Jump to content

tmp262

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

tmp262 last won the day on August 1

tmp262 had the most liked content!

Community Reputation

7 Neutral

About tmp262

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @pablojbateria tak realnie ile ci wytrzyma w tym iBasso? Jest w stanie przeżyć 10 godzin?
 2. @Palpatine ostatecznie zdecydowałem się zostawić SMSLe 200 (M i SP). Początkowo na białych wkładkach z jednym ząbkiem takie zestawienie wydawało mi się mocno chłodne (w porównaniu do iFi bl czy nawet Tempotec Sonata Pro, które jeszcze sprawdziłem i które potrafiły mocniej uderzyć perkusją; z iFi scena wydaje się minimalnie szersza ale brak mocy daje się we znaki i skreśla sprzęt definitywnie). Dzisiaj trochę posłuchałem wkładek z 2 ząbkami i mam wrażenie, że żywe instrumenty są troche bardziej naturalne chociaż część dźwięków zaczyna się kryć w tym ustawieniu. Zapotrzebowanie na prąd mają dość spore. ifi na iematch i sonata (tutaj było miłe zaskoczenie) spokojnie można na maksimum rozkręcić, SP200 momentami na pół pokrętła.
 3. W Polsce chyba za wiele ich nie będzie (Retuned) więc mogę się pochwalić Kupione w oparciu o wykresy, wyszło lepiej niż się spodziewałem. Kiedyś będzie trzeba je porównać do Ori AFC i A2C. Na ten moment nic innego zamkniętego mi nie potrzeba, nawet kupno dobrych otwartych słuchawek spadło na liście priorytetów.
 4. W ciekawej bańce tu sobie żyjecie - jak nie używane, wycofane z produkcji słuchawki ledwo mieszczące się w budżecie to przytyki o hipotetycznym parowaniu nieposiadanych wzmacniaczy do nieposiadanych słuchawek. Temat do zamnięcia i skasowania bo poza szczątkowy odniesieniu do A2C nie wynika z niego nic o co pytałem. Strata czasu.
 5. @pablojjak je oceniasz w ogóle w porównaniu do słuchawek otwartych? Obronią się samym graniem jeśli nie brać pod uwagę zalet z izolacji i tłumienia? Czym w dźwięku najbardziej zapadają w pamięć?
 6. @Ja RooMożesz się odnieść do innych słuchawek? Wszedzie je widzę jako pierwszy wybór do $500-$700. Po zawodzie z 4xx mam troche oporu. @pabloj Miałeś okazje porównywać wersje otwartą i zamkniętą? Rozumiem, że w klasie zamkniętych słuchawek temat jest bardziej okrojony ale jak dorzucimy otwartą konkurencje to już jest w czym wybierać w cenie (wchodzi Focal, Ananda i więcej LCD) Tak nawiasem to właśnie siedzie i czytam o AFCRT i AFORT i głupieje do reszty. $500, poprawione strojenie. Jakby loteria celna się udała szło by wyrwać obie w cenie jednych A2 u nas Ciekawią mnie te Aeony od samego początku, tylko teraz z wersją RT całe rozczytywanie się - krew w piach. Sam Dan pisze, że 2 to jakieś 1.2-1.3 różnicy jakości przy 1.5 ceny. Skończy się chyba, że wezmę któreś na próbę dla samego zaleczenia ciekawości. Im dalej w las tym więcej drzew ;)
 7. Elegancko wtarta sól w rany - akurat w dniu zamawiania odbiłem się od strony z update, że zostały powystawowe Miałem je brać w ciemno jako słuchawki zamknięte do biura. 2500zł za nowe jednak nie dam po tym co słyszałem w NH. Tutaj zbiorczo - niestety nie interesują mnie słuchawki używane. Traktuje ten zakup jako mid-endgame i zależy mi, żeby były nowe, nawet jeśli ktoś trzymał je pod kloszem i pucował po słuchaniu. Mam już od lat takie wypaczone podejście do elektroniki. ATH-W1000Z były by z tego co widzę do wyrwania z amazon.com jeszcze. Spotkałem się do tej pory z jedną recenzją, również przy szukaniu zamkniętych słuchawek ale nie nastawiła mnie pozytywnie (Currawong). Patrząc na środek budżetu - kombo Sundara + 6XX ma sens do moich potrzeb (+K712)? Sennheisery są chwalone za wokale, tylko ta nieszczęsna scena. Zamiast konsolidować możiwości wybrać kilka tańszych słuchawek, które się uzupełnią, chyba, że braki są na tyle istotnie, że lepiej jedne droższe i bardziej dopracowane?
