Jump to content

folab

Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About folab

 • Rank
  Początkujący
 1. no i sprawdziłem (po kilku latach dopiero ) na słuchawkach magnetostatycznych zero brumienia
 2. Na Hawkach szumi i brumi delikatnie ,słychać to dopiero jak w muzyce robi się cisza albo coś bardzo delikatnie plumka . Dźwięk z tymi słuchawkami jest bardzo gęsty ,czasem za gęsty jak dla mnie z drugiej strony Senhesier HD -600 brzmią z tym wzmacniaczem jak radyjko tranzystorowe chociaż nie zawsze ,jak płyta jest doskonale nagrana to jest całkiem dobrze ale najczęsciej brakuje wypełnienia.
 3. U mnie wpływ jest ogromny ,podkładki Rogoz i Final DRAUMA3-II ,dodatkowo mata bitumiczna ,płyta marmurowa,sklejka bambusowa ...wszystkie te elementy wprowadzają zmiany na poziomie zmiany kabli kabli IC ,jest jedno ale ,słucham na słuchawkach od trzydziestu lat i potrafię bezbłędnie odróznić od siebie kable zasilające a nawet różnice w dzwięku w plikach zrobionych na różnych nagrywarkach i różnych programach .
 4. A jaki wpływ mają podstawki antywibracyjne ! Potrafią sporo poprawić ale i zepsuć ....
 5. Czemu pomimo słyszalnych wad zdecydowałem się na ten wzmacniacz ? Ponieważ w bezpośrednim porównaniu okazał się zdecydowanie lepszy od wersji MK 1 ,ma dwa wyjścia słuchawkowe rózniące się brzmieniem ,to drugie jest mniej dynamiczne gra bardziej srednicą .Wzmacniacz gra szybkim dynamicznym dźwiękiem nie tak wolnym jak pierwsza wersja do tego obraz jest bardziej trójwymiarowy .Czy jestem zadowolony ? Nie do końca ,gdy go kupowałem miałem inne źródło ,inne kable itd, teraz coś mi nie pasuje i nie wiem co. Mam pytanie ,czy Copland DAC 215 ma dobrego DACa ? Bo w teście opisujesz brzmienie samego wzmacniacza jezeli dobrze czytam, chodzi mi o to czy dobrze to zagra jak wyśle do niego sygnał po coaxialu z mojego strumieniowca . Chciałbym wysyłać do Coplanda sygnał analogowy i cyfrowy aby mieć dwa różne brzmienia. Jeszcze jedno ,czy Copland zagra z słuchawkami Audioqest które widać na moim zdjęciu ?
 6. Ja dałem 3400zł . Sam wzmacniacz ciekawy tyle że mało lampowy w brzmieniu. Mam teraz ochotę na Coplanda.
 7. Na słuchawkach elektrostatycznych podobno nie burczy,do burczenia przyzwyczaiłem się bo jest ono ciche ,znacznie głośniejszy jest szum lamp ale jak płynie muzyka te dodatkowe efekty nie przeszkadzają tak bardzo.
 8. Mam ten wzmaczniacz ,kupiłem wersję MK2 pierwszy w Polsce. Miałem równocześnie dwie wersje w domu więc wiem jakie są różnice brzmieniowe a są ogromne. Wspomnę tylko że wzmacniacz ma problemy techniczne nie do usuniecia i z tego powodu miało go nie być w ofercie ,chodzi o mikrofonowanie i stale słyszalne buczenie transformatorów ,buczenie ,jego słyszalność zależy od słuchawek bo na niektórych nie słychać a na innych słychac wyraźnie .

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...