Jump to content

Peter_Robert

Użytkownik
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Peter_Robert

 1. Od zawsze sprawdza się reguła aby napędzić dany zestaw który wymaga x wat potrzeba minimalnie wzmacniacza 100% tej mocy aby, nie stracić dynamiki, dobrego zejścia i pełnego pasma bez zniekształceń. Obecnie z tego co obserwuje rynek, to większość wzmacniaczy słuchawkowych posiada znikomą moc, co w przypadku konstrukcji zbudowanych o przetworniki dynamiczne ma to jeszcze sens, gdyż te zazwyczaj również nie są mocne. Problemy zaczynają się już w konstrukcjach planarnych w których to konstrukcja jest w stanie pociągnąć czasami nawet i 5W a napędza się ją czymś co ma 10x mniej.. nie trudno się domyślić jakie mogą być tego skutki.
 2. Spróbuj Audio Technica M50x, one są lekko w stronę basową z dość lekko przygaszonymi wysokimi. Teoretycznie to również są słuchawki studyjne ale nie są otwarte, więc basu Ci w nich nie zabraknie a dźwięk mają niczego sobie. Pożycz od kogoś i przetestuj. Z tego co mówisz i opisujesz powinny być w sam raz. Osobiście samemu wolę wersję M40x bo nie mają tego lekkiego podbicia na niskich i przygaszenia wysokich - są bardziej neutralne. Jeśli chcesz z bayerów to proponowałbym DT150, też są zamknięte i mają dość ciekawą niską i średnią tonację, gorzej z wysokimi no ale na pewno są warte uwagi. W zasadzie DT770 też możesz sprawdzić, nie wiem czy Ci podpasują no ale sprawdzić zawsze warto.
 3. To może dodam coś co ciężko zakwalifikować jak dla mnie do jakiekolwiek muzyki wersja singlowa i koncertowa jakby koś nie wierzył że to powstało ?
 4. Zdecydowanie polecam te słuchawki, jeśli dysponuje ktoś taka gotówką rzecz jasna. Jakiś czas temu zrobiłem sobie taka konfrontacje pomiędzy senkami a hifimanami. Przyznam że trochę to trwało, bo bardzo ciężko ciężko było zgrać całą ekipę aby się spotkać i wspólnie skonfrontować. Z wielkimi trudami się udało, przez co wyniki były takie. W teście, a raczej zawodach o marchewkę brały udział: Aria, Ananda, Sundara 2020, HE-6SE, jako grupa kontrolna i porównawcza: HD-600, HD800S. Czterech mężczyzn, dwie kobiety. Wyjście Mytek Manhattan i Popudigi D100 - jak dla mnie jeden z najlepszych z jakimi miałem kontakt, za wyjątkiem Egoisty 845 którego niestety nie mieliśmy. Druga sprawa że nigdy z tym sprzętem nie miałem wcześniej kontaktu, a właściciel nie pochwalił się za ile go kupił i gdzie.. (mowa o D100). Muzyka różnorodna, ale ciągle te same utwory, tak aby test był miarodajny. Wyniki, konfrontacja na samym końcu, każdy sobie notował. Także nikt niczego nie wiedział do końca zabawy. Najlepszymi słuchawkami których dźwięk się podobał najbardziej były Aria, 3 punkty i HE-6SE również 3. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale HE-6SE wybrali mężczyźni, ot taki paradoks. Niemniej jednak te dwa modele wygrały marchewkę. Nie biorąc pod uwagę powyższych modeli, na kolejnym miejscu była Sundara po rewizji z 2020. Trzecie miejsce HD-800S. Najsłabszymi modelami w teście okazała się Ananda i HD-600. Co mogę dodać od siebie. Słuchawki które wygrały są dobre trzeba przyznać ale w głowie mam zupełnie inne i te z testu mają się nijak do tamtych. O tyle że DAC czy wzmacniacz mogę sobie zrobić samemu nie wydając przy tym fortuny, to ze słuchawkami tego zrobić już nie idzie, a te na które choruje są poza moim zasięgiem na te chwilę ? i raczej tak już pozostanie.
