Jump to content

Lemonsky

Użytkownik
 • Content Count

  183
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Lemonsky last won the day on September 7

Lemonsky had the most liked content!

Community Reputation

31 Good

About Lemonsky

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

691 profile views
 1. Ja Night hawk słuchałem na czarnej ważce, aune s6, aune s16(2016), aune x1s i PhaSt Headphone SE( źródło s6 i s16). Na tej podstawie mogę potwierdzić, że zdecydowanie dobrze grają z neutralnymi źródłami o dobrej kontroli basu. Ze wszystkich możliwych kombinacji mi najbardziej przypadł do gustu w połączeniu z s6. Co ciekawe bardzo podobne brzmienie do Night Hawk + S6 uzyskiwałem przy podłączeniu Beyerdynamic T90 na skórzanych kątowych padach do S16.
 2. Przez bardzo długi czas Audioquest, sprzedawał Hołki razem z czarna ważką, dlatego wyciągnąłem takie wnioski.
 3. Wzmacniacz Dragonfly był zaprojektowany pod wspomniane słuchawki i w moim odczuciu sprawdza się on bardzo dobrze. Szczerze mówiąc osobiście bardzo lubię ten wzmacniacz, bo w niewielkiej cenie oferuje dźwięk na naprawdę dobrym poziomie. Z tego co pamiętam, to w bezpośrednim porównaniu stawiałem go wyżej niz Aune X1s. Słuchawki Audioquest mają specyficzny sposób grania, który nie każdemu przypada do gustu, budzą one naprawdę sprzeczne uczucia, dlatego nie jestem za bardzo skory do ich polecania. W ciemno proponowałbym wcześniej wspomniane Philipsy, które dobrze brzmią z każdego źródła. Osobiście za ciekawe uważam produkty firmy Beyerdynamic, ze względu na dość pancerną budowę i ich szerokie zastosowanie w studiach nagraniowych. Najczęściej na materiałach z nagrań widoczne są słuchawki wspomnianej marki.
 4. X2 to słuchawki na poziomie HD600, a sygnaturą bardziej idące w kierunku modelu HD800 (sposób grania i prezentacji, a nie klasa). Dlatego Wydaje mi się, że propozycja HD599 jest średnio trafiona.
 5. HD700 nigdy nie zyskały wielkiego uznania wśród fanów audio, w przeciwieństwie do wspomnianych HD800, dlatego też zdecydowanie odradzam zakup tych pierwszych i w sumie tych drugich też. Powód dla tego jest bardzo prosty, HD800 to wymagające słuchawki co do źródła, a polecane dla nich wzmacniacze są przynajmniej w cenie samych słuchawek. Nie chcę Pan wydać kwoty rzędu 6-8 tysięcy na zestaw tylko 3 tys, więc temat znalezionych przez Pana słuchawek raczej uznałbym za zamknięty. Właściwą drogą w takiej sytuacji byłby zakup używanych Beyerdynamic T5v2 (lub odpowiednika AK T5V2 -kolaboracja z firmą Astell Kern), w tej cenie warte uwagi byłyby też Audeze LCD-2C, Fostexy TH900 v2(używane), TH610 lub używane Focal Elar. W kwocie Pana budżetu i ze względu na Pana doświadczenie w temacie audio proponuje wizytę w salonie Top-Hifi oraz Mp3Store w celu przesłuchania wszystkich zaproponowanych modeli (również HD800), ale na Pana sprzęcie lub takim, który będzie Pan chciał zakupić. Bardzo mi przykro, ale przeskok jaki Pan poczuł w przypadku AIM będzie już raczej nie do osiągnięcia, bo zmiany jakie zachodzą w jakości dźwięku na tym poziomie to poprawa w zakresie 10% przy 100% wzroście ceny. Poza tym inwestycja w wysokiej klasy słuchawki jest niezasadna w przypadku korzystania z YT, ponieważ jakość prezentowanej tam muzyki jest daleka od tego co oferuje format flac i wav. Ta uwaga, dotyczy wszystkich z wymienionych słuchawek, choć akurat produkt Audeze będzie najbardziej przychylny pod tym względem. Efekty wspomnianej kompresji są wyraźnie zauważalne w niskich częstotliwościach, gdzie dźwięki lini basowej zlewają się ze sobą oraz w górnych rejestrach, które są nieprzyjemnie wyostrzone względem formatów bezstratnych.
 6. Miejscem produkcji szczególnie bym się nie przejmował, wspomniane AKG też tam są produkowane. W tej cenie, jakość i trwałość są na ponadprzeciętnym poziomie. Znajomy ma i bez problemów używa ich od 3 lat.
 7. Na podstawie uzyskanych informacji mogę polecić wcześniej wspomniane Philips Fidelio X2, warte rozważenia byłby również wycofane już z produkcji słuchawki Audioquest Night hawk lub preferowane przez Pana Jakuba Night owl. W grę wchodzi również seria DT marki Beyerdynamic (raczej wersje do 250 Ohm; w swojej kolekcji posiadam T90 ,które mają wspomnianą impedancję i nie czułem szczególnych braków jak chodzi o napęd po podłączeniu do ważki). Szczerze mówiąc wszędzie gdzie budżet pozwala proponuję wspomniane wcześniej Philips ze względu na bardzo małe zapotrzebowanie na moc źródła oraz małą wybredność. Poza tym jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie. Moim zdaniem w tej cenie to jedne z niewielu słuchawek dających poczucie posiadania produktu wysokiej klasy, zarówno pod względem zastosowanych komponentów oraz samego dźwięku. Który dla laika może być nie małym zaskoczeniem. Słuchawki są bardzo wygodne
 8. Lemonsky

