Jump to content

Nehero

Bywalec
 • Content Count

  1,252
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

Nehero last won the day on December 8

Nehero had the most liked content!

Community Reputation

312 Excellent

About Nehero

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AQ Nightowl, Fiio FA7+Fiio LC-2.5C
 • Sprzęt źródłowy
  A&K XB10, Chord Mojo, Fiio Q5, Aune S7
 • Głośniki / kolumny
  Edifier R1700BT

Recent Profile Visitors

1,100 profile views
 1. Jeśli będzie Q21 miało do posłuchania to można spróbować zestaw Audio GD R8, Euforia, Empyrean. A jak nie, to trudno, posłucha się Pana z recenzji i ominie łukiem niż brnąć w ciemno . Bo pomiary kłamać nie mogą, niestety. W sumie napiszę do nich, czy na 30-31 dałoby się coś ogarnąć. Bo wtedy mam wolne. Choć obstawiam, że 2h, to może być za mało, aby sprawdzić jak się mają pomiary do rzeczywistości. Szczególnie, że najpierw musiałbym wiedzieć jak odczytać dokładnie te wykresy. Zresztą ta osoba z tamtego forum, również robiła pomiary Matrixa jeśli dobrze pamiętam. No to trochę się wyklarowało. @pablo650 https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/matrix-audio-x-sabre-pro-mqa-best-audio-dac-in-the-world.8729/ Faktycznie masz racje, matrix pod względem pomiarów wymiata według autora pomiarów.
 2. Tego już nie wiem czy lubię czy nie, mam co prawda hmmmm chyba 15 letnie czy może jeszcze starsze kino domowe od Sony, ale niestety przez zaniedbanie, odtwarzacz CD już nie wysuwa tacki. Stare dzieje, pamietam przez mgłę jak z tatą szliśmy do pobliskiego sklepu audio by to kupić. https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-audio-gd-r8.10149/ Ciejawy recenzje tego DAC-a choć z tej recenzji zbiera baty za pomiary? Umiesz odczytać te wykresy i napisać dlaczego autor recenzji nazwał Audio GD R8 śmieciem, a firmę kłamcą i polecił nie kupować żadnych urządzeń od nich, bo ja się mogę tylko domyślać, ale nie wiem.
 3. Powiedz mi, masz ogromną bibliotekę muzyki za 40 zł, albo taniej jak pokombinujesz, kontra możesz kupić konkretne albumy w postaci płyt, plików czy winyli, gdzie koszty pewnie urosną do tysięcy zł, albo i lepiej. Ale to streaming jest bardzo drogi, nieopłacalny i nazywasz go monopolem.
 4. @Dcmanmppodobno Feliks Euforia dobrze gra z Abyss. Przynajmniej według czyjegoś gustu.
 5. Sam zakup raczej nie, szczególnie, że sam sklep vinshineaudio normalnie wysyła do polski ale byłby to zakup w ciemno, bo u nas cicho w Polsce o nim, no poza recenzją tą z High fidelity, ale tak to nie za wiele znalazłem. I nie widać, aby ktoś był chętny na dystrybucję urządzeń tej firmy. Ewentualnie u najbliższego sąsiada Niemca próbować, bo jest tam sklep, sprzedający te urządzenia. No ale dalej to zakup w ciemno. Choć przyznam, że przynajmniej u mnie w Łodzi to krucho z przetwornikami, które wpadły mi w oko. Dlatego zakup przetwornika będzie ciężki, a może się okazać, że zakup w ciemno to jedyna opcja i ewentualnie 14 dni na zwrot jako jedyna tylna furtka. Pomijam kwestie, że samych przetworników jest mało na rynku, przynajmniej do 10k zł, bo potem jest ich sporo, ale kwoty już zaczynają być conajmniej kosmiczne i rosną lawinowo. Poniżej 10k jest bardzo uboga oferta czystych przetworników. A studio 666 jest wymieniony jako dystrybutor w sklepie vinshineaudio. Ale jak pisałem, poza adresem email, nic o nim nie wiadomo, więc zapewne można uznać, że nie istnieje, lub istniał kiedyś. Sądzę, że Denafrips to jedna z niewielu firm stosujących podwójne AS/EBU. Bo sam również spotykam się po raz pierwszy mimo, że recenzji przeglądam dosyć sporo. Ewentualnie recenzje Terminatora, bo ich akurat jest od groma, może tam ktoś również wyjaśnił działanie tych tajemniczych złącz, działających cyfrowo i dwukanałowo. Proszę bardzo @pablo650w sumie popatrzyłem w ofertę Q21, to są przetworniki Audio GD również na I2S. Może to być dobry trop, przynajmniej taki, który można sprawdzić organoleptycznie. Bo Matrix i tak nie do kupienia z racji na politykę C4i. Okazało się, że w ofercie Q21 jest dosyć dużo przetworników, ale tak na świecie, to cicho jest o większości przetworników. Stąd może mi się wydawało, że jest ich mało. Dobra znalazłem jednak sklep z produktami Denafrips, ale w ofercie mają tylko Terminatora z DACów http://www.4hifi.pl/den-denafrips-terminator_8015.html
 6. 1.5 kebaba. Mniam mniam Zawsze możesz kupować płyty CD/SACD, albo muzykę w formacie cyfrowym, jeśli 40 zł to dla Cb za dużo za streaming.
 7. Nehero