 5. Z racji iż takiego tematu jeszcze tutaj nie było, a szkoda by było zaśmiecać inne fajne wątki takim @$#&%$.. Tutaj trafiają kawałki i teledyski których nie powinno się słuchać w ogóle. Co innego jeśli ktoś ma ochotę sobie polepszyć humor. Niestety z doświadczenia mówię, że niektórych kawałków słuchać czy oglądać się nie da, bez wspomagania procentowego ? Inaczej można się spodziewać różnych dolegliwości, za które nikt tutaj obecnych nie ponosi odpowiedzialności. Pozwolę sobie wkleić tutaj jeden link który już wcześniej użyłem, aczkolwiek byłoby smutno jakby tego utworu w tej zakładce zabrakło. No i inne perełki tego typu. Zachęcam do wklejanie kolejnych, bo humoru nigdy nie za wiele.? Dobra nie mogłem się powstrzymać aby nie dodać jeszcze tego, no ale postaram się nie umieszczać tego aż tyle od razu. Miłych świąt.
 6. Poległem na James Blake albo nie wiem co jest lol ;D Ostatni był dla mnie najprostszy bo słuchem zaledwie 1-2sek, ale widocznie tak się rozpędziłem że gdzieś i tak się pomyliłem hahaha. Z racji aby test się udał założyłem studyjne zamknięte AT-M40x bo mają dość płaską efektywność pasma, no i wspomnianą zamkniętą konstrukcję. Następnym razem jak kiedyś pobawię się w te testy na Jamesa założę inne słuchawki ? The Killers 80% (p >= 0.020) James Blake 20% (p >= 0.020) Daft Punk 80% (p >= 0.020) The Eagles 80% (p >= 0.020) Dixie Chicks 80% (p >= 0.020)
 7. No skoro dzisiaj tradycyjnie to się dołączam. Przypałowe kawałki zostawię na później ?
 8. To nawet lepiej, bo bardzo często wychodzi że kobiety to jedno z najdroższych hobby ? Nawet już like nie mogę dawać jakieś limity mam lol ? wszystko że próbuję się przedrzeć przez ulubioną muzykę ?
 9. Dzięki, ja już tak z przyzwyczajenia że szukam jak najbardziej technicznie jak się da ;D a potem takie krzaczki ;D Przy okazji coś dodam. Może nie takie super jeśli chodzi o jakość dźwięku ale dość oryginalne. Co prawa jeszcze nie przedarłem się prze poprzednie 37 stron, ale mam nadzieję że nikt wcześniej tego nie dodał ? No dobra. Od tego koncertu który rok temu słuchałem powróciłem po olbrzymiej przerwie do muzyki elektronicznej. Natomiast, to znalazłem przez przypadek na kanale "piosenki które ryją banie" (zapowiedź jest warta uwagi myślę) odcinek drugi jak dobrze pamiętam no i z racji że nie wytrzymałem jak to zobaczyłem i usłyszałem więc postanowiłem obejrzeć w całości ... ... przez pierwsze 30 min nie dojechałem do połowy utworu, ze śmiechu rzecz jasna ? jeszcze nigdy się tak nie śmiałem z jakiegokolwiek utworu jak z tego. Oglądacie na własne ryzyko, nie biorę żadnej odpowiedzialności. Na yt są polskie napisy do tego, myślę że też warto.
 10. Dobra żeby nie było zostawię coś od siebie ;D coś nawet polskiego wykonawcy żeby nie było
 11. Wydaje mi się że słuchawki zamknięte w tej cenie kupisz całkiem całkiem. Natomiast zwróć uwagę że w tych recenzjach głownie zachwalają jak one grają w postaci otwartej. Skoro masz słuchawki otwarte, a szukasz słuchawek zamkniętych to po co wybierać coś co już po części masz. Myślę że lepszym pomysłem było by wybrać coś co potrzebujesz a tego nie masz. To jest jak kupowanie samochodu do którego możesz założyć koła terenowe. Można założyć? Pewnie że można, skoro producent napisał ale czy będzie to jeździło jak typowe auto terenowe? Ciężko określić, ale raczej bym się tego nie spodziewał. Ja osobiście z tymi słuchawkami nie miałem kontaktu ale z autopsji wiem że tzw kombajny w każdej dziedzinie, rzadko kiedy trafiają się dobre. No ale zawsze mogę się mylić. Najlepiej byłoby zwyczajnie ich posłuchać.
