Jump to content

Nehero

Bywalec
 • Content Count

  1,600
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

Everything posted by Nehero

 1. Może to przez ten przetwornik piezoelektryczny są tak wymagające? Bo jak mamy iemy z przetwornikiem elektrostatycznym, to nawet mimo względnie niskich parametrów, takie słuchawki jak widziałem potrzebują sporo mocy. kiedyś czytałem jak ktoś testował jakieś iemy Jomo Trinity z elektrostatycznym przetwornikiem z Kann Cube, to tam po SE poszedł High gain i 70-80 głośność. A słuchawki mają niby tylko 30 ohmów, choć producent nie podaje skuteczności.
 2. To tu by się potwierdzało, to co czytałem na headfaju o TT2 i Empyrean. Że TT2 trzyma je za pysk i nie ma buły na basie. A tu Meze są na to wrażliwe według wszelkiej opinii, w ogóle na samo źródło są bardzo wrażliwe. Więc gdzie bym nie czytał, to na to zwracali uwagę ludzie. Więc trzeba z rozwagą dobrać źródło, by nie zrobić im buły na basie. Trzeba będzie obadać to połączenie, bo może być to dobry trop. Kilka osób na headfaju sobie chwaliło to połączenie. A do matrixa, nie mam pomysłu jaki wzmacniacz Nawet nie mam pomysłu od czego zacząć, znaczy niby mam , ale problemem jest, to że prawie niczego nie da rady osłuchać. Ani euforii, ani HA-3, ani songolo(na razie nie możliwe), ani matrixa, może chociaż TT 2 da radę. Szkoda, że nie porównywałeś całego comba matrixa, to comba chorda TT2 z m scalerem. Ciekawe ile sam scaler wnosi. Może Hugo TT2 jako sam DAC potrzebowałby czego innego, kto wie "Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem" A tu trafiłem na hedfaju jak ktoś w Audio Sanctuary w Anglii właśnie testował sobie Empyreany. Ile sprzęcioru do porównywania i wszystko na miejscu :O Chordy TT2, m scaley, Davy, WOW Tylko umówić sprzęty i większość sprzętu można by porównać za jednym zamachem. Bo mają elektrostaty, audeze, meze i mnóstwo tego. Chordów nie chordów i innych duperelek. Szkoda, że w polsce nie ma tak zaopatrzonego salonu blisko mnie.
 3. @pablo650 przypomniałbyś jak wypadło porównanie Matrixa do chorda TT2? Bo nie pamietam gdzie to opisywałeś. A w sumie sporo dobrego naczytałem się o HugoTT2 z Hugo M Scaler i Empyrean.
 4. Raczej kwietnia, więc miesiąc, czyli norma. Ale może być krócej.
 5. Nie bardzo jak dwóch moderatorów robi samowolkę, a niechcianych delikwentów banuje od razu.
 6. @jurcio6 cena ath-adx5000 też spadła w dół, bo do poziomu 10k,a wcześniej było 11k. To też marketing? A telefony? Czy iPhone którego wyprodukowanie kosztuje paręset zł mąż gdzieś koło 1k-1,5k, a sam telefon kosztuje 6k, to nie marketing, a ludzie dalej kupują. czy cena większej pamięci w urządzeniach Apple to nie marketing? Przejście o 128GB kosztuje nawet z 500 zł, a ludzie dalej kupują, choć mogą w tej cenie kupić oddzielnie 500-1000GB dysku SSD, zewnętrzną obudowę i oszukać system. ja to widzę tak, jak komuś się nie podoba cobalt, to nie kupuje i tyle, a nie wyjeżdża z marketingiem, bo marketing jest w każdym produkcie.
 7. @KiiT wejdź sobie na forum benchmark w dział zestawów PC, to to co wymieniłeś, to dopiero wierzchołek góry lodowej. Tam jest taka patologia, ze nawet patostreamy zaczynają mieć jakikolwiek sens. Dwóch moderatorów, którzy niczym roboty siedzą i klepią to samo w każdym wątku.
 8. Spokojnie można czekać miesiąc, a czasami nawet krócej.
 9. Do dyskusji i pomocy. Ale widzisz ja Ci podałem słuchawki, które według mnie są dobre dla mnie, bo ich słuchałem, a Nightowl posiadam na własność, Meze niedługo planuje zakupić, a Ty z góry je odrzucasz. I pomijam cenę, bo to nie o nią chodzi, tylko podałem Ci 2 słuchawki, które warto obadać, a Ty odrzucasz, bo Ci się nie podoba cena do jakości. Więc sam widzisz, że bez samodzielnego stwierdzenia, tak możesz zareagować na każde słuchawki niezależnie ile będą kosztowały. HyperX sądzę, że na rower też się nijak nadają. Zresztą niebezpiecznie jest jeździć z słuchawkami na uszach na rowerze. Miejmy nadzieję, że wejdą na to przepisy prawne i takie osoby będą karane mandatem. Bo jeśli na rowerze można, to dlaczego w samochodzie nie możesz sobie założyć słuchawek? To bardziej dokładne stwierdzenie. To tak samo jak nos mamy taki sam jako gatunek, ale nosy poszczególnych ludzi się już różnią i nie są krople w krople takie same. Jeśli sam posiadasz obie pary i na tej podstawie nie potrafisz wywnioskować, które lepsze, to nikt za Cb tego nie zrobi. Bo jeden powie FH1, drugi powie HyperX i co wtedy? Dalej jesteś w początkowym punkcie. 1:1 dla obu par, dalej nie wiesz, które lepsze. 100 osób opowie się za jednymi i drugie 100 za drugimi. Masz 100:100 dla obu par, i co teraz? Dalej nie wiesz które lepsze. @Alfa_Centauri Człowiek A woli duże piersi, Człowiek B woli małe piersi. Wskaż, które piersi są lepsze. I tak można cały dzień wymieniać przykłady. Ja wolę jeść pizze, spaghetti, kebaba, a ktoś nie lubi ani jednej z tych rzeczy i woli wegańskie żarcie. Dla mnie lepsza jest pizza, a dla innej osoby lody sojowe. Ja wolę mięso mielone z np. świnki albo krówki, a ktoś woli kotlety mielone z ciecierzycy. Wskaż które kotlety lepsze. Któreś muszą być lepsze przecież.
