Jump to content

Peter_Robert

Użytkownik
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Peter_Robert's Achievements

Explorer

Explorer (4/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

15

Reputation

 1. Od zawsze sprawdza się reguła aby napędzić dany zestaw który wymaga x wat potrzeba minimalnie wzmacniacza 100% tej mocy aby, nie stracić dynamiki, dobrego zejścia i pełnego pasma bez zniekształceń. Obecnie z tego co obserwuje rynek, to większość wzmacniaczy słuchawkowych posiada znikomą moc, co w przypadku konstrukcji zbudowanych o przetworniki dynamiczne ma to jeszcze sens, gdyż te zazwyczaj również nie są mocne. Problemy zaczynają się już w konstrukcjach planarnych w których to konstrukcja jest w stanie pociągnąć czasami nawet i 5W a napędza się ją czymś co ma 10x mniej.. nie trudno się domyślić jakie mogą być tego skutki.
 2. Spróbuj Audio Technica M50x, one są lekko w stronę basową z dość lekko przygaszonymi wysokimi. Teoretycznie to również są słuchawki studyjne ale nie są otwarte, więc basu Ci w nich nie zabraknie a dźwięk mają niczego sobie. Pożycz od kogoś i przetestuj. Z tego co mówisz i opisujesz powinny być w sam raz. Osobiście samemu wolę wersję M40x bo nie mają tego lekkiego podbicia na niskich i przygaszenia wysokich - są bardziej neutralne. Jeśli chcesz z bayerów to proponowałbym DT150, też są zamknięte i mają dość ciekawą niską i średnią tonację, gorzej z wysokimi no ale na pewno są warte uwagi. W zasadzie DT770 też możesz sprawdzić, nie wiem czy Ci podpasują no ale sprawdzić zawsze warto.
 3. To może dodam coś co ciężko zakwalifikować jak dla mnie do jakiekolwiek muzyki wersja singlowa i koncertowa jakby koś nie wierzył że to powstało ?
 4. Zdecydowanie polecam te słuchawki, jeśli dysponuje ktoś taka gotówką rzecz jasna. Jakiś czas temu zrobiłem sobie taka konfrontacje pomiędzy senkami a hifimanami. Przyznam że trochę to trwało, bo bardzo ciężko ciężko było zgrać całą ekipę aby się spotkać i wspólnie skonfrontować. Z wielkimi trudami się udało, przez co wyniki były takie. W teście, a raczej zawodach o marchewkę brały udział: Aria, Ananda, Sundara 2020, HE-6SE, jako grupa kontrolna i porównawcza: HD-600, HD800S. Czterech mężczyzn, dwie kobiety. Wyjście Mytek Manhattan i Popudigi D100 - jak dla mnie jeden z najlepszych z jakimi miałem kontakt, za wyjątkiem Egoisty 845 którego niestety nie mieliśmy. Druga sprawa że nigdy z tym sprzętem nie miałem wcześniej kontaktu, a właściciel nie pochwalił się za ile go kupił i gdzie.. (mowa o D100). Muzyka różnorodna, ale ciągle te same utwory, tak aby test był miarodajny. Wyniki, konfrontacja na samym końcu, każdy sobie notował. Także nikt niczego nie wiedział do końca zabawy. Najlepszymi słuchawkami których dźwięk się podobał najbardziej były Aria, 3 punkty i HE-6SE również 3. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale HE-6SE wybrali mężczyźni, ot taki paradoks. Niemniej jednak te dwa modele wygrały marchewkę. Nie biorąc pod uwagę powyższych modeli, na kolejnym miejscu była Sundara po rewizji z 2020. Trzecie miejsce HD-800S. Najsłabszymi modelami w teście okazała się Ananda i HD-600. Co mogę dodać od siebie. Słuchawki które wygrały są dobre trzeba przyznać ale w głowie mam zupełnie inne i te z testu mają się nijak do tamtych. O tyle że DAC czy wzmacniacz mogę sobie zrobić samemu nie wydając przy tym fortuny, to ze słuchawkami tego zrobić już nie idzie, a te na które choruje są poza moim zasięgiem na te chwilę ? i raczej tak już pozostanie.