  Fanklub Apple

  To może być ciężkie. MAC-i raczej do prac profesjonalnych zostały głównie stworzone szczególnie, że większość rzeczy tam zrobisz. I po to głównie Apple wypuścił na rynek MAC Pro który możesz skonfigurować jeszcze bardziej niż imaca pro i to zauważalnie bardziej. Pod serwery raczej Apple musiałby stworzyć nowego Mac OS Server. Tak jak Windows to zrobił. Ale Linuxa i tak ciężko będzie pobić, choć MAC OS ma największe szanse dorównać z racji jak napisałeś, że to unixowy system, ale Apple musiałoby widzieć potencjał w tym i chcieć wejść w rynek serwerów. Na razie MAC PRO napewno jest z przeznaczenia do prac potrzebujących ogromnej mocy obliczeniowej czy to z CPU czy GPU czy obydwu. A przy tym nie jesteś ograniczony pamięcią RAM tak bardzo jak w pozostałych produktach APPLE, a przy tym mamy tu 6-cio kanałową pamieć. Choć te 1.5TB RAMU w najwyższej konfiguracji, aż prosi się o zastosowania serwerowe, może nie takiej rangi jak super komputery, ale do jakiejś firmy, już czemu nie. Ale nie wiem jak ma się MAC OS i zastosowania serwerowe w obecnej formie. Nie mniej wydaje mi się, że tu Apple zrobiło dobry krok. Bo kiedyś mieli w ofercie podobne komputery, ale wycofali. Na rynku Pro mimo wszystko zarabia się sporo patrząc globalnie. Nie bez powodu Intel tak bardzo brnie w rynek Pro i olewając trochę rynek konsumencki. XEON-ów masz na pęczek. Jak wczoraj zobaczyłem ile wypuścili modeli w 2019 roku, to aż sie zdziwiłem. Ale dla Apple najlepszym krokiem będzie jak wypusci Iphone SE2 w rozsądnej cenie. Tak jak zrobili to z SE 1. To dla nich był strzal w dziesiątkę.
 8. Nehero

  Fanklub Apple

  Pomijając 1.5TB RAMU to patrząc na procesory i karty graficzne wraz z modułem chyba MPX, to odbiorcy się znajdą. Studia filmowe w tym też. Ale znajdziesz i też prywatne osoby o potrzebach gdzie takie MACI PRO będą miały rację bytu.
 9. Dziwnie uzależniające. dziwniejsze jest to, że komuś chciało się wyliczy ile jest grzybów, borsuków, oraz węży i ile jest ich w jednym takim powtórzeniu.
 10. Nehero