 8. Czołem. Wpadłem dość intensywnie w to hobby koło kwietnia, staram się znaleźć 2-3 pary słuchawek, które optymalnie pozwolą zaspokoić potrzebę słuchania z przyjemnością Jak to ma miejsce z brakiem początkowej wiedzy, elastycznym budżetem i ciągłym brakiem zadowolenia troche sprzętu przeszło mi przez ręce. Oczywiście ideału nie znajdę ale szukam ‘optimum’ , powiedzmy, że chce zamknąć się w podanej kwocie. Tyle z bloga, poniżej moje subiektywne, lakoniczne i pewnie krzywdzące logikę przemyślenia, które stanowią bazę dla dalszych poszukiwań Mam nadzieję, że ktoś się pochyli i coś doradzi bo błądzę po omacku w tym chaosie. Cena:1000-3000 (sumarycznie, z możliwością przeciągnięcia do 4000, wchodzi w gre import, drop) Typ: wokół uszne, raczej otwarte źródło: SMSL M200(AK4497EQ) + SP200 tonalność etc: z zaakcentowaną ale nie przesadzoną górą i dołem, główny nacisk na granie zbliżone do naturalnego (akustyka i wokale), wysokie wyłapywanie detali, scena przynajmniej średniej wielkości, bez martwych punktów, dobrze jakby potrafiły zagrać skraje pasma bez odcięcia; nie chce pisać, że typowe V albo U bo to jednak nie to gatunki: smooth jazz, funk, pop z lat 80, muzyka filmowa i z gier (orkiestra+elektronika), elektronika, anatomia: mam dużą głowe - Meze 99 to skrajny limit (opaska opiera się o pałąk) sprzęt: obecnie: AKG K712 pro: bas mógłby być obfitszy i wokale bardziej naturalne, scena wydaje się czasami zbyt obszerna (+martwe punkty z przodu), ale raczej nie planuje się z nimi na razie rozstawać ATH MSR7b (biuro i przenośnie): elegancko prezentują detale, momentami suche i mało przestrzenne granie sprzęt testowany niedawno: Grado SR80 – zrobiły na mnie efekt wow instrumentami akustycznymi i sceną na początku, kuleją detale HE4xx – podoba mi się co robią z dołem ale od średnicy w góre nie robią kompletnie nic zapadającego w pamięć, do tego zbyt wąska scena. Uważam je za najsłabszy zakup, poprawny i nic więcej Meze 99 (Noir/Classic – nowe pady) – przyjemne odwzorowanie środka i góry aż nie wejdzie stopa perkusji i nie zadusi wszystkiego na około (na ifi nano bl kompletnie nie do słuchania) Nighthawk – podoba mi się kameralność grania i brzmienie wokali ale strojenie, które wycofuje masę detali było dla mnie nie do zaakceptowania Moondrop Starfield – na plus i minus – nie robią nic co by mogło kogokolwiek obrazić tl;dr chciałbym coś z naturalnym graniem instrumentów akustycznych, dużą ilością detali, sceną, która nie będzie klaustrofobiczna i górą, która mnie nie zabije przy kobiecych wokalach. Uzupełni do tego K712 I MSR7b. Z rzeczy, które mnie zainteresowały: Beyer T1.2, Sundara, LCD 2C, Aeon 2 Closed, HD6xx PS: Sprawdzanie sprzętu typu HD650 ma w ogóle sens jeśli jestem skłonny wydać dwa-trzy razy więcej na słuchawki?

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...