Jump to content

Lemonsky

Użytkownik
 • Posts

  194
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Lemonsky last won the day on September 7 2019

Lemonsky had the most liked content!

Recent Profile Visitors

1,133 profile views

Lemonsky's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In
 • Conversation Starter
 • First Post

Recent Badges

35

Reputation

 1. W tej cenie raczej ograniczyłbym listę wymagań do 2 pierwszych punktów, a w przypadku konstrukcji skupił bym się na słuchawkach zamkniętych co jest uwarunkowane miejscem ich zastosowania. Myślę, że z Pana listy jedynym dość rozsądnym rozwiązaniem byłyby ISK HD9999. W tym budżecie osobiście wybrałbym Snab Euphony AF100, polecane przez Pana Jakuba. https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/
 2. Do tego typu instrumentu chyba nie odważyłbym się na model o innej impedancji, ze względu na fakt, że większość wzmacniaczy tej klasy ma dość dużą impedancję wyjściową co mocno bruździ w dźwięku. Uważam, że jeżeli Pan się zdecydował to podjął Pan bardzo dobry wybór. Te słuchawki są bardzo często używane w profesjonalnych studiach nagraniowych.
 3. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że ten Zalman do integry to bardzo pomylony pomysł. Kiepsko zbiera dźwięk, potrzebuje maksymalnego wzmocnienia, a to powoduje szumy.
 4. Myślę, że w takiej sytuacji proponuję zainwestować w wycieczkę na odsłuchy do salonu audio. Duży wybór oferują sklepy Top Hifi czy Mp3store. Na Pana pytania nie ma jasnych odpowiedzi. Ogólne założenia są takie, że słuchawki dokanałowe lepiej tłumią dźwięk, ale mają mniejszą scenę i bardziej bezpośredni przekaz względem słuchawek pełnowymiarowych. Słuchawki zamknięte mają niżej schodzący bas, bardziej szczegółowy dźwięk, lepsze tłumienie i mniejszą scenę niż słuchawki otwarte. Natomiast te ostatnie sposobem prezentacji są najbardziej zbliżone do kolumn. Ciężko jest Panu cokolwiek doradzić, ponieważ pisze Pan bardzo chaotycznie, już nie mówiąc o nazwie tematu. Poza tym dobrze byłoby gdyby przeczytał Pan ten artykuł: https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/
 5. Pewnie Pana zaskoczę, ale zaproponuje trochę inne rozwiązanie. Zakup słuchawek Tin Audio T2, które mają naturalne brzmienie, wymienny kabel i pancerną konstrukcje. Z wymienionych przez Pana słuchawek w ciemno raczej skłaniałbym się ku Shure ze względu na większe prawdopodobieństwo dobrego uszczelnienia ucha i ergonomii ze względu na kształt. RHA miałem i nie byłem z nich zadowolony, bo tworzona przez nie scena w moim odbiorze była mocno chaotyczna, ale też nigdy nie udało mi się złapać w nich porządnego seala. Poza tym spotkałem się z dwoma problemami natury ergonomicznej, po pierwsze metalowa obudowa w zimne dni nie była zbyt przyjemna do użytkowania, a po drugie na jednej z kopułek występowało napięcie na obudowie, które nieprzyjemnie kuło.
 6. W sprzęcie gamingowym dużą część ceny stanowi koszt reklamy, a do tego słuchawki tego typu są strojone inaczej by lepiej oddawać dźwięki otoczenia. Szczerze mówiąc unikałbym urządzeń bezprzewodowych, ze względu na ograniczony czas pracy na baterii oraz wyższy koszt wynikający z bardziej rozbudowanej elektroniki. Poza tym mogą one z tego powodu brzmieć gorzej. Ze swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że jeżeli jest Pan zadowolony z obecnego sprzętu to przy nim bym pozostał.
 7. Nie miałem nigdy styczności z słuchawkami marki UltimateEars. Na podstawie moich doświadczeń mogę stwierdzić, że słuchawki dokanałowe mogą konkurować z słuchawkami pełnowymiarowymi, zwłaszcza w budżecie do 3 tys. złotych, ale trzeba pamiętać, że są to diametralnie różne konstrukcje. Najczęściej słuchawki pełnowymiarowe generują większą scenę, ale oczywiście zdarzają się wyjątki od tej reguły. W przypadku popularnych marek ze względu na zastosowanie mobilne często podbijane są niskie tony, w celu obniżenia percepcji hałasu ulicznego (taka stała funkcji noise-canceling). W tych przewidzianym budżecie jest wiele ciekawych rozwiązań dokanałowych, ale osobiście nie skłaniałbym się do wymienionej przez Pana firmy. Ze swojej strony mógłbym polecić Flares Pro, które na rynku wtórnym kosztują około 500 zł. Sam posiadam te słuchawki od blisko roku i jestem bardzo z nich zadowolony. Jeżeli chciałby Pan ograniczyć budżet zawsze można skłonić się ku tzw chi-fi, czyli produkom azjatyckim. Warte uwagi są słuchawki firmy Tin Audio czy KZ. A z rozwiązań bardzo tanich i dość pancernych są Senfer PT15. Bardzo przepraszam za czas odpowiedzi, ale niestety obowiązków coraz więcej, a czasu coraz mniej.
