Jump to content

blood_brother

Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About blood_brother

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po dwóch tygodniach kolejnych odsłuchów stwierdzam, że jednak basu jest akurat, a nawet trochę zdjąłem podbicie niskich tonów na wzmacniaczu. Adaptera nie kupiłem, kupiłem tylko przedłużacz 3m Jack 3,5mm - Jack 6,3mm. Kosztował ok. 80zł, ale moje laickie ucho nie słyszy różnicy W każdym ergonomia używania bardzo wzrosła wraz z dłuższym kablem
 2. Nie ukrywam, że jestem sceptykiem w kwestii kabli/złączy poprawiających brzmienie (oczywiście jest różnica między najtańszym kablem, co najwyżej miedziowanym, a solidnym miedzianym), ale z drugiej strony 100zł to nie majątek, może warto spróbować i przynajmniej organoleptycznie wyrobić sobie opinie
 3. Jedyne co mi w kablu przeszkadza to jego długość; to że się skręca i jego sztywność, jest dla mnie do zaakceptowania. Może jedynie muszę się od nowa nauczyć zdejmować słuchawki, tym razem do przodu, bo dotychczasowe przyzwyczajenie zdejmowania do tyłu dusi mnie kablem :) Odpowiadając kolejno: Ad. 1: Staram się je zostawiać do wygrzania możliwie często, niestety czas nie jest z gumy, a szkoda :) Ad. 2: Od zawsze mam systemową głośność na 100%. Głośność reguluję potencjometrem, albo na Line6, albo na Denonie, acz staram się tylko na Denonie. Ad. 3: Testowałem te nieskórkowe, bo mam nieprzyjemne doświadczenia z wyrobami skóropodobnymi i własną skórą, ale tu zaskakująco lepiej sprawdzają się te skórkowe. Zobaczymy jak będzie w upały. Ad. 4: Macałem, targałem, trząsłem i nie widzę, jakichś podejrzanych luzów, czy szczelin. Ad. 5: Na smartfonie (HTC 10) grają takse. Niby basu troszkę więcej, ale ginie cała selektywność i detale, dźwięk sprawia wrażenie ściśniętego, zamkniętego w pudle. Ad. 6: Nie mam sprzętu Onkyo, ale jeśli miałeś na myśli mojego Denona, to on nie ma żadnych Bass Boostów i tym podobnych. Ma jedynie dwa potencjometry od regulacji tonów niskich i wysokich, oraz magiczne dla mnie Variable Loudness. To ostatnie jest w pozycji 0, bo każdy ruch w górę powoduje obcięcie góry i natarczywe podbicie dołu. Jeśli chodzi o potencjometr tonów niskich, to przyjmijmy, że ma skalę od -5 do 5, w przypadku Senków, ustawiony był na 0, teraz na NO, ustawiam go na pozycję 2-2,5. Ad. 7: Niestety nie udało mi się nigdzie przed zakupem znaleźć parametrów wyjścia słuchawkowego ani dla Denona, ani dla Line6. Wyszedłem z założenia, że skoro Senki mają 50Ohm, to NO z 25Ohm też sobie poradzą. Z tego co czytałem problem mógłby być w drugą stronę, gdyby NO miały wysoką impedancję. W kwestii samej jakości i kontroli basu jak już wcześniej mówiłem jest ok, tylko jest go jakby za mało. Ogólne brzmienie NO bardzo mi odpowiada, może jak już wcześniej zostało wspomniane, muszę się przyzwyczaić do bardziej analitycznego basu. Jestem też zaskoczony jakością sceny i w ogóle dźwięku w zamkniętych słuchawkach, ale z tymi mam niewielkie doświadczenia. Głównie mam odniesienie do nausznych JBLi, które są okropnie przebasowione w mojej opinii. NO na 96,47% zostają ze mną. Gdyby tylko coś dało się zrobić z tym przykrótkim kablem :) Na razie chyba po prostu kupię jakiś przedłużacz, a potem będę myślał. Podobno w NightHawkach były dwa kable i jakoś zakodowało mi się w głowie, że tu też tak jest, ale otwarcie paczki szybko zweryfikowało moją wiedzę.
 4. Dzień dobry, Zachęcony opiniami i recenzjami, również z tego forum, nabyłem NightOwle. Pierwsze wrażenia: komfort noszenia super, izolacja - spodziewałem się trochę lepszej, ale nie jest źle, dźwięk - dramat. W dużym skrócie brzmienie jak przez karton i płachtę materiału. Na szczęście okazało się, że fabryczna przejściówka z jack'a 3,5 na 6,3 wymaga trochę czułości przy podpinaniu. Brzmienie się bardzo poprawiło, detaliczność super, dużo góry, ale nie męczy, trochę zlepione dźwięki przy szybszych przesterowanych gitarach, ale z czasem robi się lepiej (dopiero jakieś 15-20h przegrane). Przechodząc do clou moich wątpliwości. Całe brzmienie ma bardzo niewiele basu i jest on jakby wycofany. Po opiniach, że basu może być aż nadto jestem bardzo zdziwiony, a spotkałem się wręcz z opinią, że gonią Beatsy w kwestii ilości basu, jestem skonsternowany. Tzn. słychać ten bas, słuchawki go dobrze kontrolują, potrafią zejść nisko, ale sama jego ilość jest dla mnie podejrzanie niska. Bezpośrednio porównuję je do moich starych Senków HD559 i HD599, gdzie mimo otwartej konstrukcji, tego basu było dużo więcej, co prawda bardziej rozlany, ale więcej :) Próbowałem też zmieniać pady, ale nie wiele się zmienia, co mnie jednak zaskoczyło, to że skórkowe są dla mnie wygodniejsze niż welurowe (?). Te drugie tworzą jakieś większe ciśnienie pod padem i jest to dla mnie uciążliwe. Kwestia źródła dźwięku. W domyślnej konfiguracji słuchawki są podpięte komputer -> interfejs Line6 UX1 -> wiekowy, ale dla mego ucha przyjemny, Denon 345R. W każdym razie niezależnie od źródła dźwięk jest zbliżony. Próbowałem podpinać bezpośrednio do Line6, do laptopa, do dwóch telefonów i wszędzie basu jest niewiele i jest wycofany. Dopiero jak wepnę się w Denona i trochę podbiję na nim dół to wtedy robi się przyjemnie, jakbym tego oczekiwał. Stawiając końcowe pytanie, czy ja coś robię nie tak, czy faktycznie te podane przez producenta 150h wygrzewania ma znaczenie, czy coś z moim egzemplarzem jest nie tak? Przy okazji, czy da się dostać w jakichś sensowych pieniądzach inny (dłuższy) kabel do tych słuchawek, czy po prostu użyć przedłużacza? Długość fabrycznego kabla do stacjonarnego odsłuchu jest dość zabawna :) Myślałem też nad zrobieniem własnego kabla, ale kompletnie nie mogę znaleźć lepszych niż za 2zł, wtyków jack 2,5mm.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...