Jump to content

mty

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About mty

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sam poszukuje głośników i mam bardzo podobne wymagania. Pewnie kupię 1850DB + coś co pozwali przekazać do nich cyfrowo dźwięk z laptopa (FiiO E10K?). Ciekaw jestem co by można stworzyć w tym budżecie z takiego czegoś i głośników pasywnych o podobnych gabarytach.
 2. Testować empirycznie zawsze warto choć przy niewielkich różnicach trzeba uważać, bo łatwo paść ofiarą autosugestii Warto też dociekać z czego te różnice wynikają, bo to pozwala pewne rzeczy przewidywać. Swoją drogą w recenzji R1280DB wnioski z porównania złącz zdają się potwierdzać przypuszczenia zawarte w tym wątku.
 3. Na potwierdzenie tezy znalazłem jeszcze ten filmik. Autor wybebesza R1700BT i omawia jego schemat elektroniczny. Pada tam nazwa w/w układu TI. Zgadza się. Dodatkowo strzelam, że charakterystyki i różnice w jakości źródeł mogą zostać trochę rozmyte.
 4. Ostatnio przeglądając opinie n/t głośników Edifier R1850DB na portalu Amazon natknąłem się na dosyć ciekawą informację od jednego z recenzentów: Innymi słowy w głośnikach został zastosowany układ wzmacniający Texas Instruments TAS5707 (z funkcjami EQ i DRC), który operuje wyłącznie na sygnale w postaci cyfrowej. To powoduje że sygnał pochodzący z naszego analogowego toru do wejść RCA musi zostać dodatkowo (stratnie) przekonwertowany. Traci więc na znaczeniu fakt użycia takiej a nie innej karty dźwiękowej czy DACa, bo to nie one będą ostatecznie źródłem dźwięku napędzającym głośnik. Czy taka konfiguracja sprzętowa jest czymś standardowym w Edifierach i ogólnie w budżetowych głośnikach aktywnych? W przypadku tego akurat modelu problem łatwo rozwiązać przy użyciu wejść cyfrowych (optyczne i koaksjalne), ale już w przypadku tańszych modeli np. R1700BT i R1600TIII nie ma takiej możliwości, a zgaduję że są wyposażane w taki sam lub analogiczny układ. Powiem szczerze, że troszkę mnie takie podejście producenta zniechęca, bo trochę zalatuje tandetą. A może się mylę?

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...