  Hip Hop/Rap

  Kiedy przestałem mieć czas na słuchanie muzyki, skończyłem też swoją pogoń za sprzętem, bo nie ma on dla mnie olbrzymiego znaczenia. Tak długo, jak nie męczy mnie to jestem zadowolony. Wybór gatunków u mnie opiera się bardziej na samej warstwie podkładu. Dlatego bardzo często mam w słuchawkach, nowo odkryty przeze mnie gatunek, czyli Lo-fi.
 9. Kolega ma T2 i wspominał, że robił jakąś mało inwazyjną modyfikacje, która zwiększyła ilość basu (chodziło o zatkanie bass portu). Osobiście nie ufam złączom 2 pinowym, preferuje MMCX. Jak chodzi o chińskie słuchawki to masę informacji można znaleźć tutaj: https://audiobudget.com/leaderboard/iem
 10. Faktycznie cena 600 zł w przypadku X2 jest nieosiągalna. Ze względu na koszty jakie chce Pan ponieść proponuje wycieczkę do salonu audio w okolicy (Top Hifi, Mp3Store) w celu odsłuchu wybranych przez Pana słuchawek na posiadanym źródle. Do Pana zestawienia dodałbym propozycje od Beyerdynamic, czyli DT880 lub DT990 w zależności od impedancji mają one trochę różny charakter i wymagania napędowe. Akurat ta marka słynie z dość wyeksponowanej góry. Dlaczego odłączany kabel ma dla Pana znaczenie?
 11. Lemonsky

  Hip Hop/Rap

  Jeżeli mam być szczery to cieszę się @Palpatine, że masz swoje zdanie. Fajnie, że liczy się dla Ciebie warstwa liryczna i masz czas oraz chęci na jej dogłębną analizę. Ja muzyki używam jako bariery od świata zewnętrznego gdy muszę się skupić. Najczęściej jedyne co mogę powiedzieć na temat utworów danego artysty to tytuł płyty z jakiej pochodzą, bo jak się nazywają nie mam pojęcia. Szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy miałem czas żeby usiąść i porządnie przeanalizować jakąś piosenkę. Poza tym jak pisałem, szczególnie nie szukam przekazu w tej muzyce, bo rzadko kiedy zawarte są w niej wartości jakimi się kieruje w życiu. W razie wątpliwości w tym wpisie nie ma sarkazmu.
 12. W takim razie przepraszam, za pomówienie Panie @Nehero. Zacząłbym od propozycji Pana Jakuba https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-przenosne/ Osobiście w tym zestawieniu moją uwagę zwracają Senheiser Momentum M2, bo najbardziej wpisują się pod względami ergonomii użytkowania. Jeżeli zastosujemy sugerowaną przez Pana @Nehero ekstrapolację danych (bo też umiem, jak mam ochotę ) to bazując na wyborze marki poprzednich słuchawek, interesujący Pana @kamiltun gatunek to rock, a tam te słuchawki radzą sobie bardzo dobrze. Należy je kupować z pewnych źródeł, bo w przypadku poprzedniej wersji produkowano masowo podróbki. Jeżeli rozszerzmy poszukiwania na sprzęt używany to wziąłbym pod uwagę Philips Fidelio X2, bo dla mnie to słuchawki z wybitnym stosunkiem ceny do jakości i jeżeli miałbym zatrzymać się na pułapie do 1000 zł to zdecydowałbym się właśnie na ten model (za cały system, bo grają naprawdę ze wszystkiego bardzo dobrze). Nie jest to jednak model przenośny. Ciekawe mogłyby być NAD VISO HP50 (swoje kupiłem za 300 zł używane), ale niektórym nie odpowiadają stylistycznie. Dobre opinie słyszałem też o Fidelio L2. Moim zdaniem ze względu na poprzednie słuchawki, to każde rozwiązanie nauszne będzie krokiem w dobrą stronę ze względu na charakter grania słuchawek dousznych (problemy z basem).
 13. Lemonsky

  Hip Hop/Rap

  Trudno się nie zgodzić Quebonafide szanuję za płytę Egozytka, ze względu na pomysł oraz treści na niej przekazane ( u osób związanych z opisywanymi miejscami utwory budzą bardzo wiele emocji). W przypadku Taco bawią mnie jego gry słowne, a od strony muzycznej płyty są na dość wysokim poziomie. A targetem się nie szczególnie przejmuję, bo w muzyce nie szukam pomysłu na życie tylko rozrywki. Patrząc na obecną scenę muzyczną to akurat ta dwójka jest mniejszym złem niż artyści specjalizujący się w D-polo.
 14. @Jakub Łopatko A jak sobie radzi S6 z Audeze? Jest jakiś konkretny powód dla którego poleca Pan wzmacniacz lampowy? Jeżeli jest to zawarte w jakiejś recenzji, to bardzo przepraszam, ale staram się nie szukać kolejnych powodów do zmiany sprzętu, a co za tym idzie nie czytam na ten temat.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...