  Fanklub Apple

  W 99% płacisz za markę nie tyle co kwestia opłacalności, tylko 28 rdzeniowe procesory i 1,5TB RAMU swoje kosztuje i wcale nie mało. Nie wspomnę o kartach graficznych pod zastosowania profesjonalne, gdzie taki RTX 2080ti się chowa z ceną. Takie komputera nie ważne czy od Apple czy kogokolwiek kosztują cholernie dużo, bo Intel ma monopol na rynek PRO. A tam tylko Xeony są, one jako jedyne są stworzone do takiej pracy, a czasami nawet jako multi CPU. Przy takich komputerach tak czy siak podzespoły swoje kosztują i przepłacasz cholernie, ale jakby nie patrzeć, nie masz wyboru. Tu nie masz konkurencji. Albo kupujesz Intel Xeon albo kupujesz Intel Xeon. więc albo kupujesz takie gotowce, albo sam ruszasz pupę i sam od podstaw składasz, co zawsze jest tańsze. ale nie oszukujmy się, takie monstra są albo pod duże serwery, gdzie Xeony od zawsze się świetnie sprawdzały, albo pracę na kilka frontów z racji posiadania 56 wątków w najwyższej konfiguracji, choć tu wtedy masz konkurencję w postaci AMD. Tyle przy Threadripperach i płytach najnowszych wsadzasz max 256GB RAMU, do Xeonów wsadzasz 1,5TB. Niestety Xeony dalej nie mają konkurencji, jeśli potrzeba sporo RAMU. Więc de facto MAC Pro to wierzchołek góry lodowej jeśli chodziło cenę komputerów Pro(jeśli wliczyć zastosowania serwerowe) jedynie to co przeholowali to nie tyle co sam monitor, ale podstawka do monitora Chyba jest zrobiona z „amelinium” ale 5k za podnóżek pod monitor to tutaj czysty skok na kasę. monitory ciekawe, szczególnie ten ze szkłem nanostrukturalnym, choć przekichane jest czyszczenie tego. Tylko specjalna ściereczka od Apple i zabronione korzystanie z preparatów do mycia ekranów. A i o ściereczkę musisz dbać. Ale to tylko przy wersji z ekranem nanostrukturalnym (około 27000 zł.). Jak zgubisz ściereczkę, albo zniszczysz, to dzwonisz do Apple po kolejną, bo nie możesz używać takiej zwykłej z mikrofibry. Monitor ciekawy, ale podnóżek pod monitor to aić, Jobs pewnie przekręca się w grobie. Ciekawe jakby Apple teraz wyglądało jakby Jobs nadal żył. Jakby nie patrzeć wyprzedzał konkurencję o lata świetlne. A teraz, to Apple goni konkurencję.
 11. Nehero

  Fanklub Apple

  Jest i nowy Mac Pro, podstawowa konfiguracja 28 000. Wypasiona na maxa tylko 250 000 zł. Patrząc na komponenty, nie jest to wygórowana cena, na pewno w jakimś stopniu przesadzona jak to u Apple bywa, ale nadal w granicach rozsądku. Patrząc, że takie jednostki potrafią kosztować grubo ponad 100 000 czy bliżej 200 000. Więc cena Apple nie jest wzięta z odległego kosmosu.
 12. Nehero

  Fiio FH7

  I to na FA7 słychać wyraźnie, kosztem mid basu, jednak to plus, bo FA7 brakowało tego sub basu. A teraz zmienił się charakter dołu. Ciekawie za to AM3D reaguje z NO, jeszcze zupełnie inaczej niż z AM3A Mojo. Nie mnie tutaj też muszę się wsłuchać, bo na razie chwilkę tylko słuchałem. W AM3D podobnież dosyć spora różnica jest między wyjściem 3.5mm a 4.4mm, ale nijak tego nie sprawdzę . Bo ani do NO nie mam XLR -> 4.4mm ani nie mam 4.4mm -> 3.5mm. Ahhh te przejściówki
 13. Cena tidala to pikuś. Spójrz na cene Qobuz lub primephonic. Nie mówię o kombajnie( programie do odtwarzania - Roon, wiem to nie streaming, ale jakby nie patrzeć jakąś rolę w tym wszystkim ma, do zarządzania biblioteką plików własnych jak i ze streamingów cena tidala przy tym jest śmiesznie niska. A przy cenie spotify nie jest tak wygórowana. Kupiłeś za ostatnie pieniądze, które zbierałeś 60 lat na Teslę. Na prąd już Cie nie stać, ale marzenie spełniłeś.
 14. Przyznam dosyć łagodnie ujęte Jak po dłuższej chwili? Jakie wnioski, przemyślenia, względem tych napisanych wcześniej w krótkim porównaniu do isine 20 w innym temacie?

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...