Jump to content

Zielarz

Użytkownik
 • Posts

  20
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Zielarz's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Dedicated Rare
 • Collaborator
 • Reacting Well Rare
 • First Post
 • Conversation Starter

Recent Badges

20

Reputation

 1. Zastanawiam się, czy to jest insane-end hi-fi, czy może należało by uznać to za high-end i całą resztę odpowiednio przeskalować w dół . Czy uszy także muszą być tyle warte, aby należycie docenić ten sprzęt? Człowiek uczy się całe życie. Wracam do swojego "biednego" Cayina i jeszcze biedniejszego Burka.
 2. Albo auto klasy premium. A ja naiwny myślałem, że Bartok i reszta rodzinki dcs to są drogie sprzęty ;).
 3. Teoretycznie są opinie, że Holo May jest na poziomie Dave’a, a nawet w pewnych aspektach lepszy. Oczywiście to sam DAC, ale chyba można by zamknąć się w mniejszej kwocie wraz z dobrym amp’em. Nie namawiam do złego . Właśnie zobaczyłem cenę tego Nagra HD DAC - jak ja mało jeszcze wiem . Piękny…
 4. @pablo650@MichalZZZZ Tak, to było to. Do Converto nie było potrzebne, więc zapomniałem o tym. Dzięki. Różnice znów jakby się zacierały, ale to może być spowodowane przez inne czynniki, więc wstrzymuje się z werdyktem. Tak czy inaczej tu i tu dźwięk czysty, przejrzysty, o wyraźnych konturach, przestrzenny (choć w przypadku XC o wyraźnych granicach, zamknięty jakby w bańce). Burson ma chyba nieco wyraźniejszą górę, Aurium bardziej zaznaczone pogłosy.
 5. @pablo650 Zapomniałem, że coś takiego w ogóle jest. Dzięki, sprawdzę dziś. Zakładałem, że jest problem przy mocy jaką dostarcza Topping vs to ile może przyjąć Aurium (4 V RMS vs 3,2 V RMS). Nawet zrobiłem test z Converto jako pre-amp i faktycznie zniekształcenia się pojawiły, ale przy potencjometrze prawie na maksimum (więc bliżej 6,3 V). Stąd moje zdziwienie, ale też nie jestem ekspertem .
 6. Jak już pisałem, rozsądek mówi, abym sprzedał, co nie znaczy, że chcę to robić . Z reguły nie jestem rozsądny, o czym świadczą moje ostatnie zakupy. Ale właśnie dlatego tym razem postawiłem na głowę. Naprawdę będzie dla mnie ok, jeśli nie sprzedam, przynajmniej próbowałem . Może weźmie się jakieś zlecenie, aby spać ciut spokojniej lub jednak pożegnam trójki. Obawiam się jednak, że Aurium pójdzie, Converto nie, a bardziej zależy mi na sprzedaniu obu, albo samej integry Pathosa. Dla mnie Soloist 3xp i Aurium brzmią bardzo blisko (a przynajmniej na razie), dopiero Topping D90 "podsadził" Pathosa wyżej, i zapomniał zrobić to samo z Bursonem. To było zaskakujące, tak samo jak rozedrgany bas i ścięta maczetą góra, gdy nieświadomy, użyłem XLR. Szkoda jedynie, że nie ma więcej mocy i zbalansowanego wyjścia na słuchawki. Co do wersji GT, teoretycznie powinna brzmieć bardzo blisko oryginałowi, a cena jest jednak dwa razy wyższa. Ale to gdybanie.
 7. Powoli pojawiają się opinie, że po dłuższym czasie pady LCD-5 przestają uciskać, więc może to kwestia ogólnie pojętego wygrzania. Wczoraj przeprosiłem się z XC. Nie wiem co się stało, ale gdy robiłem porównanie Auriuma i Soloista dla użytkownika, XC nagle zagrały tak, jakby chciały mi pokazać środkowy palec za moją poprzednią wypowiedź. Bas był na miejscu, potrafił tupnąć, scena choć nie tak dobra jak w "czwórkach" także się otworzyła i wypełnia dźwiękami. Dodatkowo z trzech DAC'ów - Converto, Qutest i D90 - to właśnie Topping zrobił dla mnie największą różnicę między Bursonem a Pathosem, na korzyść tego drugiego (tylko po RCA, bo moc znamieniowa nie zgadza się na XLR i Aurium dostaje strasznych zniekształceń). I wszystko na tych "biednych" XC. Zwracam honor .
