Jump to content

Archi_B

Użytkownik
 • Posts

  2
 • Joined

 • Last visited

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  NH Carbon
 • Słuchawki (pozostałe)
  Amiron I Koss Porta Pro
 • IEMy
  Aune Jasper
 • Sprzęt źródłowy
  iFi micro iDSD BL I Lotto PAW S1
 • Głośniki / kolumny
  B&W 705s
 • Wzmacniacze głośnikowe
  NAIM Atom I Primare

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Archi_B's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

1

Reputation

 1. Niestety nie słuchałem Diablo, mam IFI AUDIO micro iDSD Black Label i jestem zachwycony poziomem wykonania, jakością dźwięku, basem, przestrzenią oraz możliwościami regulacji urządzenia. Diablo jest 2x droższy. Jeśli generuje dźwięk doskonalszy niż wspomniany Black label i gdybym miał fundusze brałbym w ciemno. Mój BL gra z Hawkami, Amironami i jestem bardzo z niego zadowolony. Tu jeśli jeszcze nie dotarłeś sporo informacji o Diablo: https://www.head-fi.org/threads/ifi-audio-idsd-diablo-a-portable-reference-done-our-way.951615/ milej lektury , a tu https://wardakaszuba.com/ifi-idsd-diablo/ ciekawa opinia Diablo w PL.
 2. Gdyby ktoś był zainteresowany bo na stronie iFi pojawiło się wytłumaczenie dlaczego niby tak działa potencjometr: Regulacja głośności - brak równowagi między kanałami? (krótkie i szczegółowe) Ostatnia aktualizacja 3 miesiące temu (z grudnia 2020) Krótkie wyjaśnienie: Analogowa regulacja głośności zapewnia lepszą jakość dźwięku niż cyfrowa regulacja głośności. W przypadku niewielkiej nierównowagi kanałów przy bardzo niskich ustawieniach głośności, dostosuj tryb iDSD micro power i ustawienia iEMatch tak, aby regulacja głośności znajdowała się na godzinie 12 dla normalnych poziomów odsłuchu, co pozwala uniknąć stosowania bardzo niskich ustawień. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej. Szczegółowe wyjaśnienie: IDSD micro wykorzystuje analogową regulację głośności, w szczególności potencjometr dwutorowy. Bycie analogowym odróżnia go od cyfrowej regulacji głośności wbudowanej w chipy DAC, ponieważ zapewnia „perfekcyjną” integralność sygnału. Cyfrowe regulatory głośności zmieniają oryginalne informacje muzyczne (dane cyfrowe) i często tracą efektywną rozdzielczość (bity) nawet przy umiarkowanym tłumieniu; analogowe regulatory głośności są wolne od tej wady. Jednym z drobnych punktów korzystania z dwutorowych analogowych regulatorów głośności jest to, że czasami dochodzi do drobnych mechanicznych błędów śledzenia między dwoma kanałami. Może to spowodować niewielki brak równowagi między kanałami przy godzinie 9:00 lub niższych ustawieniach głośności, powodując, że jeden kanał będzie głośniejszy. Mikro iDSD nie powinno być używane z tak niską głośnością, ponieważ nie zapewni to najlepszej jakości dźwięku ze względu na nadmierny szum i zniekształcenia spowodowane nadmiernym wzmocnieniem. W tym celu iDSD micro zawiera zarówno tryby zasilania, jak i regulacje iEMatch, które zapewniają prawidłowe dopasowanie słuchawek w celu uzyskania optymalnego ustawienia głośności i jakości dźwięku. Zapoznaj się z instrukcją obsługi tych ustawień i ustaw iDSD micro tak, aby normalny poziom odsłuchu był ustawiony na regulatorze głośności w okolicach godziny 12 do 3. Zapewnia to nie tylko prawidłowe śledzenie, ale także najlepszą jakość dźwięku. Ustawiłem następująco parametry w swoim egzemplarzu; power mode: eco, Filter: Bit Perfect i iEMatch: High Sensitivity. Po sprawdzeniu brak nierównowagi, czyli teoretycznie wszystko ok. Wcześniej rzeczywiście przy godzinie 9:00 miałem delikatną nierównowagę. Potencjometr chodzi bardzo dobrze. Mam jednak delikatne pyknięcie przy włączeniu i wyłączeniu iFi, koryguje to wcześniejszym wyjęciem słuchawek :(. Generalnie micro iDSD BL jest rewelacyjny, przynajmniej u mnie świetnie zgrał się z NF Carbon i Aune Jasper. Mam taki dźwięk jaki bardzo lubię i szukałem.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...