Jump to content

Bednaar

Użytkownik
 • Posts

  59
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Bednaar last won the day on September 21

Bednaar had the most liked content!

1 Follower

About Bednaar

 • Birthday 08/10/1973

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AKG K530 LTD @ DUNU Impedance Plug 75 Ohm
 • Słuchawki (pozostałe)
  Koss Porta Pro @Canare StarQuad 4e5c & iFi Audio Ear Buddy
 • IEMy
  Remax RM-800MD
 • Sprzęt źródłowy
  Marantz M-CR503 Melody Music, Denon DCD-485, laptop Lenovo Legion (Spotify)
 • Wzmacniacze słuchawkowe
  SMSL sAp-II Pro
 • Odtwarzacze (DAPy)
  Sandisk Clip Sport
 • Głośniki / kolumny
  Tannoy M1
 • Wzmacniacze głośnikowe
  Rotel RA-840BX2
 • Okablowanie i zasilanie
  IC Melodika Purple Rain, IC Prolink Exclusive, Zasilacz liniowy Abasco 24V/1A (do SMSL sAp-II Pro), Tomanek DC-Blocker DCB-1, listwa komputerowa Lestar, kable głośnikowe: Cabletech OFC 4 mm^2
 • Inny sprzęt audio
  głośniki Thomson, ministstemy: Sony, Panasonic, 2 x Pioneer

Recent Profile Visitors

323 profile views

Bednaar's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • Dedicated Rare
 • Collaborator
 • Reacting Well Rare
 • First Post
 • Conversation Starter

Recent Badges

52

Reputation

 1. Popieram, mam już od kilku lat, rekablowane. Czasem nawet używam KPP jako słuchawek stacjonarnych na zmianę z AKG K530LTD, do słabo zrealizowanych płyt.
 2. Jak podłączam po raz pierwszy słuchawki do jakiegoś urządzenia, to potencjometr daję na max w LEWO (czyli minimalna głośność) i potem powoli podkręcam, aż zyskuję optymalny poziom głośności. Na moim obecnym wzmacniaczu i tak jestem zwykle na początku skali - gra bardzo głośno.
 3. To faktycznie takie wróżenie z fusów - jeżeli chodzi o trwałość słuchawek (dodatkowo nie znam tych Orbitów). Osobiście pod tym względem najlepsze doświadczenie mam z AKG: K530LTD służą mi już 13 lat, w życiu nie miałem tak długo słuchawek. Co prawda podjąłeś decyzję i nie zmieniasz słuchawek, jednak poprzednio wspomniałeś m.in. AKG K217 MKII - myślę, że też wytrzymałyby spokojnie kilkanaście lat.
 4. Zamiast DAC-a można po prostu wypróbować jakiś wzmacniacz słuchawkowy, poszukaj czegoś np. z oferty SMSL - sam posiadam sAp-II i jestem bardzo zadowolony (od niedawna jeszcze bardziej po dokupieniu lepszego zasilacza). Niestety, sAp-II jest wycofany z produkcji i trudny do zdobycia - jak ktoś ma, to się go raczej nie pozbywa (ponoć łatwy do modyfikowania - jak pisałem, ja tylko zmieniłem zasilacz). Teraz chyba sAp-1 jest jego odpowiednikiem - podobna półka cenowa, ten sam układ TPA6120A2, prawdopodobnie zbliżone brzmienie i chyba wbudowany zasilacz (sAp-II zasilacz miał oddzielnie): https://pl.aliexpress.com/item/32867155373.html
 5. Bednaar

  Zegarki

  @Hir0 Gratuluję kolekcji! Mnie się niezmiennie najbardziej podobają Seiko - jakoś ta firma trafia w mój zegarkowy gust
 6. Cóż, mogę tylko sam siebie wytłumaczyć, że w życiu nie używałem żadnego zewnętrznego DAC-a - dlatego nic nie pisałem Mam nadzieję, że zamiana okazała się udana.
 7. Ale czego oczekujesz od dźwięku? Każdy ma inne preferencje. Szczerze mówiąc z tych słuchawek co miałeś, zostałbym przy AKG K142HD - kiedyś ich słuchałem i bardzo mi się spodobały.
 8. Odpowiadając na Pańskie pytanie: "Jak byście mieli wybierać?" to z tych trzech wybrałbym Dt 880 Pro ze względu na wysoką impedancję - bo mam mocny wzmacniacz, który dość kłopotliwie współpracuje ze słuchawkami niskoomowymi, o wysokiej skuteczności: potencjometr jest blisko samego początku skali, bo odrobinę dalej już jest za głośno. A do telefonu z dedykowanym dackiem to już Pan wybiera: niskoomowe, o wysokiej skuteczności AKG K550 są chyba najlepszą opcją.
 9. K280 to prądożerne słuchawki do sprzętu stacjonarnego, nie do telefonu.
 10. @Nehero o ochronie środowiska mi nie tłumacz, tylko władzom mojej uczelni, to oni zdecydowali o tych filtrach.
 11. To tania karuzelka do mieszania probówek.
 12. Nietypowo jak dla mnie - bo sprzęt. Ale tylko nowy zasilacz do SMSL SAP-2, liniówka w miejsce impulsowego. Podobno ma poprawić brzmienie - zobaczymy dziś wieczorem. Zasilacz działa - sprawdziłem w pracy na sprzęcie laboratoryjnym
 13. No i zrobiłem ten test - zasilacz działa, sprzęt laboratoryjny (taka karuzelka do mieszania probówek) razem z nim pracuje normalnie - co ciekawe, przyszedł do nas z bardzo malutkim zasilaczem wtykowym, zapewne impusowym, ale też 24 V / 1 A. Trochę śmiesznie to wygladało, jak do tej karuzelki podłączałem chyba 10 razy większy zasilacz stabilizowany Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak w domu podłączyć SMSL SAP-2 i posłuchać, czy rzeczywiście będzie poprawa brzmienia. No i gra sobie SAP-2 z tym zasilaczem i faktycznie jest lepiej: lepsza separacja kanałów i przestrzeń, czystsza góra, łatwiej rozróżnić poszczególne instrumenty, to tak na szybko. Gra Eberhard Weber - Silent Feet (ECM, 1977).
 14. U mnie w pracy jeszcze rok temu kupowali Cisowiankę, ale w tym roku zamontowali filtry - bo nasz Uniwersytet dba o środowisko i ogranicza śmieci w postaci plastikowych butelek. Krystynkę kiedyś kupowałem w... sklepie rybnym na osiedlu Karolew w Łodzi - w butelkach 0,33 - zwykle piłem na miejscu ale to było ponad 20 lat temu za czasów kawalerskich. Czasem jeszcze ją widywałem w hipermarketach - tam trzeba szukać. Raczej w 0,5 plastikowych butelkach, ale w szklanych 0,33 też chyba się znajdzie.
 15. OK , najwyżej jak nie zauważę postępu w dźwięku, to będę go traktować jako zasilacz zapasowy - jakby ten oryginalny się zepsuł. W ogóle SMSL SAP-2 był (niestety już nie produkowany, nie ma go nawet na stronie www firmy) sprzedawany z trzema różnymi zasilaczami. Ten mój jest pośrodku. O najmniejszym wtyczkowym wspominałem. Był jeszcze największy, 3-amperowy, gabarytowo 3/4 samego wzmacniacza.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...