Jump to content

Pawlacz2137

Użytkownik
 • Posts

  30
 • Joined

 • Last visited

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Audeze LCD-2C
 • IEMy
  jakieś sony z rtv agd
 • Sprzęt źródłowy
  AIM SC808 + 3x LME49720
 • Odtwarzacze (DAPy)
  Galaxy Note 9
 • Okablowanie i zasilanie
  AC4 PR0

Recent Profile Visitors

203 profile views

Pawlacz2137's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

3

Reputation

1

Community Answers

 1. Witam. Mam do sprzedania oryginalny, fabryczny kabel do LCD - 2C Kabel Jest w stanie idealnym, praktycznie nieużywany gdyż szybko zmieniłem go na inny. Link do oferty: https://allegrolokalnie.pl/oferta/audeze-lcd2c-oryginalny-kabel
 2. Miałem identycznie zarówno na solo 7c jak i R2730DB ale szum był bardzo cichy, tylko jak przystawiłem do nich ucho.
 3. Ja myślę, że wynikało to po prostu z jego niebagatelnych umiejętności i talentu w projektowaniu muzyki symfonicznej i to tyle. Ten "słuch muzyczny" to chyba ni mniej ni więcej, to co właśnie reprezentowali legendarni kompozytorzy czyli wiedza, kunszt i umiejętności. "słuch audiofilski" to raczej właśnie większe wyczulenie na jakość odtwarzanego dźwięku i dbałość o detale w odbiorze utworów. To prawda, spora część utworów, zwłaszcza w moim ulubionym gatunku, jest nagrana dosyć kiepsko. Jednak mi chodzi przede wszystkim o to, a by usłyszeć każdy detal, wszystkie smaczki, jakie przewidzieli twórcy. Jeżeli nagranie zostało skopane w studio, to trudno, tak ma to w takim razie brzmieć, i (dla mnie) tak ma się tego słuchać ? nie ma innej rady.
 4. U mnie sprawdził się idealnie, chociaż mam dosyć jasne i przestrzenne źródło (AIM SC808 + LME49720)
 5. W takim razie możliwe, że AC4 Pro całkowicie uzupełnił by wszelkie braki w głębi.
 6. Mam pytanie, na jakim kablu słuchał Pan 2C?
 7. Wcale nie twierdzę, że jest inaczej. Mówiłem właśnie o metalu głównie.
 8. Zgrywam wszystko tylko w jakości WAV. Owszem pliki są ogromne, ale to chyba najlepsza możliwa jakość. Zgrywam za pomocą AIMP Audio Converter i zwykłym "pełnowymiarowym" napędem od LG
 9. Druga połowa jest zdecydowanie bardziej słyszalna i znacząca dla przeciętnego słuchacza ?
 10. No moim zdaniem np. gitara basowa w rocku / metalu oraz talerze.
 11. No faktycznie, jeśli ktoś "chce" a nie może, to wizyta u lekarza nie była by złym pomysłem ?. Mówię o ludziach którzy nie wiedzą, że słyszą, ani co słyszą, bo nie jest im to w żaden sposób do szczęścia i satysfakcji potrzebne. W zasadzie na żywo nie spotkałem chyba ani jednej osoby która dzieliła by "audiofilską" pasję do muzyki. Przypominam, że mowa o skrajnych detalach w muzyce.
 12. Śmiem się nie zgodzić. Wszystkie osoby które znam na żywo, po odsłuchu jakiegoś zestawu, ograniczają opinię tylko do "za dużo / za mało bassu" albo, jeśli chodzi o górę to "no, coś tam dzwoni, coś tam syczy". To nie jest tak że osoby amatorsko podchodzące do odsłuchu muzyki tego nie słyszą. Coś tam słyszą ale najzwyczajniej w świecie nie zwracają na to uwagi bo ich takie niuanse nie interesują i mają do tego święte prawo.
 13. Swojego czasu doskonale sprawdził mi się zestaw AIM SC808 + edifier 2730DB. Miałem prawie identyczny pokój jeśli chodzi o metraż i brzmiało to bardzo dobrze. Przydało by się określić jeszcze preferencje brzmieniowe (nacisk na bas, analityczność itd.) Ewentualnie microlab solo 7c też dobrze grały z PC.
 14. Witam ponownie. Tak jak mówiłem, zdecydowałem się w pierwszej kolejności na wymianę okablowania na wspomniany AC4 PRO i generalnie jestem wręcz zszokowany zmianami jakie zaszły. Wszystkie wymienione mankamenty zostały rozwiązane, aktualnie dźwięk w pełni zgadza się z opiniami i recenzjami na temat lcd2c. W skrócie: bass stał się potężny i obszerny, średnica oddaliła się ale znacznie zyskała na wrażeniu przestrzenności i trójwymiarowości, a co za tym idzie, wokale również znacznie się odsunęły i lekko przytłumiły (akurat ten jedyny aspekt uważam za delikatny minus), tony wysokie, perkusja i talerze są jakby lepiej pozycjonowane, subtelnie złagodniały i zyskały przyjemną soczystą barwę. Mogę teraz prowadzić odsłuch na większym poziomie głośności i wciąż nic nie bije po uszach. Polecam każdemu posiadaczowi audeze jak najszybszą wymianę okablowania na coś konkretnego, dobranego pod daną charakterystykę brzmieniową. To co dają w zestawie to jakaś pomyłka.
 15. Cały pierwszy album S.O.A.D. nagrany tragicznie, wszystko trzeszczy. Zakupiony w empiku.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...