Jump to content

Nehero

Bywalec
 • Content Count

  1,055
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Nehero last won the day on October 15

Nehero had the most liked content!

Community Reputation

278 Excellent

About Nehero

 • Rank
  Doświadczony

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AQ Nightowl, Fiio FA7+Fiio LC-2.5C
 • Sprzęt źródłowy
  A&K XB10, Chord Mojo, Fiio Q5, Aune S7
 • Głośniki / kolumny
  Edifier R1700BT

Recent Profile Visitors

995 profile views
 1. Niestety jest to moim zdaniem często nadmuchiwane sztucznie jeśli chodzi o wymagania gry, pod sprzedaż kart graficznych. A szczególnie, te słabe GPU się starzeją bardzo szybko. Ale co poradzić, zostaje wkładać w komputer co dwa lata po parę tysięcy I gitara , a co było przyczyną? Bufor?
 2. Zdziwiłbyś się jeszcze . Dziś komputer do grania to również jednostki za 2k zł, które w grach są jakie są, najczęściej do wymiany po max 1 roku, a i te potrafią nie odpalić jakiejś gry, bo są za słabe. Dlatego zdziwiłbyś się jak komputer do gier może być słaby czasami. Np. jak mój, wszystko pokupowałem, złożył, ale wciągnąłem się w audio i karty graficznej już nie kupiłem, a teraz szkoda mi wydawać pieniądze na kartę zamiast sprzętu audio . Ale to też mi pokazało, że czasami da się wykrzesać trochę mocy z już leciwych kart graficznych. Forum jest po to, aby pisać publicznie i rozwiązywać problemy, również dla następnych osób z podobnym problemem. Ja jestem jednak zdania, że forum jest publiczne, a szczególnie problemy powinny być rozwiązywane też publicznie, tak aby każda następna osoba mogła zobaczyć ewentualne rozwiązanie i rozwiąże swój problem szybko i łatwo.
 3. No za 2k używki to faktycznie masz rację, że może być ciekawie, do tego dobre źródło i żyć, a nie umierać. No ciekaw jestem co autor tematu wybierze. @malina754 jak coś to pamiętaj się pochwalić nabytkiem
 4. Tylko najpierw trzeba mieć gdzie postawić te kloce , bo to biurkowe kolumienki już nie są, no chyba, że dla Trola.
 5. A co jeszcze z monitorami aktywnymi? To poniekąd jest rozwiązanie na skromniejszy budżet. Choć pewnie obstawiam, że odpowiesz, że budżet też co najmniej byłby potrzebny razy 2. Bo za tysiąc zł chyba się tak czy siak nie kupi. Bo kolumienka aktywna jak i każda to cena razy 2( za 2 kolumienki). Ot taki myk sklepów na zachętę. Ale ja tam tylko rzucam luźną myśl, tzn głośno myślę, bo nie wiem, ja tu tylko tu sprzątam
 6. Był napęd odrzutowy. Czas na napęd dźwiękowy Dobra wyrzutnia rakiet nie jest zła Dosłwnie zrywa czapki z głów
 7. A faktycznie, nie wiedziałem, ale że to każdy, czy tylko zaufani/stali klienci? Ciekawe choć u mnie Songolo i tak byłby poza zasięgiem możliwości sprawdzenia.
 8. Oby Ale Q21 nie jedyne sprzedaje Meze, również Audiomagic ma je w ofercie, więc żenić się z Q21 nie trzeba jak coś. A że bliżej do Q21 niż Audiomagic, to posłuchać można tam. Poza tym Q21 mają Feliks Euforia( przynajmniej w ofercie, nie wiem czy jako egzemplarz testowy też), a chciałbym na tym posłuchać.
 9. Przyznam, że czytując sobie o nich sporo na zagranicznych czy polskich stronach, to po prostu wow, wiadomo czasami recenzje przerysowują to jak grają dane słuchawki, ale jak ktoś recenzował Meze na Chordzie Dave, to widziałem wtedy właśnie chyba słuchawki nie idealne, lecz blisko nich. Ale teraz znaleźć czas i kierunek Q21. Po cichu liczę, że to ten odpowiedni królik.
