Jump to content

Lemonsky

Użytkownik
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Lemonsky last won the day on November 15 2016

Lemonsky had the most liked content!

Community Reputation

28 Good

About Lemonsky

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

656 profile views
 1. Dotykowy ekran, małe wymiary, karta SD , BT. iPod Nano 6G na wypasie, teraz tylko wymodelować etui ala zegarek i mamy stricte przenośny sprzęt
 2. Osobiście pierwszą rzeczą jaką bym zrobił to olał obecnie słuchawki i w tempie natychmiastowym wymieniał X1s na Aune S6, bo to dopiero da Ci jakiś sensowny poziom dźwięku x1s jak na swoją cenę i ilość możliwości połączenia. Jednak dźwiękowo w bezpośrednim porównaniu Dragonfly Black 1.5 się z niego śmieje. Jak chodzi o PM3 to jest dość ciekawa propozycja, ale te słuchawki były dla mnie nudne. Sine to ciekawa propozycja, ale tylko X1s ma dosyć mocy żeby je napędzić. Jak chodzi o sprawdzenie to warto pomyśleć o Beyerdynamic T51p (nie słuchałem), a także NAD Viso HP50 ( grają jak średniej jakości zestaw stereo).
 3. Do AKG potrzeba porządnego napędu, a ATH M40X to po prostu nie jest dobry pomysł. Pytanie brzmi ile jesteś w stanie przeznaczyć na całość. Jeżeli około 1k to polecam MSR7 + DragonFly Black 1.5 oczywiście oba używane.
 4. Żadne z wymienionych słuchawek nie nadają się mobilnie, no chyba, że lubimy wyglądać jak kosmita. Każda para potrafi zagrać na lepszym poziomie niż Cloudy, ale i tak w bezwzględnej skali cenowej nie jest to szczególnie ciekawa propozycja. Jeżeli słuchawki mają być neutralne, grać ze wszystkiego na poziomie, a do tego być mobilne to jedyną sensowną propozycją w tym budżecie są używane Audio-technica MSR7. Dobra oferta na nie to około 600 zł. A nadmiary w budżecie można zatkac padami od HM5 dla zwiększenia wygody.
 5. Lemonsky

  Pogaduchy

  Innymi słowy jak napedzałeś je sprzętem bez roll off'u górnych rejestrów to Ci się nie podobały Żeby było jasne, sam słuchałem Geek'a 1000 z T90 i byłem pod wrażeniem, ale to było techniczne granie. Bo jedno to jest wyciąć wysokie tony, ale drugie to piaszczystość średnicy. Właśnie dlatego wolę Mojo, bo nie dość, że mam nasycenie dźwięku i wysokie tony jak z nagrania to jeszcze średnica jest cudownie gładka, a jako wisienka na torcie służą wrażenia sceniczne Poza tym Mojo różnie grają Mój jest rozwinięciem Aune S16 pod każdym względem , ale grającym naturalniej i bez ugrzecznionej góry.
 6. @David_Ames Jeżeli potrzebujesz cieplejszy wzmacniacz grający w stylu Aune to mam na sprzedaż to Tisbury CA1 gdyż wyprzedaję cały tor stacjonarny (Aune już poszło :C ). Jest temat we właściwym dziale forum ze zdjęciami Jeżeli stać Cię na HD800 to jest bardzo dobry kierunek, ale musisz się spodziewać niemałego przemeblowania w scenie, bo Q701 mają swoją wizję tego jak ma wyglądać utwór (bliski pierwszy plan i scena wielkości hangaru z przeszkadzajkami) Sam wyszedłem z Q701, ale znalazłem swoją charakterystykę w T90 do tego stopnia, że jedyne z flagowców, które mnie kuszą to Ethery Flow A słuchałem HD800, TH900v2, Hawk, Stax SR-507, Denony 7200, AK T1p, LCD 2. Obecnie składam sobie Alpha Dogi na T50RP mk3 i najprawdopodobniej zastosuje modyfikacje driver'a jak zrobili we flow, więc może i tym uspokoję audionervose
 7. Lemonsky

  Pogaduchy

  @bakus1233 T90 ze skórami kątowymi HM5 już brzmią całkiem inaczej Stawiam, że T900v2 mogłyby zagrać dobrze z Mojo, ale problem stanowił ich mały przebieg.
 8. @David_Ames Tak, parowałem Aune z Tisbury CA1 i uzyskałem poprawę jak chodzi o scenę oraz separację.
 9. Lemonsky

  Pogaduchy

  Oba USB, oba ASIO, oba przez Foobar2000. Słuchałem 20 sekund utworu, a potem to samo na drugim źródle.
 10. Lemonsky

  Pogaduchy

  Porównywałem bezpośrednio Mojo i S16 2016. Nie ma olbrzymich różnic jak chodzi o nasycenie. A Chord ciągnie znacznie wyżej wysokie tony.
 11. Lemonsky

  Pogaduchy

  Mnie osobiście X1s nie porwał. Jeżeli już inwestować to chociaż 2k i wtedy Mojo mobilnie fotelowo jak sam zresztą w najbliższym czasie się urządze. Potem myślałbym o jakimś Questyle'u 600 i dalej już tylko iść w ślady Pana i władcy forum
 12. Lemonsky

  Pogaduchy

  Czy ktoś spotkał się z porównaniem TH900 vs TH900v2?
 13. Lemonsky

  Pogaduchy

  Dzisiaj byłem posłuchać Mojo i jestem pod niemałym wrażeniem w bezpośrednim pojedynku z S16 z wyjścia słuchawkowego dzielnie się broni Jest na tyle dobry, że w najbliższym czasie go sobie kupię. Jednak głównym powodem jest jego mobilność, która przy ciągłych podróżach między domem, a studiami przeważa w starciu z Aune. Słuchałem też TH900v2 i oczekiwałem całkowicie innego brzmienia. Sądziłem, że skok będzie bardziej wyraźny między T90 na kątowych skórzanych padach, a Fostexami. Oczywiście, że Fostexy zagrały lepiej (zwłaszcza z Mojo), ale chyba Beyerdynamic zrobił naprawdę konkretne słuchawki w dobrej cenie
 14. Nie wiem, nie znam tych słuchawek, a po mojej znajomości z Grado to nie chcę wiedzieć będąc szczerym Słuchałem grado na wszelkich możliwych padach i jak chodzi o wygodę to są nie do przyjęcia. X1s jest względnie gładki, ale nie misiowaty. Proponuję kupić z Audeos i w razie czego zwrócić
 15. Ja mam/miałem MC5, bardzo fajne słuchawki, ale wbrew pozorom lubią moc no i ta izolacja <3 Niestety po spotkaniu z krzesłem kabel zrobił się mało wystawowy i teraz czekają na rekabling, ale jeszcze nie mam pomysłu na materiał.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...