 12. Bardzo ciekawy tekst. Też dawno to zauważyłem, oraz cały stos jeszcze większego szajsu.. którego na szczęście zabrakło w tym tekście. Ja trochę odbiegam od tej rzeczywistości jaką kreują właśnie obecnie. Na swoim przykładzie podam stosując się choćby do tematyki audio. Jakieś 10 lat temu albo trochę więcej, złożyłem swój zestaw hi-fi, który de facto składałem chyba z dobre 2 albo nawet 3 lata. Po złożeniu i osiągnięciu dźwięku który mnie zadowolił zupełnie temat sprzętowy dla mnie znikł. Pojawił się teraz, kiedy kompletuję kolejny zestaw, tym razem słuchawkowy i jestem przekonany że kiedy go ukończę zniknę ponownie na "n" czasu także nie jestem modelem konsumpcjonizmu. W dodatku do tego to co jestem w stanie zrobić samodzielnie, to staram się to zrobić bo daje mi to większy fun i sentyment zarazem. Ale nie jestem pod tym względem doskonały.. mam też swoje słabości np. kobiety.. zdążyłem je kilkakrotnie wymienić i kto wie co będzie dalej.. a taki sprzęt hi-fi ciągle ten sam ?
 13. Ja powiem może tak. Wszędzie gdzie ktoś nadużywa określenia o wolności to możemy być wówczas pewni że jej tam nie ma. Dla przykładu jeśli np w kraju jest dobrze to nikt Ci nie będzie nam mówił że jest w nim dobrze, bo nikt nie będzie miał takiej potrzeby. Będzie to naturalny odruch że wszystko jest ok. Bo jaki miałby być sens mówienia czegoś oczywistego kto każdy widzi. Natomiast możesz być pewny na 1000% że jeśli ktoś ciągle będzie Ci mówił że jest dobrze.. to będzie zupełnie odwrotnie. Także jak ktoś mówi że mamy wolność słowa to bądźmy pewny że daleko nam do tego. Nawet Cejrowski się kiedyś wypowiadał że tam gdzie jest, to nawet rolnik może wypowiedzieć się wprost co myśli na temat jakiejkolwiek konkretnej osoby i to chroni ich prawo, do swobodnej wypowiedzi i to nawet wulgarnej. Ja nie wiem czy ktoś tam coś pije bimber czy nie, jeśli dobry to zazdro nic mi do tego, a i sam bym pewnie spróbował ;D W ogóle myślę że temat zboczył na jakieś kiepskie tory. Proponuję zupełnie inny temat choć temat alkoholowy też może być.. Od pewnego czasu mam dziwną chrapkę na ciemne rumy.., macie coś sprawdzonego do polecenia? Póki co z ciemnych piłem jedynie krakena i morgana.
 14. Mi się wydaje że ludzie żyjący w tym kraju już nawet nie mają pojęcia co to znaczy wolność. Był nawet taki kawał dotyczący polaków, że w piekle sami będą się pilnować (w sensie jeden drugiego) aby się dobrze wysmażyć. ? No niestety kilkudziesięciolecia jak nie stulecia wychowywane na niewolnictwie, to nie ma się czego dziwić. Bardzo daleko nam w tych kwestiach nawet do takich otępiałych Amerykanów, a o szwajcarach to już nie wspominając.
 15. A nie lepiej kupić jakieś dobre zamknięte, a kiedy masz możliwość używać dalej DT 990 PRO? no chyba że już ich nie masz lub wyzionęły ducha.
 16. No tym wynalazkiem jestem niezmiernie zaciekawiony gdyż wielokrotnie słyszałem jak to może zagrać. Więc jeśli się pojawi recenzja tego cudeńka, to jakby ktoś mógłby mi jakiś spam puścić jako wiadomość to byłbym niezmiernie wdzięczny.
 17. No raczej czym mniejsze i mobilniejsze tym lepiej. Nosić tego przy sobie nie zamierzam, bardziej patrzyłem za opcją przemieszczania się po świecie (samochód, samolot, jacht itp.) Coś typu laptop+dac/wzmacniacz+słuchawki. Nad kosztami nawet nie zastanawiałem się zbytnio jeszcze, aczkolwiek czym taniej zachowując racjonalnie dobry dźwięk tym lepiej, ze względu że zbyt drogi i rozpoznawalny sprzęt przyciąga oko, a mi to zupełnie niepotrzebne. Co do lamp bardzo ładnie to wygląda, aczkolwiek na wycieczkę lampy raczej słabo (zbyt delikatne), zważywszy że potrzebują wysokiego napięcia którego nie zawsze będę miał. Oscylowałbym w czymś co mogę napędzić max 24VDC (najlepiej 12).
 18. Z racji iż od pewnego czasu poszukuje istnie małego sprzętu przenośnego zwróciłem uwagę na to oto urządzenie, jakim jest iFi Audio iDSD Diablo. Jeśli jest ktoś kto posiada ten wzmacniacz to chętnie dowiem się jak to gra i coś więcej, niż tylko sponsorowane opisy nowego produktu.?