 10. @Alfa_Centauri No to już znasz drogę do sukcesu audiofila, melomana itp. Nie ma drogi na skróty. Poza tym to jego doświadczenie chyba, że masz te same uszy co on, to wtedy może i wyniki byłyby powtarzalne. Ile razy patrzę na studyjne profesjonalne, tym zawsze widzę, słuchawki za 400 zł max 800 zł. Nigdy na żadnym filmie nie widziałem w studiu słuchawek za 20k zł. Jeśli nie słyszysz różnicy, to jej nie ma. Proste. Osobiście wybrałbym AQ Nightowl bo są dla mnie lepsze, a najlepiej Meze Empyrean. Dlaczego? Bo zwyczajnie odpowiada mi całościowe brzmienie w każdym, lub prawie każdym aspekcie.
 11. @raulendymion Wiesz, że żółtkom płacisz niemal codziennie? Biorąc pod uwagę, że rynek opiera się głównie na chińskich produktach. Kupiłeś telefon? To na 99% obstawiam, że został wyprodukowany przez żółtków w Chinach. Właśnie wspomogłeś komunistyczną partię Chin. Obstawiam, że większość elektroniki, jak nie cała w Twoich urządzeniach, to głównie chiński wyrób. Właśnie ponownie wspomogłeś komunistyczną partię Chin. Trochę to takie gadanie bez sensu, podczas gdy cały rynek światowy opiera się na Chinach. Znikomy odsetek jest produkowany poza Chinami, ale to głównie DIY i prywatne mniejsze firmy, ale i to nie wyklucza użycia chińskich podzespołów. Wiesz, że urządzenia Apple mimo, że to USA, to produkcja główna odbywa się w Chinach? A jakoś jakością wykonania stoją bardzo wysoko, mimo, że to "żółtek wyprodukował to urządzenie". Oczywiście gdyby produkcja byłaby w USA, albo gdzieś w Europie, to pewnie iPhone nie kosztowałby 6k zł, tylko 12k zł. Ale wiadomo nie wspierajmy Chin, tylko produkujmy wszystko lokalnie zwiększając przy tym koszty produkcji, a jakość i tak będzie zależała od chęci pracowników, więc wcale nie musi stać na dobrym poziomie.
 12. A myślisz, że ten audiofil nie spędził dni na porównywaniu sprzętu, zanim wybrał ten najlepszy? Tylko przyszedł do sklepu, wziął sprzęt, poszedł i wszystko od razu idealnie grało?
 13. @Jakub Łopatko Różnice w wydajności są dosyć zbliżone. A hałas uzależniony głównie od posiadanego procesora i OC. Intel jak to Intel podkręcony do 5.0 GHz zawsze będzie wymagający dla chłodzenia i nie bez powodu poleca się do nich głównie AIO i do tego nie byle jakie AIO, tylko takie z najwyższej półki jeśli chodzi o wydajność. Ale tak jak pisałem Corsair tutaj jest o wiele bardziej przyjazny co do demontażu wentylatorów i o wiele prościej dopasować to do wysokości RAM-u. A głośność Corsaira wynika też z tego, że ML120 rozkręca się do 2400 obr/min czyli w sumie w ekstremalnym przypadku i zapewne głównie w testach syntetycznych. Gry są o wiele mniej wymagające dla procesora niż testy syntetyczne obciążające procesor na 100% na wszystkich wątkach i wyciskające ostatnie soki z niego. Wszystko też będzie zależało od temperatury wewnątrz obudowy, im lepiej chłodzona i im lepsza obudowa, tym mniej sam cooler CPU będzie musiał się wysilać. A na razie te wszystkie testy są przeprowadzane na testach syntetycznych. Chciałbym zobaczyć porównanie w codziennym użytkowniu, czyli przeglądarka, filmy, gry, muzyka, np. upsample DSD 512. Bo przy maksymalnym obciążeniu faktycznie Corsair ma wadę w postaci głośności. Dlatego należy wyciągać średnią z kilku testów, bo w jednym teście Deepcool wypadł tragicznie, a tu dobrze. Wiele zależy od samej metodologi testu, temperatury otoczenia, dlatego ważne jest, jak podają deltę temperatury, a no i najwierniejsze testy są w obudowach, ale to znów niewygodne rozwiązanie dla testujących. Poza głośnością, która zależy od CPU i OC i samej obudowy, wydajność bym zrównał z Noctua tyle, że Noctua mając stary system mocowania wentylatorów jest bardziej toporna przy ewentualnej chęci demontażu RAM-u przy założonym coolerze. Trzeba czekać na lepsze i głębsze testy, bo te na razie są dosyć powierzchowne i mało konkretne.
