Jump to content

FreeQ

Użytkownik
 • Posts

  210
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

FreeQ last won the day on August 30

FreeQ had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

FreeQ's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done

Recent Badges

41

Reputation

 1. APO Equalizer. Na necie będzie jak poprawnie zainstalować i skonfigurować :).
 2. A one nie posiadają Cipherow dedykowanych dla sprzętów apple? Pytam bo mi z jabuszkiem jakoś nie po drodze :/.
 3. Witam serdecznie forumowiczów :). Szukam alternatywy dla MSR7. W kwestii brzmienia w tych slichawkach odpowiada mi wszystko, ilość basu i jego jakość, klarowna średnica i szczegółowa góra(może minimalnie syczaca). Jedyne czego mi w sumie brakuje to trochę większej sceny. Oczywiście MSR7 jak na słuchawki kompaktowe ma zaskakująco dobrą scenę z bardzo fajnie poukładanymi planami, pozycjonowanie dźwięków też jest na wysokim poziomie. Ale jednak sumarycznie brakuję trochę wiekszej przestrzeni i powietrza. Biorę pod uwagę zamknięte pozycję jak i otwarte a nawet doki. MSR7 dalej będą wykorzystywane mobilnie, tutaj chodzi bardziej o odsłuch domowy. Budżet? Optymapnie, ale oczywiście elastycznie. W domu posiadam jeszcze Sundary i AKG K550 i bardzo szanuję i lubię te "nausznice" :). Ale są troszke za bardzo neutralne, brakuje mi trochę tej lekkiej Vki. Będę wdzieczny za jakieś sugestię w tym zakresie .
 4. Ja ogólnie nie rozumiałem/nie rozumiem fenomenu ANC. Przykładowo ja na lot samolotem do Turcji zabrałem z sobą ATH MSR7 z FiiO BTR5 i jak tylko włączyłem muzykę nie słyszałem niczego poza nią :). A nie są to słuchawki tłumiace jakoś szczególnie dobrze a tym bardziej nie posiadają ANC. I tak BTW, AirPodsy Pro z Iphone mi lepiej brzmiały niż Sony. No ale to kwestia gustu. XM4 mają dziwną bule w basie, ostro nim łupią.
 5. Testowałem te soniacze w MediaMarkt. Mój LG G8X z LDAC i mojej partnerki iPhone 12 z AAC. Jest różnica, słychać lepszą separację, bardziej rozciągnięte skraje i więcej czarnego tła. Co nie zmienia faktu że samo brzmienie słuchawek kompletnie mi nie podeszlo :D. No... przynajmniej nie za taką cenę.
 6. AKG K702 mają ten problem że dystansują brzmienie. Ma to swoje minusy. Dodatkowo jeżeli chce się oszczędzać na źródle to bym się nie kierował w ich stronę(tym bardziej jak mają służyć do gier). To już bym raczej uderzał w stronę K612 Pro. W grach sprawdzą się równie dobrze. Znaczy by było jasne K702 to świetne słuchawki z świetną przestrzenią. Ale potrafią oszukiwać i do tego trzeba się przyzwyczaić. W grach może wystąpić efekt oszukania oceny odległości. DT990 też dobry wybór ale tutaj bym się raczej kierował w stronę ifi zen dac i został przy wersji 250 Pro.
 7. Ma to znaczenie i to dość spore. W dużym skrócie, po kablu jakość mikrofonu jest po prostu lepsza. Pamiętam że dość dobry mikro był w 1More Quad Driver. Ale skoro pracujesz w takich a nie innych warunkach to i tak bym nie oczekiwał cudów. Po prostu bedzie zbierany dźwięk otoczenia.
 8. No to nie działa. Jeżeli sprzedawał je jako w pełni sprawne masz prawo domagać się zwrotu pieniędzy. Jeżeli poinformował Cię o usterkach w tym o braku możliwości połączenia przez BT, no jest problem ponieważ ewidentnie słuchawki mają uszkodzony moduł BT. Natomiast to co możesz zrobić sam to wysłać je do producenta na naprawę :).
