Jump to content

Recabling sennheiser HD 201

Recommended Posts

Witam!

Podczas przeglądania waszego forum zauważyłem, że poruszane tematy są na dość wysokim poziomie, dla zaawansowanego audofanatyka. Ja chciałem zapytać o kilka prostszych spraw.

Zabieram się za recabling moich wysłużonych hd 201. Wiem, że nie warto w nie inwestować, jednak fabryczny kabel uległ dezintegracji a ja pomyślałem, że to dobry pretekst, aby nauczyć się samej naprawy słuchawek, wymiany kabla itd.
A więc mam kilka pytań natury technicznej:
- Czy jak kupuję przewód (spodobał mi się ten: Canare Starquad l-4e5c, to mam kupować go podwójnie (czyli 2 metry bieżące dla prawej muszli, 2 dla lewej) czy ja źle myślę i to się kupuje jeden kabel, rozdziela go a potem oplata samodzielnie nylonem?
- Lutować w miarę umiem, jednak czy gdzieś na internecie jest poradnik jak połączyć mini jack (mi się np. spodobał ten Neutrik / Rean NYS231BG-LL) z kablem. Wiem, że prawdopodobnie jak już całość będę miał w rękach to to jakoś rozkminie, zapewne dla większości to jest oczywiste, ale taki skonsolidowany poradnik z tym wszystkim o co pytam powinien gdzieś być w internecie, jednak moje poszukiwania były bezowocne. 
- Czy cyna użyta przy lutowaniu będzie miała jakikolwiek wpływ na jakość dźwięku?
- Czy wybrane prze zemnie i wyżej wymienione części zadziałają z hd 201?

Przepraszam za tak trywialne pytania, jeśli to nie jest miejsca na nie. W razie skarg oczywiście skasuje wątek. Przepraszam również jeśli ten temat już się pojawił, a ja go przeoczyłem.

Guest Mayster

Witam,

Canare Starquad to kabel 4-żyłowy, więc kupujemy tyle, ile jest faktycznie potrzebne. Po 2 żyły na muszlę.

Najlepiej ściągnąć z niego izolację zewnętrzną i ekran, a żyły wsadzić w oplot, np Nylon Soft 4mm lub Techflex Nylon Multifilament 3mm. 

Co do nys231bg (wersja LL jest niepotrzebna): lewa blaszka odpowiada za lewy kanał, prawa za prawy, a środkowa, najdłuższa z zaciskiem na kabel to masa.

Cyna ze srebrem to tylko taki dodatek dla spokoju ducha. Choć akurat poza ewentualnymi kwestiami dźwiękowymi, cynami tego typu (np WBT, Cardas czy Furutech) bardzo fajnie się lutuje.

Guest Mayster

Lepiej jeden kabel, 4-żyłowy. Ściągnąć izolację zew. + ekran, żył w oplot i otrzymamy coś takiego:

0_0_productGfx_27f45d141825282922cf458c5

Edited by Mayster