Jump to content

AIM SC808 do ATH AD500x/700x?

Recommended Posts

Hej wszystkim!

Jestem nowy i zielony jeśli chodzi o audio :) Szukam jakiegoś sensownego zestawu słuchawki otwarte + karta dźwiękowa pod gry, rzadziej muzykę i filmy. Gry wszelakiej maści, choć głównie FPSy (ważne jest dla mnie pozycjonowanie).

Znajomy polecił AIM SC808 + ATH AD500x / AD700x / Beyerdynamics DT770 Pro. Co sądzicie o takim zestawie? Będzie to ze sobą dobrze współgrało? A może jakieś inne propozycje w podobnej cenie?

AIM ponoć wyróżnia się jakością odpowiadającą droższym kartom np. Xonar Essence STX i dobrymi sterownikami, które źle wspominam w przypadku korzystania w przeszłości z Sound Blaster Z czy ASUS Xonar DX.

Jak jest z jakością nagrywanego dźwięku? Ten sam mikrofon z moich starych Siberii v2 nagrywał w fatalnej jakości podłączony pod SBZ i w o niebo lepszej w Xonarze. Zastanawiam się jak może być w przypadku AIMa, bo trzeba go podpiąć pod słabszej jakości "kartę-córkę".

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Edited by Jerry

Problem z wykryciem po restarcie to powszechny problem (trzeba odczekać kilka-kilkanaście minut przed ponownym włączeniem), jest to wada fabryczna karty, najprawdopodobniej gdzieś w układzie zasilania, sklep Audeos sprzedaje te karty pozbawione tej wady (najpewniej samodzielnie dokonując naprawy - ale tutaj pewności nie mam). W sklepie X-KOM problem również jest znany lecz na pytanie, czy obecne partie pozbawione są tej wady nie otrzymałem jasnej odpowiedzi - zalecono mi kontakt bezpośrednio z producentem. Poza tym problemem karta sprawuje się super, zero problemów.

Edited by JC

• 2 weeks later...

Miałem okazję pożyczyć i przetestować K702 i mam mieszane odczucia. W FPSach pozycjonowanie faktycznie niesamowite, scena tak samo ale czegoś mi brakuje jeśli chodzi o inne gry czy muzykę. Już nawet nie chodzi o bas, bo wiem, że tego jest w nich mało. W grach typu Wiedźmin immersja na K702 siada, a w muzyce dźwięk jest jakiś taki nijaki, suchy. Nie twierdzę, że są to złe słuchawki, po prostu chyba do nich nie dorosłem :) A może to kwestia przyzwyczajenia? Headband, choć bez wypustek z poprzedniej wersji, i tak lekko uciska głowę powodując lekki ból, ćmienie. Do tego dość luźno siedzą na mojej i tak dużej głowie i mam wrażenie, że zaraz mi spadną:)

Możecie polecić jakąś alternatywę pod AIMA SC808, która jest przyjemniejsza dla ucha (bardziej muzykalna, ciepła?) i wygodna, ale mająca tak samo świetne pozycjonowanie jak K702? Gdzieś czytałem o Beyerdynamics DT990 ale czy to byłby dobry wybór?

PS. X-KOM sprzedaje karty z wadą bo zamawiałem tam i też mam ten problem.

Edited by Jerry

Po prostu gust ma Pan skierowany w inną stronę i to wszystko. Można spróbować chociażby ATH-R70X z modeli otwartych. Z zamkniętych DT150, DT990/600 tak, ale przy SC808 wymieniłbym od razu wzmacniacze operacyjne na cieplejsze, co dodatkowo podniesie koszt.

Rozwiązywanie częstych problemów technicznych na tych kartach opisałem w osobnym artykule: http://www.audiofanatyk.pl/rozwiazywanie-problemow-z-aim-sc808/
Są tam również okoliczności występowania wady oraz wskazówki co do znanych na tą chwilę miejsce zakupu/serwisu. Od w sumie już tygodnia mam drugą sztukę SC808 pochodzącą z ponoć poprawionej serii i nic faktycznie się złego nie wydarzyło.