 9. Witam. Po pierwsze interpunkcja :). Dwa razy musiałem czytać by zrozumieć :). Obstawiam że jest tam instrukcja obsługi,więc będzie napisane jak ustawić je w tryb parowania. Jeżeli nie będzie działać to, tak dla pewności, bym spróbował z innym telefonem. Dla dalej nie będzie działać, odsyłać jako uszkodzony.
 10. Moja rada. Unikaj tak wymaksowania głośności. Tu już nie chodzi nawet o sluchawki a o twoje zdrowie. Słuch to nie zęby które rosną 2 razy. A przy takiej głośności bardzo łatwo o uszkodzenie słuchu albo częściową głuchote w przyszłości. Jeżeli już chcesz wyeksponować slyszalnosc kroków, pobaw się equalizerem metodą prób i błędów. I rób to na bezpiecznych dla zdrowia głośności.
 11. A ze tak zapytam. Optymalnie na jakiej głośności sluchałes muzyki z tych słuchawek? W sensie tak łopatologicznie na jakiej pozycji było pokrętło głośności?
 12. Philipsy są dość przestrzennymi słuchawkami. Sundary już potrafią budować holograficzną scenę ale to się tyczy bardziej muzyki niż gier. Jeżeli w grach brakowało ci przestrzeni nie sądzę by w tym zakresie pomogły ci DT1990 czy Sundary. Słuchawki mają za zadanie dostarczać dźwięk z źródła, dzisiejsze gry często i gęsto są ograniczone w tym zakresie i żadne słuchawki tego nie zmienią. W tym sensie że Fidelio X2 dobrze się sprawdzają w grach i nie sądzę byś poczuł "wow-factor" zmieniając je na droższe. Przykładowo kiedy ja mam czas i pogrywam sobie w Squada czy Hell Let Loose nie czułem większej(o ile w ogóle) różnicy między DT990 Pro a DT1990 Pro pod względem pozycjonowania czy przestrzeni. Owszem sama sygnatura dźwięku była inna ale czynnik, jak to się mawia, "pro-gejmerski" został bez zmian. Na dzień dzisiejszy korzystam z Sundar i o ile słyszę różnicę w organizacji przestrzeni miedzy DT990 Pro czy DT1990 Pro w muzyce to znowu w grach jakoś tego nie dostrzegam(słyszę? ). Każde z nich sprawdzaly się równie dobrze. Chociaż ostatnio kuzyn mnie zaprosił na parę dni do stolicy by poświęcić ten czas na chodzenie po sklepach i odsłuchach. Ale on sam posiadał Audio Technica ADX5000 i miałem też przyjemność w nich pograć. Tam już poczułem różnicę(nie taką noc i dzień ale jednak to było słychać i czuć). Tyle że to słuchawki za duży pieniądz i były podłączone do integry za jeszcze większy pieniądz :D. Sumarycznie. Możesz spróbować kupić coś innego tylko byś się nie zdziwił negatywnie.
 13. https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-quadrofonicznych-akg-k280-parabolic/ Polecam poczytać tą lekturę.
 14. Przerabiałem słuchawki BT jak i radiowe 2.4Ghz. Taka mała uwaga. Kiedy miałem rozmowę z klientem a dziecko wymagało uwagi(powiedzmy zrobić śniadanie) to często słuchawki BT zrywaly sygnał. Dajmy na to PC stoi w jednym pokoju oddalonym o 7-8m od kuchni. Problemów nie było przy łączności radiowej. Dobrze jest to mieć na uwadze. Chociaż chyba Audeze Penrose ma wybór między BT a radiową łącznością(chyba) więc bez problemu też będą działały w telefonem.
 15. No to jak mają być wygodne by nie sciskal pałąk, sporo miejsca na uszy z dobrą jakością dźwięku, to bym szukał AKG K550, AKG K550 MK2.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...