Jump to content

DAC do słuchawek Sennheiser Game Zero


Recommended Posts

Witam,

W nawiązaniu do testów słuchawek które planuję kupić - Sennheiser Game Zero, wiele recenzujących informowało o znacznej poprawie jakości dzwięku przy zastosowaniu wzmacniacza do tych słuchawek.

Dlaczego Sennheiser Game Zero- poszukiwałem słuchawek zamkniętych z zintegrowanym mikrofonem o dobrej jakości audio. W słuchawkach dziennie spędzam ok 8h dziennie (muzyka, gry, filmy) więc zależało mi aby słuchawki były również wygodne.

Po rozeznaniu rynku audio (na którym notabene kompletnie się nie znam) większość osób poleca Audiotraka Prodigy Cube BE oraz inne np. SMSL M2. Dodam, że szukam DACa to którego mógłbym podłączyć również głośniki komputerowe Creative T20 dzięki czemu najlepiej aby karta miała przełącznik słuchawki-głośniki.

W tematach dotyczących kart zewnętrznych na forum brak wzmianek o karcie Xonar U7 która spełnia również moje wymagania. Proszę o poradę który z wymienionych DACów wybrać i w jakiś sensowny sposób uargumentować ponieważ na próżno szukać porównań obydwu tych kart. Proszę również o informację czy DAC do tych słuchawek jest faktycznie urządzeniem niezbędnym.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Xonary na USB lubią mieć problemy ze sterownikami i przynajmniej jakiś czas temu były tego typu sygnały co jakiś czas. Moim zdaniem większe możliwości będzie miał Pan z Cube BE. Model ten opisałem w zestawieniu Polecanych DACów i kart dźwiękowych na blogu. SMSLa zaś recenzowałem pełnowymiarowo. 

Najpierw pisze Pan o wzmacniaczu. Później jednak pyta Pan o DAC, który jest tylko konwerterem sygnału i sam z siebie nie ma za zadanie wzmacniać sygnału tak jak wzmacniacz. Wyjątkiem są urządzenia, które posiadają jedno i drugie. Cube BE jest już pełnowymiarową kartą USB, więc to trochę inna sprawa (również jednak ma w sobie oba wymienione komponenty). Gdyby nie konieczność podłączenia głośników, rekomendowałbym dla czystej jakości dźwięku AudioQuesta DragonFly Black v1.5. 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.

Pański artykuł był podstawą to rozeznania tematu na rynku- dobra robota! 

W gwoli ścisłości- zarówno na stronie producenta oraz artykule jest informacja, że Cube jest zarówno przetwornikiem sygnału digital-> analog jak i wzmacniaczem słuchawkowym oraz mikrofonowym.

Proszę o korektę jeżeli mylę pojęcia.

Proszę również o informację czy do Cubea jest dołączane jakieś oprogramowanie? Xonar ma dosyć rozbudowane oprogramowanie do urządzenia- chyba, że jest to jego pięta achillesowa. Zastanawia mnie kwestia zabawy dzwiękiem i indywidualnej regulacji do muzyki lub gier

Edited by MrPeanut
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...