 5. Z racji iż takiego tematu jeszcze tutaj nie było, a szkoda by było zaśmiecać inne fajne wątki takim @$#&%$.. Tutaj trafiają kawałki i teledyski których nie powinno się słuchać w ogóle. Co innego jeśli ktoś ma ochotę sobie polepszyć humor. Niestety z doświadczenia mówię, że niektórych kawałków słuchać czy oglądać się nie da, bez wspomagania procentowego ? Inaczej można się spodziewać różnych dolegliwości, za które nikt tutaj obecnych nie ponosi odpowiedzialności. Pozwolę sobie wkleić tutaj jeden link który już wcześniej użyłem, aczkolwiek byłoby smutno jakby tego utworu w tej zakładce zabrakło. No i inne perełki tego typu. Zachęcam do wklejanie kolejnych, bo humoru nigdy nie za wiele.? Dobra nie mogłem się powstrzymać aby nie dodać jeszcze tego, no ale postaram się nie umieszczać tego aż tyle od razu. Miłych świąt.
 6. Poległem na James Blake albo nie wiem co jest lol ;D Ostatni był dla mnie najprostszy bo słuchem zaledwie 1-2sek, ale widocznie tak się rozpędziłem że gdzieś i tak się pomyliłem hahaha. Z racji aby test się udał założyłem studyjne zamknięte AT-M40x bo mają dość płaską efektywność pasma, no i wspomnianą zamkniętą konstrukcję. Następnym razem jak kiedyś pobawię się w te testy na Jamesa założę inne słuchawki ? The Killers 80% (p >= 0.020) James Blake 20% (p >= 0.020) Daft Punk 80% (p >= 0.020) The Eagles 80% (p >= 0.020) Dixie Chicks 80% (p >= 0.020)
 7. No skoro dzisiaj tradycyjnie to się dołączam. Przypałowe kawałki zostawię na później ?
 8. To nawet lepiej, bo bardzo często wychodzi że kobiety to jedno z najdroższych hobby ? Nawet już like nie mogę dawać jakieś limity mam lol ? wszystko że próbuję się przedrzeć przez ulubioną muzykę ?
 9. Dzięki, ja już tak z przyzwyczajenia że szukam jak najbardziej technicznie jak się da ;D a potem takie krzaczki ;D Przy okazji coś dodam. Może nie takie super jeśli chodzi o jakość dźwięku ale dość oryginalne. Co prawa jeszcze nie przedarłem się prze poprzednie 37 stron, ale mam nadzieję że nikt wcześniej tego nie dodał ? No dobra. Od tego koncertu który rok temu słuchałem powróciłem po olbrzymiej przerwie do muzyki elektronicznej. Natomiast, to znalazłem przez przypadek na kanale "piosenki które ryją banie" (zapowiedź jest warta uwagi myślę) odcinek drugi jak dobrze pamiętam no i z racji że nie wytrzymałem jak to zobaczyłem i usłyszałem więc postanowiłem obejrzeć w całości ... ... przez pierwsze 30 min nie dojechałem do połowy utworu, ze śmiechu rzecz jasna ? jeszcze nigdy się tak nie śmiałem z jakiegokolwiek utworu jak z tego. Oglądacie na własne ryzyko, nie biorę żadnej odpowiedzialności. Na yt są polskie napisy do tego, myślę że też warto.
 10. Dobra żeby nie było zostawię coś od siebie ;D coś nawet polskiego wykonawcy żeby nie było