 19. Lepiej mieć większą moc wzmacniacza niż dużo mniejszą. Pomiary pomiarami, ale łatwo przesterować układ co skutkuje dużymi zniekształceniami, a w skrajnych przypadkach nawet awarią. Pomijam już fakt że te planary mają nierzadko moc max kilka wat.. Nie zmienia to faktu że dużo ludzi chwali sobie połączenie sundary, którą akurat bardzo lubię, z zen dacem którego nigdy na ręku nie miałem.
 20. Kilka miesięcy temu też się zastanawiałem ponieważ chciałem mieć taki bardziej mobilny sprzęt podręczny który mógłbym zabrać ze sobą i wybrałem DAC-X6. Dlaczego akurat ten? Bo ma spoko dźwięk? Hmm głównym powodem była możliwa dla mnie przeróbka. Zdecydowanie pierwszą rzeczą którą powinieneś zrobić to wymiana opampów, bo z góry mówię że oryginalnie są kiepskie. Ogólnie rzecz biorąc pomijając układy sterujące całość jest kiepska, ale wszystko da się tam w znaczący sposób poprawić. Oryginalnie i tak gra to dużo lepiej niż jakbyś to podpiął pod komputer, telefon/tablet, jakiś amplituner etc. Z góry mówię że najtrudniej osiągnąć na tym sprzęcie dużą głębię jak i dużą ilość tzw warstw dźwięku. Bardzo łatwo za to osiągnąć szeroką scenę, dużo detali jak i bardzo ładną stereofonię. Jeśli natomiast tyczy się cena a jakość to serio chyba niczego lepszego w tym zakresie nie dostaniesz. Mój obecnie w środku wygląda dość kosmicznie, a ludzie którzy widzieli co ja tam powkładałem to stwierdzili że zwariowałem. Użyte części w nim wielokrotnie przekraczają wartość tego urządzenia - ale to tylko z powodu że w szufladzie leżały części po starych nie ukończonych projektach za które nie mogłem się zabrać więc je wykorzystałem tutaj. Gra to nieporównywalnie do oryginału, no ale taki miałem zamiar żeby to tak grało?. Jak się zdecydujesz to mogę Ci napisać które części powinny pasować i gdzie, no i w jakie OPA celować. Aaaa zapomniałem dopisać że też testowałem go na Audio-Technica ATH-M40 i było bardzo spoko. M40 uważam za lepsze niż M50, z resztą nie tylko ja. Mają całość pasma bardzo spoko, a M50 ma podbite dolne rejestry i obcięte górne. Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to że są do tego tańsze lol. M50 to marketing
 21. Pozwolę sobie dodać od siebie też kilka groszy temacie. Kilka lat temu, pewnie z dziesięć.. też interesowałem się wpływem tych wszelkich zanieczyszczeń z sieci, idealną sinusoidą, budową kondycjonerów, zasilań bez udziału transformatorów w ogóle, na różnego rodzajach bateriach itd. Z góry mówię że to ślepa uliczka i kierunek który nie prowadzi donikąd, no może za wyjątkiem bogatszego doświadczenia. Fakt niezaprzeczalny że dźwięk układu bez transformatora jest inny. Początkowo jak chyba niemal każdy się zachłyśnie, ten spokój ta czystość, gracja, ale z czasem kiedy po wielu miesiącach podłączysz ten sam sprzęt do zwykłego gniazdka z prądem zmiennym okaże się, nie wiedzieć czemu ta iskra w dźwięku nagle znowu się zapaliła. I jakim cudem tego nie zauważyliśmy słuchając tyle miesięcy, że czegoś w tym dźwięku jednak cały czas brakowało, coś co mieliśmy. Zapewne jest to spowodowane tym że dostaliśmy tak wiele, że nie zauważyliśmy że coś nam uciekło.