 8. Tak, widziałem i nawet trochę mi szkoda było, bo swojego zakupiłem chyba w lipcu/sierpniu. Potrzebowałem wzmacniacza do stanowiska przy PC, bo latem odpalanie Cayina przy ponad 30 stopniach na poddaszy jest trudne. Niestety Burson także do chłodnych/lekko ciepłych nie należy. Wygląd mi się podoba, mocy jest dużo, funkcjonalnie ma wszystko. Dźwięk jest dociążony, czysty, ale przy tym lekko chropowaty (takie wrażenie odniosłem ostatnio przechodząc z Cayina na Bursona). Po więcej musiałbym zrobić dokładne porównania i poprzepinać DACi. Nowy Soloist ma jeszcze więcej mocy, choć nie wiem czy słuchawki tego potrzebują. Zastanawia mnie też aktywne chłodzenie - niby rozwiązuje to problem temperatury, ale to jednak wiatrak. Fajnie gdyby poprawili pilot - niby to tylko dodatek, ale w moim przyciski grzechoczą przy każdym ruchu. W kwestii LCD-5 ciekawi mnie jedna rzecz. Otóż z czwórkami jest tak, że jak skręca się głośność, to nagle cześć dźwięków z tła wybija się na pierwszy plan. Jakby ściszały się mniej stromo niż reszta. Dlatego lubię czasem słuchać ciszej, bo można wyraźniej dostrzec niektóre elementy utworów. Nie wiem czy to cecha większej ilości słuchawek, ale mam wrażenie, że LCD-3 czy XC tak nie mają, wszystko ścisza się podobnie. Ciekawe, czy „piątki” są w tej kwestii podobne.
 9. @MichalZZZZ Faktycznie . Może jest fanem, a ta fryzura to nie przypadek tylko skutek wielkiego oddania. Wierzę, że faktycznie są świetnie wykonane. Test Jeepa to potwierdza . Ich design wynika jednak z funkcjonalności i wytrzymałości. Przy tym potrafi być zarówno atrakcyjny jak i komiczny. Aż boje się pomyśleć co będzie jak zaprezentują swoje słuchawki zamknięte (teoretycznie pod koniec roku). Zrobiłem małą sesje odsłuchową pod kątem współpracy LCD-XC z Cayinem HA-300. Chyba jednak myliłem się co do basu. Jeśli Burson Soloist 3xp daje go więcej, to tylko odrobinkę. Za to Cayin pięknie podkreśla pogłosy i wybrzmiewanie instrumentów. Mimo wszystko jednak, ponad półtora roku obcowania z LCD-4 zrobiło swoje i XC są obecnie moimi najmniej lubianymi Audeze. Ciężka sprawa, bo moje odczucia były zupełnie inne na początku 2020 roku. Nie jest tak, że brzmią źle, ale jednak czuć braki w przestrzeni, uderzeniu. Wokale wydają się być idealnie zwarte na środku, podczas gdy w LCD-3 i 4 są na środku, ale dźwięk niesie się po scenie. Pewnie gdybym wrócił do pracy w biurze, to na nowo bym przywyknął do nich. Może się jednak okazać, że jeśli będę pozbywał się jednej pary słuchawek, to nie „trójki”, a właśnie zamknięte słuchawki Audeze będę tymi, które mnie opuszczą.
 10. @MichalZZZZ właśnie te kable mnie zaskoczyły - gdy pierwsza osoba to napisała, można było to traktować jako pomyłkę. Teraz jednak chyba każdy kto prosił o wymianę pisze o tym, że dostał oba. Tak, wizualnie 1266 są „unikalne”. Nawet jak jeszcze o nich nic nie wiedziałem, to wygląd był już w mojej pamięci. Sam nawet nie wiem, jak bardzo mi się podobają. Są chwile, kiedy bardzo doceniam wykończenie, grille, śruby, a są też takie, gdy widzę zdjęcie kogoś ze słuchawkami na głowie i myślę tylko, jak bardzo to jest niedorzeczne ;). Jedyne w swoim rodzaju.
 11. Moja głowa jest raczej średniej wielkość, może nawet mniejsza, tak wnioskuje po ustawieniu yoke’ów (prętów regulacyjnych?) LCD 4 i 3. Mimo wszystko jest to trochę martwiącego, gdyż inne Audeze tego problemu nie mają, miękko otulają głowę wokół uszu. Natomiast to kolejny fajny przykład podejścia firmy, choć oczywiście można by im zarzucić, iż od początku powinno to być rozwiązane. Dobrze jednak, że reagują. Widziałem też, że osoby zamawiające zbalansowany kabel dostają oba. Niby stockowe kable są do wymiany, ale szczerze to zdarza mi się używać przewód premium dodawany do LCD-4 na przemian z Heimdallem 2. Tak czy inaczej fajnie, zapomniałem poprosić o zmianę kabla przy zamówieniu, ale