 14. Corsair nigdy nie był tani. Ale za to solidny i design też stoi na wysokim poziomie, ale niestety drogie. Co rozumiesz przez LTT? Ale sam fakt schłodzenia podkręconej i9, która dalej jest na 14nm procesie i osiąga coraz to wyższe temperatury i pobór mocy z generacji na generację, to o czymś świadczy. Trzeba by sprawdzić testy kontra Noctua NH D15. Z testów wynika, że wydajność na zbliżonym poziomie, a Corsair głośniejszy pod pełnym obciążeniem i maksymalną prędkością wentylatorów. Choć tu nie ma co się dziwić, Noctua rozkręca się jedynie do 1500 obr/min, a Corsair do 2400 obr/min. Ale też testy na tak niedopracowanym procesorze Intela, faktycznie wyciskają ostatnie soki z chłodzenia, ale zarazem to wina Intela, że nie może w końcu wziąć się do roboty i iść z procesem technologicznym do przodu, tylko ładuje rdzenie ile wlezie. A przez to i ilość wydzielanego ciepła jest większa. U Black White TV Corsair A500 na Ryzenku 1700x głośność była już w okolicach 37.3 dB pod obciążeniem. A na Intelu grzałce około 52 dB. Więc na to też trzeba patrzeć. Ale i tak duży plus za wydajność. Może nie równa się z najlepszymi AIO, ale znów nie zostaje daleko w tyle, tylko parę stopni celsjusza. Jedynie Corsair jest bardziej przyjazny RAM-om z wysokim profilem i jest większa swoboda , kiedy chcesz wyjąć RAM, bo wystarczy tylko wysunąć wentylator po szynie. A noctua ma tradycyjne zapięcie wentylatorów. No i jedynie Noctua NH D15s jest też przyjazna wyższym RAM-om.
 15. no to mamy kolejnego faworyta, który jest w stanie schłodzić nawet I9 9900k przy 5.0 GHz. WOW Do tego półpasywne, przy obciążeniu i maksymalnej prędkości wentylatorów 2400 obr/min bardzo głośne, a przy małym obciążeniu nawet zupełnie bezgłośne, bo wentylatory mogą się w ogóle nie kręcić. Czyli patent znany głównie z AIO. Tu mamy go w powietrznym coolerze(schładzaczu). Wystarczy wziąć ten wentylatorek, półpasywną kartę i pół pasywny zasilacz, dysk SSD i możemy się wozić z komputerem, który potrafi generować 0 dB, przy małym obciążeniu. Ale 1,5kg chłodzenie 170 cm wysokości( plus ewentualne podniesienie wentylatorów), już wymaga odpowiedniej obudowy. Ale do bezgłośnego kompa w sumie idealne. Corsarz zrobiłeś świetną robotę. AIO mogą się wstydzić.
 16. Np. Fiio Q5S i np. do tego FIIO AM3D McIntosh MHA 50 ifi xDSD, ifi xCAN Aune BU1 Można sprawdzać i wybierać, pewnie jeszcze kilka pozycji by się znalazło.
 17. jeden z minusów wody. Ona wcale nie musi by cicha, szczególnie, przy i9-7980xe, który pożera spore ilości prądu, a bez skalpa na stocku nawet na wodzie dobija do 102 stopni Celsjusza pod obciążeniem. To nawet nie komp stricte pod audio, ale 2 hi-endowe platformy zarówno do ekstremalnych prac jak i ekstremalnego gamingu, które mogą pracować jednocześnie i niezależnie. Dodaj do tego 2-3 zwodowane RTX TITAN dla HEDT oraz zwodowanego RTX TITAN LUB RTX 2080 TI do mainstreamu i dziwisz się, że przy łączym poborze mocy może nawet dobijającym w okolice 1,5kW, a może więcej, to jest głośniejsze? Sam zasilacz do pierwszej platformy to potwór 2kW od Superflower(też swoją drogą dobre zasilacze). I do wszystkiego
 18. A ja właśnie lubię taki design komputera. Akurat to jest jedyna rzecz gdzie lubię zarówno LED-y i nietypowy wygląd, a nie lubię zbytnio prostoty. @Jakub Łopatko Ale to już gusta, jeden woli małe piersi, drugi duże.
 19. @pablo650 No coś takiego, to byłby sztos https://www.x-kom.pl/lista/051c0qawr Jest moc, jest topowa karta graficzna RTX 2080 Ti, jest sporo RAM-u, jest genialna płyta pod mocne OC. Chłodzenie powietrzne najlepsze jakie może być, do tego kompatybilne z wyższymi pamięciami, genialna choć droga obudowa, ale genialna - dwukomorowa. Są moje ulubione LED-y najlepsze jakie są na rynku. Corsair LL 120/140mm. Jest topowy zasilacz z zapasem mocy na przyszłe upgrady. Bardzo dobre dyski SSD od Samsunga, jeden pod system, drugi pod resztę. A tu ciekawy komp, a w sumie dwa kompy w jednej obudowie. Wygląda przekozacko.
 20. Hehe no masz rację zjedzony i wypluty no cóż inne przeznaczenie, a miniaturyzacja kosztuje, a poza tym też małe zainteresowanie, więc i cena wyższa. Widziałeś ceny mini-itx. Teraz patrzę jaki można by złożyc komputer multimedialny, mniejszy ale bez kompromisów. Zobaczymy co wyjdzie, później wkleję link.
 21. Który spokojnie zamkniesz w mini obudowie. Pamietaj, że jest jeszcze rynek USA, gdzie jest sporo innych obudów niż u nas w tym znajdziesz kolejne ciekawe mini obudowy. No cóż niestety masz rację. Realna wartość takiego komputera, to może 3-4k gdyby samemu budować. Obstawiam, że to ten wiekszy asus mógł odpowiadać za upsampling. Na tyle duża obudowa, że wsadzisz coś sensownego. Te terminale hp to nie wiem.
 22. I co to ma niby do rzeczy? Wirus potrzebuje tkanki organicznej do przeżycia. Słuchawki jakoś nie chorują o dziwo.
 23. Nehero

