Jump to content

Lord Rayden

Użytkownik
 • Content Count

  112
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Lord Rayden last won the day on April 21

Lord Rayden had the most liked content!

Community Reputation

61 Good

About Lord Rayden

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nawiązując do K550 (II) - czy jest możliwość wymiany skórki z pałąka ? Moja zaczyna.się łuszczyć. Pady można na Allegro kupić. A co z tym podbiciem pałąka ?
 2. Lord Rayden

  Fanklub Apple

  Czy może ktoś zaproponować mały wzmacniacz do IPoda T5g ? Taki aby dobrze się z nim.komponował i nie był za drogi.
 3. Lord Rayden

  Fanklub Apple

  Mam chyba 8.4.1. A mogę mieć 9.3.5. Ale jeszcze nie uaktualniałem. edit - Tidal się odpalił jednak !
 4. Lord Rayden

  Fanklub Apple

  U mnie Spotify działa spoko na 5G. Natomiast ostatnio Tidal nie chce się odpalić.
 5. @Jakub Łopatko zamieścił jakiś czas temu ich recenzję. Moją uwagę zwrócił fakt zaobserwowanej przez Niego synergii z DAPem A&K AK300. A czy ktoś może te słuchawki porównać z Oppo PM3 ? Poza tym jak w nich z tłumieniem hałasu zewnętrznego ? Nadają się na wyjścia na spacer ? Są większe niż PM3 ?
 6. Dziś stwierdziłem około 90 procentową synergię Oppo z BTR3. Podejrzewam, że z BTR5 (WY balans) będzie jeszcze lepiej.
 7. Shanling ME100 - 340 zl plus kw z gwarancją (paragon) Fiio F9 Pro - 430 zl plus kw
 8. Skąd na końcu recenzji porównanie do starych K550 ? A nie np. do K545 ?
 9. A piosenkarze nie używają przypadkiem Customów czyli całkiem drogich słuchawek ? Może i muzyk nie potrzebuje drogich słuchawek ale gitar drogich to ma z kilka/kilkanaście.
 10. Do PM3 pasują dostępne na AliEx opaski neoprenowe od ATH MSR7. Należy zmierzyć długość pałąka na zewnątrz i sprawdzić w opisie na Ali czy zbliżona. U mnie udało się na 100 procent
 11. To nie są pchełki tylko doki...pchełki o Monki i Tomahawki.
 12. Dzięki Kolegom @Mayster i @Methuselah mogę posłuchać zacnych ME500. Tak jak ME100 wydają się odpowiednikiem Fiio FH1 (ale granie inne) to ME500 przewyższają moim zdaniem F9 pro wykonaniem.. Konstrukcja premium - metalowe ciężkie słuchawki, robione na połysk. Ładny kabel, etui ciężka puszka (za ciężka, te od aune lepsze). ładniejsze od MEE P1. Mogę powiedzieć,że zachowując charakter rodziny ME (czyli na razie ME100) mamy tu brzmienie złagodzone i rozdzielcze, również trochę techniczne ale bardziej naturalne. Taka "łagodna twardość" dźwięku. Ostrości są wygładzone jednak w taki sposób,że muzyka , dźwięk jest przyjemniejszy niż w ME100. Na elektronicznych kawałkach scena jest spora, przestronna. Słuchawki nie przesadzają z nadmiarem basu, jak dla mnie (słuchając el_muzyki). ME500 grają poszczególne kawałki tak jak to założyli twórcy danego utworu. 500tki są mniej "agresywne" niż ME100, dają większy relaks. Dla basshedów raczej nie są odpowiednie. Ciekawe,że potrafiły złagodzić troszkę brzmienie utworów z płyty "Synthwave Scores" Quaescheninga i Schnaussa gdzie syntezatory potrafią na innych słuchawkach ostrzej zakłuć. Słuchałem ME500 na tipsach z zestawu. W szybkim porównaniu do MEE P1, te ostatnie zakreślają grubsze kontury dźwiękowe. Oczywiście wymagają znacznie więcej mocy, są też delikatnie ostrzejsze. Być może tulejki ME500 powinny być minimalnie dłuższe ale i tak wygoda jest znakomita. W zestawie chętnie widziałbym dodatkowy kabel z pilotem. Stokowy kabel sprawia lepsze wrażenie organoleptyczne niż w ME100 (w Fiio tańszych kable są praktycznie takie same jak w droższych. Zauważyłem,że AK300 jest dobry we współpracy z serią ME - lepszy niż V30. Dodaje jakby ciutkę analogowości. Zestaw daje się słuchać długo, bez zmęczenia zarówno fizycznego (uszy, dźwięk jak i psychicznego) Dziękuję Audeos ( @Mayster ) i @Methuselah za wypożyczenie ! Słuchając nadal , dopiszę coś pewnie do tematu. Dla mniej znających moje upodobania muzyczne - słuchałem elektroniki klasycznej oraz ambient/downtempo. (podobny tekst zamieszczam na forum MP3store).
 13. Arachnofobia ! A nijak na to z kapciem bo za drogie.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...