Jump to content

Nehero

Bywalec
 • Content Count

  1,867
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

Nehero last won the day on June 25

Nehero had the most liked content!

Community Reputation

462 Excellent

About Nehero

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AQ Nightowl, Fiio FA7+Fiio LC-4.4D
 • Sprzęt źródłowy
  A&K XB10, Chord Mojo, Fiio Q5, Aune S7
 • Głośniki / kolumny
  Edifier R1700BT

Recent Profile Visitors

1,687 profile views
 1. Nie rozumiem po co odkręcisz zena na full głośność. Jaki ma to cel? Gdyby zen miał ogromną moc pod maską, to byś spalił sobie wszystkie słuchawki. słuchasz przy zenie odkręconym na full?
 2. Może to za dużo dla słuchawek? I stąd skrzypienie? Dlaczego?
 3. Z recenzji Piotra Ryki w jednym z komentarzy: " Crosszone rewelacja, tylko długo się wygrzewają i potrzebują detalicznego, dynamicznego źródła oraz mocnego wzmacniacza."
 4. No i Top HiFi, choć oni to głównie Audeze mają i Audiotechniki i w sumie tyle z ciekawych pozycji.
 5. Lepiej ogadać prezent, czy aby jest pewien, że takie chciałby dostać, aby nie było rozczarowania. Choć oczywiście zawsze zostaje ewentualny zwrot. Choć w tym przypadku głupio zwracać prezent Flaszkę oczywiście można jako niespodziankę, lecz słuchawki wydaje mi się, że lepiej jeśli omówicie to razem, bo może chciałby inne, a może te beyery. To czy, to będzie niespodzianka czy spodzianka, to według mnie dużej różnicy nie robi. A może ma na oku jakieś inne słuchawki o których Ci nie wspominał, które chciałby jeszcze bardziej niż Beyery. Według mnie nie ma nic złego w tym, że kupuje się komuś prezent i omawia się z tą osobą co to ma być za prezent. Chyba, że wiesz na 100% co ta osoba chciałaby dostać.
 6. Podałeś budżet, to ludzie polecając starają się wykorzystać cały budżet. Czasami można kupić używane słuchawki czy w ogóle sprzęt, który był niewiele używany, bo albo ktoś kupił tylko żeby przetestować i odsprzedaje dalej, albo mu nie podszedł, albo po 3 miesiąc stwierdził, że kupuje lepszy i ten jest mu zbędny. A czasami ludzie po prostu dbają o sprzęt. Więc czasami da się kupić używany sprzęt, który faktycznie nie odbiega niczym od nowego tyle, że w niższej cenie. Są recenzje, więc przykładowo jeśli w recenzji słuchawek X wynika, że mają one mocny bas, albo w ogóle są ciemne czy ciepłe i weźmiemy recenzje wzmacniacza Y, który też jest ciemny/ciepły czy podbija bas, to hipotetycznie jest 90% szans na to, że w efekcie otrzymamy jeszcze ciemniejsze słuchawki z jeszcze mocniejszym basem. I sumarycznie nie musi się to zgrać. Czy trzeba mieć dane sprzęty, by móc w jakimś stopniu to przewidzieć? Nic nie stoi na drodze, by w ostateczności przesłuchać dane połączenie, ale na początek można wyeliminować kilka oczywistych wariantów, które mogą się zupełnie nie sprawdzić na podstawie samych recenzji czy opisów użytkowników.
 7. Nehero

  Coś śmiesznego

  W tą druga to chyba sam Szatan wstąpił, bo czerwona jak burak.
 8. https://www.highresaudio.com/en/album/view/852ftx Fajny albumik, słychać, że dobra realizacja, a nie płaskie granie jak to czasami bywa w utworach muzyki powaznej. Od razu się przyjemniej słucha jak dobrze zrealizowane utwory.
 9. Żeby podłączyć PC z tymi głośnikami, potrzebujesz DAC-a z wyjściem RCA, np ten FX Audio co podałeś, kabla RCA, wzmacniacza głosnikowego z wejściem RCA, kabli głośnikowych z odpowiednimi wtykami. @pablo650 Może pomóż koledze dobrać wzmacniacz ? Bo Ty jesteś w tych rejonach bardziej obeznany.
 10. Ale to Ty masz problem, a nie inni, którzy próbują Ci coś doradzić. Kabel sam się nie zepsuł, niezależnie od historii. Jak się nie szanuje sprzętu, albo były jakieś zaniedbania, to kabel został uszkodzony. Mówi się trudno. Następnym razem trzeba bardziej uważać. Jak sam widzisz słuchawki raczej nie wyglądają na rozbieralne prostą metodą, a dla serwisu liczy się czas, więc dla nich to żaden zarobek bawić się kilka godzin z słuchawkami z ryzykiem trwałego uszkodzenia i pretensji klienta. Zostało Ci podane rozwiązanie przez Jakuba, a jeśli takie rozwiązanie nie pasuje, to raczej alternatywy nie masz. Albo inwestujesz w naprawę i dolutowanie kawałka kabla, albo kupno nowych słuchawek. Trzeciej opcji raczej nie ma.
 11. Nie fx dac x3 nie posiada wzmacniacza głośnikowego, więc o ile jako DAC się sprawdzi, to głośników nie napędzi. Jesteś pewien że posiadasz głośniki pasywne, a nie aktywne? Przez HDMI(I2S) dźwięk może podać np. Konwerter SPDIF Matrix do przetwornika Matrix x sabre pro. Ewentualnie z telewizora do amplitunera za pomocą HDMI ARC, oba urządzenia muszą wspierać HDMI ARC.
 12. Do pasywnych głośników potrzebujesz w przypadku komputera, DAC-a i albo wzmacniacza zintegrowanego stereo, albo oddzielnie przedwzmacniacza i końcówki mocy. A no i oczywiście odpowiednich kabli głośnikowych zakończonych wtykami pasującymi do kolumn.
 13. To sprawdź Nightowl, mniej ciemne, mniej pogłosowe, więcej detali. To warto sprawdzić również LCD2F i LCD X. W top HiFi jak zagadasz, to powinieneś być w stanie odsłuchać wszystkie słuchawki jednocześnie. Używki będą się już mieściły w budżecie. Przy Meze jedyne rozwiązanie to już tylko wyższy model, tam scena, trójwymiarowość i separacja intrumentów jest na wyższym poziomie. Ale to już kompletnie poza budżetem.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...