  Fanklub Audioquest

  @Noizer Zagadaj do Audiomagic. Może coś poradzą na to. Ja u nich kupowałem. Tak naprawdę, to AM3D niedawno dopiero pojawił się na ogólnie dostępnym rynku. Wcześniej koło maja 2019 tylko samo Fiio zrobiło preorder, a gdzieś koło grudnia 2019, dopiero w Audiomagic pojawił się po tych wszystkich preorderach. Ale były tylko 2 egzemplarze sprowadzone. Więc warto zagadać czy to bezpośrednio do sklepu, czy tutaj na forum ma swoje konto Audiomagic. Ale fakt te moduły są ciężej dostępne, albo może też Fiio tyle ich nie produkuje. Nie mniej zagadasz do Audiomagic to powinni Ci powiedzieć, czy da radę czy nie. Ale pewnie da, de facto niedawno można rzec wszedł do regularnej sprzedaży. A jeśli już ich nie ma i nie będzie, to trochę Fiio strzela sobie w stopę, bo chyba to miał być ostatni taki wzmacniacz i chyba rezygnują z serii Fiio Q5 jak zrozumiałem, chyba że szykują zupełnie nowy DAC/AMP. Ale nie wiem, trzeba by pisać do Fiio co planują. Ale spróbuj poszukać na forum mp3store w dziale Sprzedam, jak naprawią stronę, bo widziałem jeden egzemplarz AM3D używany na sprzedaż.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...