spróbuje chyba odezwać się do sklepu (choć teoretycznie Cayin preferuje single ended). Niestety, ale widząc wypowiedzi przedstawicieli Audeze, spodziewam się, że moje „piątki” będą bliżej końca listopada, czyli pewnie razem z Abyssami (choć i one mogą się opóźnić). Trochę szkoda, bo jednak mniejszy czas oczekiwania był dodatkową motywacją do zakupu teraz. Poza tym myślałem, że będę miał ok. miesiąc na zapoznanie się z jednymi, a potem drugimi. Choć i tak pewnie LCD-5 będą częściej w użyciu, choćby przy pracy. Chyba, że pokaże się na wideokonferencji w 1266 tylko po to, aby usłyszeć „on żyje!”, albo „Kamil, miałeś wypadek?” . Sam myślałem kiedyś o Hifimanach, mają coś w sobie. Szybko jednak wyleczyło mnie z nich narzekanie na jakość wykonania. W tym przedziale cenowym, według mnie, to po prostu nie wypada. Tym bardziej przy Susvarach. Jak kupowałem LCD-4 to myślałem, „może za kilka lat sprawdzę Susvary”. Po większej liczbie opinii już tak nie myśle. Wiem, że dla wielu to są „puszki” ze szczytu podium, jednak wspomniana budowa jest kontrowersyjna. Do tego dźwięk, który w opinii niektórych, niczym specjalnym nie uderza od początku. To niby nie jest wada, zwłaszcza jeśli po nieco dłuższym czasie jest w stanie oczarować. Mimo wszystko, jak wybieram flagowca flagowców to chciałbym zostać urzeczony czymś już na starcie. Kto wie może tak by było, w końcu nie słyszałem na własne uszy. Na całe szczęście LCD-5 ponoć są podobne (choć wiadomo, nie takie same), więc mam kolejny argument żeby zakopać ten temat . Ach, sam myślałem o Staxach właśnie dla usłyszenia czegoś nowego. Audeze z CRBN także mnie tu zaintrygowało. Jednak potrzeba budowy nowego toru zatrzymuje. Może kiedyś. Dołączam do grona kusicieli i dodam tylko:
 12. Coś w tym jest, zwłaszcza przy zupełnie innych słuchawkach niż dotychczasowe. Mnie interesuje jeszcze scena, a i ten najlepszy bas (swego czasu o LCD-4 tak mówili/pisali). Górę w razie czego trzeba będzie nieco ujarzmić, ale zobaczymy. Też kończę tego offtopa (w razie czego można przejść do właściwego działu ) i jeszcze raz dziękuje oraz także gratuluje zakupów jak i zdjęć (te trójeczki ).
 13. Niestety nie, w sumie to nawet nie pytałem, a później widziałem, że chyba były na meet'cie we wrześniu. Niemniej zakładam, że będą brzmieć inaczej niż Audeze, do tego jest opcja zabawy ułożeniem i padami, a ich konstrukcja sprawia, iż warto je mieć w kolekcji. Biorę jednak pod uwagę opcję, że jeśli coś będzie nie tak, to je sprzedam, co obecność LCD-5 bardzo ułatwi . Zakładam, że może wzrosnąć, bo Andy z Cayina pisał coś o rosnących kosztach materiałów. Mam nadzieję, że nie poczynili dużych zmian, to będzie mi łatwiej zostać przy MkI . Dwie sztuki już ponoć są, pierwszy rzut. A pytałem tylko tam gdzie zamawiałem, więc może być więcej. Fajnie gdyby pojawiły się opinie. Ja sam postaram się coś o nich napisać, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, że nie mam tak dobrego słuchu (wciąż się rozwijam w tej kwestii, ale i ograniczeń fizycznych nie przeskoczę - może warto byłoby kiedyś zrobić sobie badania, tak aby wiedzieć gdzie się jest ).
 14. Z tego co mi przekazano minimum 2-3 tygodnie, może dłużej. W sumie także nie planowałem zakupu teraz, tylko za rok, po większej liczbie opinii i testach niezawodności (pierwsze LCD-4). Wygrała jednak ciekawość i fakt, że i tak będą szybciej niż Abyssy :D. To w sumie też jeden z powodów - chciałem spróbować czegoś innego, zamówiłem 1266, a niecały miesiąc później dowiaduje się o LCD-5. Na zdrowy rozsądek, nic się nie zmieniło, Abyssy wciąż powinny być świetne. Z drugiej strony nie wiem jaką podjąłbym decyzje, mając do wyboru jedne i drugie. Przynajmniej z czystym sumieniem będę mógł darować