Jump to content

Przemas503

Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Przemas503

 • Rank
  Nowy
 1. Nie wiem czy idę w dobrym kierunku, poczytałem trochę i doszedłem do wniosku, że do słuchawek (muzyka+ gry) i głośników (muzyka) nie potrzebuję karty dźwiękowej, tylko DAC. Nie zależy mi na jakości w filmach, bo kina domowego nie chcę robić. W przyszłości planuję wywalić wieżę z pokoju, i kupić Microlab'y 7C lub mocniejsze 9C, bądź EDIFIER R2600...kwestia wyboru, ale to dopiero później. Najpierw chciałbym kupić DAC, później słuchawki i na końcu głośniki, ponieważ będę mógł wypróbować obecny sprzęt na nowym DAC. Jako, że korzystam również z mikrofonu, to chciałbym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, kupując AUDIOTRAK PRODIGY CUBE. Być może źle myślę i lepiej zainwestować w coś co ma lepszą jakość, ale mi się podoba funkcjonalność tego urządzenia. Posiada on dużą ilość wyjść, również cyfrowych, więc dodatkowo np. mógłbym pod niego podłączyć soundbar od TV. No i chciałbym od razu, żeby ten DAC uciągnął słuchawki np. AKG K612 PRO. Jak się ma sprawa z takim DAC i w/w głośnikami, bo one są aktywne/podwójnie aktywne, chociaż podejrzewam, że będzie różnica jak przepuszczę sygnał przez DAC, a nie bezpośrednio z integry w kompie?
 2. A gdybym, zdecydował się na głośniki Microlab Solo7C to wtedy karta dźwiękowa będzie rekomendowana, czy też najpierw integra? No i pewnie przy tych głośnikach już będzie lepiej z mocą, prawda?
 3. Szukałem na wieży info o głośnikach, a sama "tabliczka znamionowa" znajduje się na głośnikach i jest taka sama jak na zdjęciu w załączniku. Czy te proponowane wyżej głośniki Edifier będą grały lepiej/mocniej od tego zestawu głośników i wieży, który posiadam? Czy powinienem uzbroić się w jakąś kartę dźwiękową?
 4. Cześć, Posiadam wieżę Thomson ALTIMA 3600 oraz słuchawki AKG k514 MKII. Niestety nie potrafię określić jakie głośniki ma ta wieża (są one seryjne), lecz na wieży jest napisane, że max consumption 300 W. Całość mam podpięte do PC i słucham różnorakiej muzyki (np. Nightwish, gdzie jest dużo instrumentów i śpiew też jest ważny). Ostatnio dużo piosenek z bassem i właśnie takie piosenki lubiłem puszczać na wieży, no i słuchawki oczywiście do grania i muzyki niewymagającej bassu, bo w tych słuchawkach mało go jest. Ponieważ słuchawki ledwo się trzymają, to czas najwyższy na nowe, ale zauważyłem dzisiaj, że jeden z głośników w wieży trzeszczy. Te głośniki też mają już swoje lata. Po rozkręceniu okazało się, że materiał wokół membrany jest rozwalony i praktycznie kruszy się w ręce, ale nie jestem, pewny, czy to przez to ten głośnik trzeszczy. Może coś popsuło się również w pobliżu elektromagnesu. Niemniej chciałbym się dowiedzieć, czy Czy mogę skombinować jakiś nowy zestaw w granicach 400 zł żeby ten sprzęt działał lepiej niż ten dotychczas(w sensie byłem ciekaw ile watów mają te głośniki, żeby nowe były przynajmniej tak dobre jak te obecne no i żeby wieża wyrobiła), czy lepiej sobie darować? Stawiam sobie wiele pytań, na które nie potrafię odpowiedzieć. Czy kupić porządne słuchawki i czy istnieją takie, które są dobre i w bassie i dobre do grania i są dobre we wszystkim? Do tego jakaś karta dźwiękowa i dać sobie spokój z głośnikami, czy zainwestować w nowe głośniki podpiąć do tej wieży, czy totalnie inne głośniki bez wieży? Planuję wydać na sprzęt około 400 zł jeszcze w tym miesiącu i około 400 w następnym. Co byście mi doradzili? Jeżeli chodzi o słuchawki które miałem, to totalnie bassu w nich mi zabrakło, chociaż myślałem, że nie będzie brakowało (rozszerzył mi się gust muzyczny). Poza tym jak jeszcze miały sprawny pałąk, to wydawały się średnio komfortowe.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...