Jump to content

nms007

Użytkownik
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About nms007

 • Rank
  Nowy
 1. Panie Jakubie, dziękuję za wskazanie w.w artykułu (nie mam pojęcia dlaczego go przeoczyłem, choć obstawiam, ze musiała mnie przerazić jego długość). Przeczytałem go w całości. Przejrzałem ponownie dział Polecane słuchawki pełnowymiarowe i skomponowałem taką listę: AKG M220 PRO/BLACK - bardzo spodobał mi się ten model, ale można go kupić tylko z drugiej ręki i tu nasuwa się pytanie czy faktycznie warto się upierać przy tej "limitowanej", czy szkoda zachodu i kupić po prostu 240tki (to w ogóle był mój pierwszy typ zakupowy)? AKG K550 MKII - patrząc na Pańską ocenę/wykres wydaje mi się, że najbardziej trafiły by w moje gust, ale niestety w moim budżecie nie kupię ich nowych. Pytanie czy warto iść w używki? Bo nie znam zupełnie rynku wtórnego audio stąd ciężko mi określić czy te "parę" zł mniej nie obróci się przeciwko mnie, bo np. przetworniki będą "zajechane" (o ile coś takiego jest możliwe)? Beyerdynamic DT770 PRO lub Beyerdynamic DT150, Te słuchawki tez mi się bardzo "podobają", ale z ich specyfikacji wynika, że bez dodatkowego źródła mocy się nie obejdzie(?), a ceny za same słuchawki oscylują już w górnej granicy mojego zasobu pieniężnego na sprzęt audio Sennheiser HD 280 - ale widzę, że na Pańskim blogu oraz forum ta marka nie jest zbyt popularna i ciężko mi tutaj odnieść się do pozostałych moich typów Czy jest Pan w stanie określić w kierunku którego modelu/opcji najlepiej iść? Oczywiście już wiem, że każdy ma swoje własne preferencje i odczucia płynące z każdych słuchawek, ale Pańskie ogromne doświadczenie na pewno pozwoli mi - jako laikowi - podjąć bardziej sensowną decyzję.
 2. Na wstępnie witam szanowne grono użytkowników (to mój pierwszy post tutaj) Sporo czasu poświęciłem na przeglądanie bloga i recenzji w.w sprzętów i generalnie skłaniam się ku zakupowi tego zestawu. Ale im "im dalej w las tym więcej drzew"... Ale od początku... do tej pory słuchałem muzyki na głośnikach komputerowych i/lub słuchawkach dousznych - jednym słowem "bez szału" Dlatego też postanowiłem chociaż w pewnym stopniu wejść w świat lepszej muzyki i odczuć z tym związanych. Doszedłem też do wniosku, że kupno drogich słuchawek (>500 zł) może nie do końca być słuszne. Stąd moje rozważania nad wspomnianym zestawem (Superlux HD330 + E10K Olympus2). Ale z drugiej strony, za rzeczony zestaw wyjdzie mi kwota oscylująca w okolicach 500-550zł (wliczam w to także zakup innych/lepszych padów), a za tą cenę mogę już kupić znacznie sensowniejsze słuchawki. Wiadomo, mając już tego DAC'a, w niedalekiej przyszłości mogę już myśleć o słuchawkach, które będą "o krok wyżej", ale z drugiej strony nie lubię też wydawać pieniędzy na coś co będzie później nieużywane (czyt. DAC). Co do moich preferencji muzycznych. Na co dzień słucham muzyki elektronicznej (house, progressive itp.), chilloutowej i sporadycznie rock. Jakiś dobry film będzie miło obejrzeć w słuchawkach. W gry nie gram w ogóle, tak więc te walory są mi zupełnie obojętne. Reasumując moje przydługawe rozważania, liczę na Waszą pomoc lub poradę

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...