 10. Problem, że to chyba taki styl grania Hifimanów, albo się go lubi albo nie. Lepiej wtedy kupić np. Audeze jeśli chce się mieć dźwięk od drugiej strony. Szukać można, ale pytanie ile trzeba włożyć w taki sprzęt, aby efekt był bardzo dobry i pytanie czy nadal to nie będzie za jasne czy za ostre. Za niewiele więcej są LCD 2C, więc może to tu autor powinien się kierować, jeśli Sundary są za jasne. Pamiętaj, że tor tylko koryguje ostateczny dźwięk słuchawek, a nie go całkowicie zmienia. Więc niezależnie od wszystkiego Sundary będą dalej Sundarami i nie zrobisz z nich np. Audeze, mowa oczywiście o tych klasycznych, ciepłych muzykalnych, a nie XC czy innych jasno grających. To tak jak się czyta np. o HD800 i problemach z górą w pewnym zakresie, torem można to skorygować, ale HD800 dalej nimi będą, dalej góra, czy scena będą robiły wrażenie(zapewne)
 11. No właśnie pamiętam z recenzji, gdzie było, że DT990 należą bardziej do jasnych i analitycznych słuchawek bez przesady, ale jednak, stąd Aune T1 lądował jako idealny kandydat, ciągnąc je w tą drugą stronę, a Aune X1S jako przeciwieństwo T1, już niekoniecznie, chyba, że ktoś preferował X1S. Mam wrażenie, że kabel niekoniecznie sprawi, że zbyt jasne słuchawki, staną się ciemne. Pewnie gdyby dobrać, dobry kabel + tor, to autor byłby zadowolony, ale to tylko gdybanie, a może zwyczajnie autor woli ciemniejsze granie, wtedy marna szansa, że coś się zmieni.
 12. Kto wie, może wzmacniacz. Ale jakoś Audeze nie przypominam sobie, aby ktoś narzekał na słuchanie ciężkiego brzmienia. Jak słuchałem LCD 3 tych nowych, to przyznam, że nie zagrały tak ciemno jak kiedyś @Jakub Łopatko opisywał starszą rewizję. O wiele ciemniej zagrały mi LCD 2F, ale starsze z jeszcze starym pałąkiem wtedy i DAC 215 i tam to faktycznie było ciemno, nawet nie ciepło, ale seryjnie ciemno i pamiętam, że tam faktycznie do elektroniki, takie połączenie to nijak nie wchodziło, było spoko, lecz trochę jak we mgle, prędzej do ciężkiego brzmienia, ale to jazz i spokojne utwory grały pierwsze skrzypce tutaj, scena i wszystko co na niej się działo było bardziej jak ciemnym klubie jazzowym, czarne tło i gdzieś tu muzycy porozstawieni i tą słynną magię Audezowską usłyszałem(mam nadzieję) ale to już obstawiam wpływ DAC 215 na takie, a nie inne spostrzeżenia. Na tym tle LCD 3 z nową opaską i Pathosem zagrały o wiele wiele jaśniej od tamtego połączenia LCD 2F( tylko że ciut starszych oczywiście). Nie było tyle czasu, żeby się wsłuchać we wszystko, a i też pogoda(upalny upał) i klima wiejąca wprost na mnie, nie ułatwiały niczego. Nie mniej naprawdę zdziwiłem się, bo oczekiwałem ciemno grających LCD 3 i to tak naprawdę ciemno, w stylu LCD2F starszych z DAC 215(po recenzjach) a dostałem względnie jaśniejsze( patrząc na tle LCD 2F z DAC 215), wiadomo wtedy do ADX5000 z górą to nie było co porównywać, dwa inne światy. Ale w LCD 3 zapamiętałem górę jako taką dosyć klarowną ale na pewno nie mroczną i ciemną jak to Jakub opisywał starsze rewizje, jako ciemne słuchawki, dalej to był jednak relaks i muzykalność, ale do połączenia LCD 2F(starszych) z DAC 215 to nawet się nie zbliżało, jeśli chodzi o górne rejestry, bo tam elektroniki słuchać się dało, ale nie uświadczyło się iskierek. Możliwe, że tu wzmacniacz mógł zawinić, bo przyznam, że jak wgryzam się w recenzje wzmacniaczy, to faktycznie dobry wzmacniacz pozwala wiele zmienić( wniosek na podstawie recenzji), ale też i własnych NO i S7, Mojo, Fiio Q5(AM3A), gdzie granie na AM3A, to dostaje zupełnie inne słuchawki w wielu aspektach, gdzie Mojo czy nawet Mojo + S7, mógłbym postawić na jednym krańcu, a Fiio Q5(AM3A) na drugim . Więc pierwsze co, pomyślałbym jak matematyk i zrobił założenie "winny był wzmacniacz", potem poszedł i sprawdził. Ale to tylko taka moja hipoteza. Bo przynajmniej na tych LCD 3 co słuchałem z Pathosem, to spokojnie cięższego brzemienia mógłbym słuchać. Ewentualnie zostaje kwestia gustu, bo tego też nie można wykluczyć. A że pytałeś ogólnie o Audeze, to postarałem się odpowiedzieć tak jak ja zapamiętałem te dwa modele po 2h słuchania obu, więc nie wiele, nawet bardzo mało, ale zawsze coś.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...