Jump to content

Compton

Bywalec
 • Posts

  1,013
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

Everything posted by Compton

 1. Podobnie jak z Hawkami. A tak na serio, to LCD-3 słuchane zaraz po HE1000 są niestrawne przez dłuższą chwilę. Podobnie jak z LCD-2 po Edition X. Ale jak już się posłucha i mózg się zaadoptuje, to przejście na Hifimany, to jakby zabranie części składowej utworu - potęgi i masy brzmienia. W druga stronę, to taj jak napisałem 5 postów wyżej.
 2. Bardzo podobają mi się stare zdjęcia/obrazki/rysunki słuchawek. Jeżeli coś znajdziecie, to wrzućcie proszę. Ode mnie kilka, które znalazłem:
 3. @LoCzekk synergii trzeba szukać. Mi się bardzo podobały z Aurium. Z CV2 może być podobnie. Rok temu słuchałem z DAC215 i też całkiem fajnie to grało. Na Pass HPA-1 za chłodno i zbyt neutralnie. Podejrzewam, że na Audio-GD NFB-28 też mogą fajnie zagrać. Na Brystonie - mocny bas, mocna góra, barwa neutralna, bardzo dobra przestrzeń i swoboda grania. Bardzo czuły zestaw na jakość nagrań. Słuchanie na optymalnie ustawionym potku na godz. 8:00 jest ryzykowne - dasz niechcący na godz. 9:00 i ... ała
 4. Dla mnie akurat XC są jedynym modelem ze stajni Audeze, na który przechodzi się z innych słuchawek ot tak po prostu. Np. LCD-2C/2F/3F/X mają w sobie taką duszność i jednocześnie soczystość brzmienia, że trzeba czasu aby słuch zaadoptował się do takiego brzmienia.
 5. Biorąc pod uwagę ich bieżącą cenę w wersji Creator Edition, to ciężko o zamknięte tej klasy. Poziom techniczny jest tu naprawdę na wysokim poziomie, zważywszy jak się podepnie pod źródło, które potrafi go pokazać. Synergicznie, na pewno zalecić można podpięcie ich pod cieplejszy tor, aby wyrównać balans, dodać temperatury i złagodzić pewną sztywność dźwięku.
 6. Czyli brzmieniowo bliżej im do Clear niż Elear?
 7. Na Massdropie są jeszcze dostępne. https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-focal-elex-headphones Ale to tylko dla USA?
 8. A jak z wyglądem, bo na zdjęciach wychodzą na takie szarawe?
 9. O ile dobrze zrozumiałem, to chcesz podłączyć do jednego DACa dwa wzmacniacze? Jeden poprzez wyjście XLR a drugi poprzez wyjście RCA? Jeżeli DAC umożliwia wypuszczenie dźwięku równocześnie przez dwa tryby to nie ma żadnego problemu.
 10. Niebanalne sprzęty wymagają niebanalnego podejścia Na AVS Pathosy połączone były bateryjnym AudioQuestem XLR.
 11. @Hir0 ważna rzeczy - czy Pathosy połączone były ze sobą interkonektem XLR?
 12. Do LCD-2F zestaw Pathosa może być rzeczywiście za ciemny ale do XC myślę jest w punkt. Mój zestaw Brystona akurat jest czasami trochę ze jasny do idealnego zgrania z XC. Tylko że słucham na Noir Hybrid, dlatego zamówiłem na próbę FAW Noir HPC i zobaczymy co będzie.
 13. No tak to trochę wygląda Ale jak ktoś nie słucha przed lustrem, to IMO w tej cenie świetny wybór.
 14. Cena również bardzo dobra, ale wygląd tego pałąka w proporcji do wielkości muszli - tragiczny.
 15. A nie nie. Nie rejestrowałem się. Ale ARH-1 już sprzedane.
 16. Ja rozumiem, że może podobać się sygnatura, ale mylenie tego z jakością świadczy o wysokiej amatorce. A kto to i skąd?
 17. Tak już tam jest, nie słuchał a się udziela. Dlaczego? Bo ma 4XX, więc jak coś może być bardziej opłacalne od jego decyzji zakupowej.
 18. Boże, @vonBaron prze Ciebie wrzuciłem posta na żółtym Czyli wyjdzie pewnie nie więcej niż 1,5k ze wszystkimi opłatami? W tej cenie, to już szczególnie dobre. Myślę, że to poziom i styl HE-5LE.
 19. @Dzingi mi również miło. Jak się okazuje, świat audio na AVS robi się nagle mały i nie ma się nawet świadomości, że rozmawia się z kimś kogo już się zna. Podobną sytuację miałem z @all999, z którym to wymienialiśmy się słuchawkami (PM2 vs PM1) parę lat temu. Dopiero z relacji z wystawy wyszło, że my to my.
 20. Ja je już miałem. Niech cieszą nowego nabywcę.
 21. HE1000 za 5750 zł https://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/2320-hifiman-he1000-v1/
 22. No to czekam na opis wrażeń, bo to ponoć chwalone zestawienie z LCD-3.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...