sobie Susvary . Mam tak samo. Jak zamawiałem miałem chwile zwątpienia - może sprzedać drugą nerkę i wybrać Complete? Jak jednak zrozumiałem w pełni, co dostaje za tą jakże skromną różnicę, to zszedłem do Delux. Tutaj znowu po analizie uznałem, że to bez sensu i tak zaoszczędziłem nerkę (którą przehandlowałem za LCD-5) i nie żałuję. Za to bacznie obserwuje co robi Pan Jakub . Ach tak, zapomniałem o Sonnecie, to także jest niezła opcja. Matrixa odłożyłem gdzieś dalej (patrzyłem łakomie na to jakiś rok temu) tylko ze względu na kości Sabre. Z tego co wiem DAC'i Matrixa są wybitne w implementacji tychże, jednak chciałem spróbować czegoś nowego. Warto jednak byłoby to przesłuchać, bo może jednak R2R wcale tak bardzo inne nie będę. Właśnie oni są głównym/jedynym dystrybutorem na Europę i ponoć to im zawdzięcza swoją cenę. Niemniej jeśli się zdecyduje to innego wyjścia nie będzie. Dzięki, mam dużo czasu w kwestii zakupu DAC'a, więc mogę poczekać i zobaczyć. Zauważyłem, że przedstawiciel Cayina na Head-Fi wrzucił już więcej konkretów odnośnie nowej wersji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze (logistyka i części) to premiera będzie w listopadzie/grudniu. Teoretycznie na razie dużych zmian nie widać - potencjometr nie będzie już skokowy, dojdzie gniazdo na 4.4, możliwe, że inne lampy w sekcji wzmacniacza. Do tego będzie cały czarny.
 15. Dzięki, umknęło mi to (mam problem z podziałem tematów na ich forum), sprawdzę dogłębnie. Na pierwszy rzut oka jest bardzo dobrze. Tak, Audeze wydaje się mieć bardzo fajne podejście do klienta - najbliższy przykład to właśnie akcja z wymianą LCD-4 na LCD-5, czy kwestia związana z opaską do LCD-5. W zasadzie firmę poznaję dopiero będąc już posiadaczem ich słuchawek, czyli inaczej niż Abyss. Swoją drogą też mi się bardzo spodobało ich podejście, audycje TOTL są świetne. Od kilku tygodni stałem się jednak w ich wypadku ostrożny - sprawa z kablami JPS Labs, ceny jakie życzą sobie za topowy kabel, czy nawet nową opaskę i pady do 1266. Pojawił się pewien niesmak, choć pewnie same 1266 to złagodzą. Wracając do Audeze, jak dopiero zaczynałem myśleć o słuchawkach z wyższej półki, to właśnie ten wygląd serii LCD mnie przyciągnął. Później skojarzyłem sobie, że Pan Jakub ich używa i tak już ruszyło :). Niestety nie miałem okazji zmienić zasilacza. Jak przywiozłem Pathosy z pracy w środę, od razu o tym pomyślałem, ale cóż... Z drugiej strony, jeśli nie będzie chętnych do zakupu, to najprawdopodobniej zostawię (zwłaszcza Auriuma) i wtedy mogę spróbować (nawet chyba wrzuciłem gdzieś do zakładek tego Keces'a P8). Niemniej w kwestii zasilania jest to coś co zostawiam na koniec i bardziej z ciekawości. Choć kto wie, jak już zrobię sobie przerwę od zakupów, to może przejdę na zasilacze i okablowanie do nich. Tylko wciąż pozostaje kwestia DAC'a z górnej pułki. Patrzyłem na Matrix'y i mam je na uwadze, ale kusi mnie coś z R2R. Zacząłem niewinnie od Musician Audio i Denafripsa, ale ostatecznie mój wzrok przykuwa Holo Audio Spring/May i XI Audio Sagra DAC. Holo niestety trzeba ściągać z Holandii i obiło mi się o uszy, że cena jest wynikiem właśnie dystrybutora, który ją podwoił w stosunku do oryginalnej. O DAC'u XI Audio niestety mało zostało napisane, ale już pewnie łatwiej o odsłuch u nas. Tak czy inaczej zakup DAC'a odkładam w czasie zapewne na długo, wybrałem jednak słuchawki. Zostaje z tym co mam, czyli Topping D90 i Chord Qutest. W kwestii sprzedaży LCD-4 raczej zdania nie zmienię, ale będę pamiętał, w końcu nigdy nic nie wiadomo ;). Może LCD-5 sprawi, że zapomnę o czwórkach i mimo, iż tak bardzo jej cenię to pójdę za głosem rozsądku (jak z Pathosami właśnie).

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...