na pewno ma futeral? Wydaje mi sie ze w aktualnej dysrtybucji juz go nie daja.

Dobra, zamówiłem właśnie HP150, róznica w cenie to około 30zł. W HM5 zniechęciło mnie dużo opinii o pekającym pałąku, dodatkowo znalazłem sporo porównań HM5 i HP 100, z korzyścią dla tych drugich.

Reasumując, mam nadzieję @Lemonsky , że miałeś na myśli ten model:

HP150

Pozdrawiam :)

Edited by kpiotr