 11. Wydaje mi się że słuchawki zamknięte w tej cenie kupisz całkiem całkiem. Natomiast zwróć uwagę że w tych recenzjach głownie zachwalają jak one grają w postaci otwartej. Skoro masz słuchawki otwarte, a szukasz słuchawek zamkniętych to po co wybierać coś co już po części masz. Myślę że lepszym pomysłem było by wybrać coś co potrzebujesz a tego nie masz. To jest jak kupowanie samochodu do którego możesz założyć koła terenowe. Można założyć? Pewnie że można, skoro producent napisał ale czy będzie to jeździło jak typowe auto terenowe? Ciężko określić, ale raczej bym się tego nie spodziewał. Ja osobiście z tymi słuchawkami nie miałem kontaktu ale z autopsji wiem że tzw kombajny w każdej dziedzinie, rzadko kiedy trafiają się dobre. No ale zawsze mogę się mylić. Najlepiej byłoby zwyczajnie ich posłuchać.
 12. Bardzo ciekawy tekst. Też dawno to zauważyłem, oraz cały stos jeszcze większego szajsu.. którego na szczęście zabrakło w tym tekście. Ja trochę odbiegam od tej rzeczywistości jaką kreują właśnie obecnie. Na swoim przykładzie podam stosując się choćby do tematyki audio. Jakieś 10 lat temu albo trochę więcej, złożyłem swój zestaw hi-fi, który de facto składałem chyba z dobre 2 albo nawet 3 lata. Po złożeniu i osiągnięciu dźwięku który mnie zadowolił zupełnie temat sprzętowy dla mnie znikł. Pojawił się teraz, kiedy kompletuję kolejny zestaw, tym razem słuchawkowy i jestem przekonany że kiedy go ukończę zniknę ponownie na "n" czasu także nie jestem modelem konsumpcjonizmu. W dodatku do tego to co jestem w stanie zrobić samodzielnie, to staram się to zrobić bo daje mi to większy fun i sentyment zarazem. Ale nie jestem pod tym względem doskonały.. mam też swoje słabości np. kobiety.. zdążyłem je kilkakrotnie wymienić i kto wie co będzie dalej.. a taki sprzęt hi-fi ciągle ten sam ?
 13. Ja powiem może tak. Wszędzie gdzie ktoś nadużywa określenia o wolności to możemy być wówczas pewni że jej tam nie ma. Dla przykładu jeśli np w kraju jest dobrze to nikt Ci nie będzie nam mówił że jest w nim dobrze, bo nikt nie będzie miał takiej potrzeby. Będzie to naturalny odruch że wszystko jest ok. Bo jaki miałby być sens mówienia czegoś oczywistego kto każdy widzi. Natomiast możesz być pewny na 1000% że jeśli ktoś ciągle będzie Ci mówił że jest dobrze.. to będzie zupełnie odwrotnie. Także jak ktoś mówi że mamy wolność słowa to bądźmy pewny że daleko nam do tego. Nawet Cejrowski się kiedyś wypowiadał że tam gdzie jest, to nawet rolnik może wypowiedzieć się wprost co myśli na temat jakiejkolwiek konkretnej osoby i to chroni ich prawo, do swobodnej wypowiedzi i to nawet wulgarnej. Ja nie wiem czy ktoś tam coś pije bimber czy nie, jeśli dobry to zazdro nic mi do tego, a i sam bym pewnie spróbował ;D W ogóle myślę że temat zboczył na jakieś kiepskie tory. Proponuję zupełnie inny temat choć temat alkoholowy też może być.. Od pewnego czasu mam dziwną chrapkę na ciemne rumy.., macie coś sprawdzonego do polecenia? Póki co z ciemnych piłem jedynie krakena i morgana.
 14. Mi się wydaje że ludzie żyjący w tym kraju już nawet nie mają pojęcia co to znaczy wolność. Był nawet taki kawał dotyczący polaków, że w piekle sami będą się pilnować (w sensie jeden drugiego) aby się dobrze wysmażyć. ? No niestety kilkudziesięciolecia jak nie stulecia wychowywane na niewolnictwie, to nie ma się czego dziwić. Bardzo daleko nam w tych kwestiach nawet do takich otępiałych Amerykanów, a o szwajcarach to już nie wspominając.
 15. A nie lepiej kupić jakieś dobre zamknięte, a kiedy masz możliwość używać dalej DT 990 PRO? no chyba że już ich nie masz lub wyzionęły ducha.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...