Jump to content

Serwus

Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Serwus

 • Rank
  Nowy
 1. Wydaje się to spoko opcją, bo dużo więcej multimediów odtwarzam ze smartfona, niż komputera stacjonarnego. Tylko czy to nie będzie znowu przesada w drugą stronę, tzn. czy będzie się dało przyciszyć słuchawki, żeby nie grały za głośno? Mógłbyś proszę wyjaśnić mi następujące zdanie (z Twojego artykułu): W jakim miejscu było ustawione te 2%? W systemowych ustawieniach głośności?
 2. Mam otg. Czyli kupuję takie ustrojstwo, podpinam do smartfona i już? Telefon wykryje, że podłączony został zestaw słuchawkowy usb tak, jakby był w mini jacku?
 3. Przedwczoraj napisałem dwie wiadomości jedna po drugiej i się złączyły, więc musiał zadziałać jakiś czasowy skrypt. I nie żaden pan. Ciągle pytam o te Sennheisery, bo po prostu bardzo odpowiada mi ich kształt. Napisałem nawet do producenta, ale też nie jest w stanie tego potwierdzić i polecił mi model HD569 (niższa impedancja), tylko znowu to jest konstrukcja zamknięta... OK, to nie ciągnę tego dalej, ale proszę nie zamykać jeszcze tematu, jak znajdę jakiś inny model, który mi się spodoba, to zapytam czy ma on sens.
 4. OK, dziękuję. Ostatnio wiadomość dodała się do poprzedniego posta.
 5. Dziękuję za odpowiedź. