Jump to content

Nehero

Bywalec
 • Content Count

  1,423
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

Nehero last won the day on December 8 2019

Nehero had the most liked content!

Community Reputation

335 Excellent

About Nehero

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AQ Nightowl, Fiio FA7+Fiio LC-4.4D
 • Sprzęt źródłowy
  A&K XB10, Chord Mojo, Fiio Q5, Aune S7
 • Głośniki / kolumny
  Edifier R1700BT

Recent Profile Visitors

1,222 profile views
 1. Co do kabla usb c, to możliwe że sytuacja może być podobna jak z kablem micro usb - lightning, gdzie z Fiio q5 normalnie działa z ipodem przy użyciu bezpośrednio takiego kabelka. A Chord Mojo już nie działa i on wymaga przejściówki. Kwestia tego, że Fiio Q5 ma fabryczną zgodność z apple, ma dołączony odpowiedni kabelek i to ma po prostu działać przy takim bezpośrednim połączeniu. Chord Mojo już musi mieć przejściówkę, bo przy bezpośrednim połączeniu zwyczajnie nie dostaje sygnału. Podobnie może być z USBC i Lightning. Jeśli słuchawki nie dostały takowego w zestaw i słuchawki nie są zrobione dla iUrządzeń, to bez przejściówki nie zadziała. Winowajcą jest lightning, bo to on ma ograniczenia.
 2. A czemu akurat z zbalansowanym? Kabel balans można zawsze dokupić.
 3. Słuchałem LCD 2F z DAC 215 i było bosko, lecz klimatycznie, ciemno, ciepło, z mocnym basem raczej wolniejszym basem. Jednak był ten plask na samym dole. Nie mniej idealny duet pod Jazz i spokojne utwory. Przy elektronice (Philter - Robots in Motion) słychać było mocno wygaszoną górę, szczególnie, że w samym utworze jest sporo dźwięków z górnych częstotliwości i dobrze ten utwór pokazuje zarazem obecność niższego basu jak i górne częstotliwości. Ale ten utwór ma właśnie specyficzne dźwięki w górnych częstotliwościach(coś jak dzwoneczki, iskrzenie), więc tu łatwo poznać kiedy jest za dużo, a kiedy za mało, a kiedy za ciemno. Bas akurat to jest grany na dwie "nuty" Jeden z wyższego basu, który jest bardziej punktowy, a drugi z o wiele niższego niczym jakieś mruczenie i dlatego np. moje FA7 z Fiio Q5 AM3A nie potrafiły odtworzyć tego niższego basu. Dopiero zmiana na AM3D ukazała trochę ten bas. Sam jestem ciekaw, bo jednak jeśli te nowsze rewizje są jaśniejsze tudzież równiejsze, a poprzednio słuchając LCD 3, nie odebrałem ich jako tak ciemne jak w recenzji, ale mniej ciemne niż te recenzowane przez Jakuba, to możliwe, że też może być ciekawie. Choć bardziej spodziewam się podobnego strojenia co wtedy LCD 2F z DAC 215 i jednak pociągnięcie LCD 3 w tą analogową, przyjemniejszą stronę. Z Pathosem było ciekawie, choć miałem wrażenie, że to jeszcze nie to w 100%, choć połączenie samo w sobie było jak naprawdę okej. Ale możliwe, że tu kwestią był brak DAC-a, a streamer, który robił za DAC-a. A jak wiadomo DAC też potrafi wiele zmienić. Poza tym Pathos ma lampy, więc i one mają swoje kilka groszy do wrzucenia, więc znów można i tu manewrować.
 4. Tylko pamiętaj, że koszt Q5S plus AM3D plus jeśli balans to 4.4C/D( jeśli IEMY) to kosztowo wychodzi już sporo, podobnie do Aune S6, a nawet drożej. Biorąc oczywiście standardowe ceny. 1600 plus 900 i kabelek 4.4 D chyba 500? No ale tu AMP naprawdę godny pochwały. Nawet nie wiem czy to nie w większości zasługa właśnie AMPA. A jeśli wolno zapytać w czym lepsze od Cobalta? Bo Cobalta nie słuchałem więc ciekawosć zżera(tak tak kolejny krąg piekła zaliczam przez tą ciekawość, kiedyś trzeba ) Tu też o AMP FIIO AM3D się rozchodzi. On zmienia bardzo dużo. Akurat same Q5 od Q5S podobno aź tak mocno się nie różni. Q5S według recenzji lepsze, ale nie są to też takie różnice, byvzaraz sprzedawać Q5 i kupować Q5S. Ale nie sprawdzałem więc to tylko opinia zaczerpnięta od recenzentów, którzy mieli oba naraz. Ale AMP AM3D to bajka. Zamiata pod dywan stockowy AMP AM3A. Przynajmniej usprawiedliwia to cenę dosyć wysoką.
 5. Ja teraz w sobotę idę ponownie do Top Hifi osłuchać się ponownie z LCD 3 oraz ADX 5000, tylko nie w wydaniu Pathosa, a DAC 215, bo z nim w sumie nie słuchałem obu tych słuchawek. A potem będę kombinował z Meze Empyrean i prawdopodobnie Grado PS2000e, Euforię i jakiś DAC, Chord Qutest lub coś tam w Mp3Store lub Q21, bo z oboma sklepami się dogadałem i jest do osłuchania. Czytałem dziś właśnie recenzję Ayona HA 3, który recenzenta urzekł właśnie z LCD 3.
 6. Chyba tak najczęściej jest. Raczej nikt kupując pierwszy raz słuchawki i nie mając wcześniej styczności z tym, nie rzuca się na klocki po parę k zł za sztukę. Tylko skacze z kwiatka na kwiatek. Ale nikt nie powiedział znów, że tych kwiatków musi być znów dużo. Ale tu wtedy jeśli o tym samym myślę ci Ty, dochodzi kwestia, że najczęściej są to osoby, które właśnie wskakują na swój pierwszy kwiatek. Więc tutaj faktycznie ciężko zbierać doświadczenie, jeśli jeszcze nie zaczęło w ogólego zbierać. I trzeba skoczyć na pierwszy kwiatek, a potem jeśli ktoś chce może skakać dalej, albo przysiąść i zostać.
 7. Wiem, zacytowałem Cie, by napisać jak u mnie to wygląda z dedykacją dla autora tematu. Fakt, ale z drugiej strony zbieranie od razu na docelowy sprzętu, wymaga większej ilości czasu zanim będziemy mogli się cieszyć zakupem. Gdybym od momentu jak zacząłem wydawać kadę na audio, zbierał jedynie na "docelowy sprzęt" to dziś już cieszyłbym się skuchawkami i DAC-iem/wzmacniaczem i zbierał na docelowy dac/wzmacniacz i reszta akcesoriów. Ale nie zdobywałbym doświadczenia i nie patrzył co mi się podoba, a co nie. Więc potem mając budżet nie wiem czy bym wiedzial co chce na 100%. A teraz jestem na etapie zakupu DAC-a docelowego. A w miedzy czasie przecież jeszcze zakupiłem cały zestaw mobilnego słuchania. Ale dzięki temu też wiem co lubię, a co nie. Więc chyba nie ma najlepszej drogi czy zbierać czy kupować półśrodki. Trzeba najpierw przemyśleć, lecz w budżecie 400 zł półśodki to nie wiem czy są aż tak potrzebne. Napewno co innego jak ktoś chce zbierać kilka k zł tak jak ja.
 8. Ja cierpliwość ćwiczę, od ponad roku, w końcu w graniu mobilnym mam wszystko czego mi trzeba, więc W KOŃCU udaje mi się cierpliwie odkładać pieniądze na stacjonarne zabawki. Więc jest to do zrobienia jak widać @DE4TH
 9. https://tidal.com/browse/album/94188317 Interesująca muzyka kontrabasistki. https://tidal.com/browse/album/47252000 https://tidal.com/browse/album/1771744 Nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Klasyka klasyki. Chyba ciężko nie słyszeć kiedykolwiek.
 10. @Waifu @JTN5M tam gdzie ja byłem to było w miarę cicho. Źadne głosniki nie grały. Typowy gwar sklepowy, ale w miarę cicho, ludzi mało, więc jedyne co hałasowało to telewizory itp. Raczej nikt też nie testował głośników. Nie mniej same słuchawki miały ANC, więc przy samym słuchaniu było cicho z racji ANC. Nie mniej nie był to jakiś krytyczny odsłuch. Zwykłe przejście się żeby zobaczyć co w trawie piszczy. Ale przyznam, że jako słuchawki wyjściowe to te AKG ciekawe, tylko, że raczej na głowy azjatów, chyba, że nie wyciągnąłem muszli do końca. Ale nie chciały iść dalej, to nie robiłem nic na siłę. Ale możliwe, że wyciągnąlem je na maksa. Ale nawet jeśli, to trzeba by popracować na twardym pałąkiem. Nie tyle co uciskał, ale czuć było go na czubku głowy. W sumie przez parę minut posłuchałem teź hyper x revolver s. Też czuć było basowe zabarwienie na pierwszy rzut ucha. To akurat mogłem podłączyć pod Q5 z AM3D. Jeszcze przewinęły mi się JBL EVEREST 710. Typowe kolejne słuchawki na miasto pod muzykę pop. Niczym nie urzekły.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...