 8. @pucykoks Cieszę się, że udało mi się trafnie doradzić. Miłego słuchania i użytkowania
 9. Ja Night hawk słuchałem na czarnej ważce, aune s6, aune s16(2016), aune x1s i PhaSt Headphone SE( źródło s6 i s16). Na tej podstawie mogę potwierdzić, że zdecydowanie dobrze grają z neutralnymi źródłami o dobrej kontroli basu. Ze wszystkich możliwych kombinacji mi najbardziej przypadł do gustu w połączeniu z s6. Co ciekawe bardzo podobne brzmienie do Night Hawk + S6 uzyskiwałem przy podłączeniu Beyerdynamic T90 na skórzanych kątowych padach do S16.
 10. Przez bardzo długi czas Audioquest, sprzedawał Hołki razem z czarna ważką, dlatego wyciągnąłem takie wnioski.
 11. Wzmacniacz Dragonfly był zaprojektowany pod wspomniane słuchawki i w moim odczuciu sprawdza się on bardzo dobrze. Szczerze mówiąc osobiście bardzo lubię ten wzmacniacz, bo w niewielkiej cenie oferuje dźwięk na naprawdę dobrym poziomie. Z tego co pamiętam, to w bezpośrednim porównaniu stawiałem go wyżej niz Aune X1s. Słuchawki Audioquest mają specyficzny sposób grania, który nie każdemu przypada do gustu, budzą one naprawdę sprzeczne uczucia, dlatego nie jestem za bardzo skory do ich polecania. W ciemno proponowałbym wcześniej wspomniane Philipsy, które dobrze brzmią z każdego źródła. Osobiście za ciekawe uważam produkty firmy Beyerdynamic, ze względu na dość pancerną budowę i ich szerokie zastosowanie w studiach nagraniowych. Najczęściej na materiałach z nagrań widoczne są słuchawki wspomnianej marki.
 12. X2 to słuchawki na poziomie HD600, a sygnaturą bardziej idące w kierunku modelu HD800 (sposób grania i prezentacji, a nie klasa). Dlatego Wydaje mi się, że propozycja HD599 jest średnio trafiona.
 13. HD700 nigdy nie zyskały wielkiego uznania wśród fanów audio, w przeciwieństwie do wspomnianych HD800, dlatego też zdecydowanie odradzam zakup tych pierwszych i w sumie tych drugich też. Powód dla tego jest bardzo prosty, HD800 to wymagające słuchawki co do źródła, a polecane dla nich wzmacniacze są przynajmniej w cenie samych słuchawek. Nie chcę Pan wydać kwoty rzędu 6-8 tysięcy na zestaw tylko 3 tys, więc temat znalezionych przez Pana słuchawek raczej uznałbym za zamknięty. Właściwą drogą w takiej sytuacji byłby zakup używanych Beyerdynamic T5v2 (lub odpowiednika AK T5V2 -kolaboracja z firmą Astell Kern), w tej cenie warte uwagi byłyby też Audeze LCD-2C, Fostexy TH900 v2(używane), TH610 lub używane Focal Elar. W kwocie Pana budżetu i ze względu na Pana doświadczenie w temacie audio proponuje wizytę w salonie Top-Hifi oraz Mp3Store w celu przesłuchania wszystkich zaproponowanych modeli (również HD800), ale na Pana sprzęcie lub takim, który będzie Pan chciał zakupić. Bardzo mi przykro, ale przeskok jaki Pan poczuł w przypadku AIM będzie już raczej nie do osiągnięcia, bo zmiany jakie zachodzą w jakości dźwięku na tym poziomie to poprawa w zakresie 10% przy 100% wzroście ceny. Poza tym inwestycja w wysokiej klasy słuchawki jest niezasadna w przypadku korzystania z YT, ponieważ jakość prezentowanej tam muzyki jest daleka od tego co oferuje format flac i wav. Ta uwaga, dotyczy wszystkich z wymienionych słuchawek, choć akurat produkt Audeze będzie najbardziej przychylny pod tym względem. Efekty wspomnianej kompresji są wyraźnie zauważalne w niskich częstotliwościach, gdzie dźwięki lini basowej zlewają się ze sobą oraz w górnych rejestrach, które są nieprzyjemnie wyostrzone względem formatów bezstratnych.
 14. Miejscem produkcji szczególnie bym się nie przejmował, wspomniane AKG też tam są produkowane. W tej cenie, jakość i trwałość są na ponadprzeciętnym poziomie. Znajomy ma i bez problemów używa ich od 3 lat.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...