Jump to content

vonBaron

Bywalec
 • Posts

  731
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

vonBaron last won the day on February 2 2019

vonBaron had the most liked content!

1 Follower

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Focal Clear, ENIGMAcoustic Dharma D1000, NAD Viso HP50
 • Sprzęt źródłowy
  Hegel HD25, iFi Audio iCAN Pro
 • Odtwarzacze (DAPy)
  Sony NW-ZX2
 • Głośniki / kolumny
  Solo 7c
 • Inny sprzęt audio
  M2Tech HiFace Evo Two, PPA Studio USB v2

Recent Profile Visitors

9,354 profile views

vonBaron's Achievements

Experienced

Experienced (11/14)

 • Very Popular Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In
 • First Post

Recent Badges

327

Reputation

 1. Znam ludzi który bez zbędnych sentymentów sprzedawali Aurium żeby kupić ICana, Aurium ogólnie spoko sprzęt ale pisanie że ICan to nie ta liga żeby udźwignąć Meze jest śmieszne, żeby nie było, miałem Emperyany i wiem co potrafią z combo IFI.
 2. No tak combo IFI nadaje się tylko do śmietnika... Czy combo Pathosa to ta sama liga? Jakie ustawienia miał IDSD i jakie ICan?
 3. Oho zaczyna się, tępy słuch - to do mnie? O nic nie prosiłem, zapytałem czy chcę na recenzje, teraz żałuję. Przynajmniej wiem że ICan nie gra z chińskim badziewem.
 4. https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F254162497850 K812, KT 2400zł
 5. Pierwsze zamknięte Focala na moich uszach od czasów Spirit Classic i wcale nie powiedziałbym że są od nich lepsze. Nie wiem co skłoniło Focala do sprzedaży ich za 4k skoro za niewiele więcej można mieć znacznie lepsze LCD-XC. Elegie grają ciepło i ciemno, brakuje im rozdzielczości i powietrza, mimo że bas ma fajny kick to często się rozlewa, na całym paśmie jest koc. Nagrania ciepłe/ciemne są na nich ledwo słuchalne, już moje NAD HP50 grają je lepiej. Nie tego oczekuję płacąc 4000zł, grają trochę jak uszkodzone Eleary, o czystości, szczegółowości i równowadze tonalnej znanej z Clear można zapomnieć, na plus Elegii to to że są od nich może bardziej energiczne, scena też jest ok. Elegie IMO powinny kosztować max 2.5k i rywalizować z takimi Denonami D5200 czy Fostexami TH-601 i wcale nie jestem pewny czy będą od nich lepsze. Nie wiem skąd te pozytywne recenzje w necie, ja stwierdzam że to najsłabsze słuchawki Focala... Patrzę jeszcze na membranę podczas pracy i jest ona tak samo niemrawa jak Elearach gdzie w Clearach ładnie drga, więc może faktycznie lepsze przetworniki idą do Clear.
 6. https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F254158583550 LCD-MX4 za 7.5k
 7. Czy LCD-X (2018) grają cieplej od XC?
 8. Jedyny problem jaki mam z XC to wysokie tony, są często za ostre i kłują uszy, nawet Reveal tu nie pomaga i trzeba użyć EQ. Tym bardziej dziwne bo kable jaki mam do nich to FAW Noir MK2.
 9. Ale po co mam coś zmieniać skoro jest bardzo dobrze. Przy obecnej cenie nie znam lepszych zamkniętych słuchawek do 5k. To chyba jedyne jak dotąd słuchawki które grają u mnie dobrze na tranzystorze jak i lampie. Prawie 3h i ciągle na uszach, czary?
 10. Kolejny raz XC u mnie, co ciekawe ostatniego razu już prawie nie pamiętam. Jak widać ledwo mieszczą się na stojak, przy Clerach są olbrzymie. Nowa opaska faktycznie zwiększa znacznie komfort, dalej czuć te 700g na głowie ale rozkład masy jest znacznie lepszy. Jeśli chodzi o dźwięk to bez wtyczki Reveal grają jakoś chudo i ostro, raczej nie tak je zapamiętałem. Po włączeniu wtyczki (profil pod XC, ~50% na tranzystorze i ~40% na lampie) sytuacja znacznie się zmienia. Jest wypełnienie i dociążenie, góra przestaje być taka ostra i bardzo mi się to podoba. Nie są to raczej słuchawki dla słabych nagrań bo szybko je weryfikują. Świetna scena, gdyby nie wiedział że to zamknięte to bym nawet nie przypuszczał. Teraz mam mega zagwozdkę czy nie wolę właśnie XC od Ether C Flow, niby Ethery grają bez żadnych Revealów lepiej ale różnica w cenie to prawie dwukrotność... No nic słucham dalej
 11. Jakie wtyki ma NO, 2,5mm czy 3,5mm?
 12. Musiałbym porównać je łeb w łeb żeby wskazać większe różnice a że Clear Pro miałem krótko to już ledwo je pamiętam ale Cleary zwykłe są bardziej równe i mają ciut lepszą scenę i holografie.
 13. Przecież według mnie Clear Pro są delikatnie gorsze od zwykłych Clear.
 14. No właśnie nie brakuje a pewnie ze srebrnym kablem byłoby jeszcze lepiej. Czyli co teraz już tylko mogę iść w Utopie
 15. Kurde ta równowaga tonalna w Clerach urzeka, wszystkiego jest tu na styk, całe pasmo jest tak spójne że chyba bardziej nie może być a przy tym absolutnie nie są nudne. I to zejście basu

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...