 22. Ja wymieniałem okablowanie gdyż byłem osobą z zewnątrz i nie brałem udziału w teście z racji że nie słyszę różnicy w tego typu przewodach, więc mój udział był zbędny. Także nikt nie wiedział jaki kabel jest podpięty. Natomiast kwestia taka że kilkakrotnie użyłem tego samego okablowania (w sensie nic nie zmieniałem), a każdy mówił że za każdym razem gra inaczej. To już w zupełności było dla mnie wystarczającym dowodem. Nie sądziłem nawet że temat się rozwinie. No ale fajnie że tutaj ktoś ma coś do powiedzenia.? Natomiast jest jeszcze inna sprawa. To że ja czegoś nie słyszę to wcale nie znaczy, że ktoś inny może tego nie usłyszeć. Jeden potrafi rozpoznać ile razy alkohol był filtrowany, albo podać jego całkowity skład - ja tego na te chwilę nie potrafię i śmiem wątpić że będę kiedykolwiek potrafił. Dla mnie to był zwyczajny eksperyment, czy mój słuch jest już taki zły, czy to jakaś niepojęta magia której nie zasmakowałem. Szkoda tylko że nie chcieli testu kabli zasilających i podstawek pod kable głośnikowe, których de facto też nie słyszę.. być może za słaby słuch mam. Druga sprawa dotyczy sprzętu na którym osłuchujemy. Jeśli sprzęt jest na tyle czuły aby w nim cokolwiek jest w stanie usłyszeć. Natomiast wiele sprzętu z którym miałem do czynienia, jak i mała część którego posiadam do dzisiaj, reprodukuje dźwięk chyba na tyle kiepsko że podłączając przewód po żelazku raczej bym nie rozpoznał różnicy. Więc robiąc test trzeba mieć na tyle czuły sprzęt, aby cały test miał w ogóle sens. Jeśli ktoś słyszy wybitnie dźwięk to chwała mu za to ale też jest druga sprawa, że jeśli przykłada do tego bardzo dużą uwagę do tego, to czeka go męka z doborem sprzętu. Ja sam zdecydowanie słyszę m.in. okablowanie głośnikowe/słuchawkowe i wiem jak to potrafi irytować..
 23. Kilka lat temu robiłem ślepy test kabli cyfrowych. Nawet o dziwo udało mi się zebrać kilka osób z grona tzw złoto-uchych, za jednym warunkiem że ich wizerunek nie zostanie nigdzie umieszczony ani opublikowany. Nawet takiego zamiaru nie miałem, ale chciałem sprawdzić czy tylko ja jestem głuchy na kable cyfrowe, czy nie. Wyniki były wybitnie randomowe, pomijam już fakt że oczywiście żaden kabel tego typu nawet nie został podany prawidłowo. Równie dobrze jedna osoba mogła by ciągle mówić, że ciągle to ten sam kabel to by nawet trafiła. Niestety nawet takiej nie było. Wynikami byli trochę zniesmaczeni, ale na pociechę przygotowałem drugi test, a mianowicie kabli zasilających, oraz podstawki pod kable głośnikowe. Niestety już się nie zgodzili.. Z mojego doświadczenia, do autora posta. Kup zwyczajnie najkrótszy kabel cyfrowy jak tylko się da i powinno być spoko ?
 24. Zawsze jest opcja polepszenia lub pogorszenia dźwięku. To czy ktoś słyszy zmiany to temat złożony bo tyczy się budowy i jakości reprodukowanego dźwięku przez źródło jak i same słuchawki, a kończąc na naszym zmyśle słuchu, jak i higienie. Jeśli budżet pozwala to zawsze możesz sobie po testować, myślę że więcej frajdy z tego jest niż z kupowania gotowca, no chyba że ktoś nie lubi testowania, to fanatyk pewnie wykona taki dla Ciebie. Ja osobiście niezmiernie się cieszę że nie słyszę przewodów cyfrowych, ani sieciowych, a w interkonektach jeśli jest poprawnie zrobione i zekranowane to przeciętne są do zaakceptowania bez zbędnego wydawania fortuny na przewody. Natomiast jeśli sprawa się tyczy okablowania wyjściowego na swoim sprzęcie który już znasz na wylot: źródło --> słuchawki/kolumny to słyszę jak nietoperz. Dodam że kable to nic, przy modyfikacji lub podczas tworzenia źródła, gdzie nawet najmniejsza źle dobrana część może wszystko zepsuć. Sam ostatnio męczyłem się nad kondensatorem wyjściowym, gdzie miałem tak, że wkładałem nowy było świetnie, a po 2 dniach grania zamulenie na maxa i kolejny i kolejny i... tak dwa miesiące to trwało zanim jeden się w miarę wpasował. Ponadto żebym coś sam kupił (w sensie gotowy produkt) dla siebie to musiałbym to przetestować jak to gra u mnie. Inaczej zwyczajnie nie kupię.
 25. Poszukuje takiego rodzaju przewody. Proszę każdego kto napotkał się na tego typu przewody. Znajdziecie je niemal wszędzie, w każdych słuchawkach za 2zł, aczkolwiek pytam o miejsce w którym takowe można zakupić. Średnica 0,01-1,0 czystość, izolacja itd bez znaczenia, z góry dzięki.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...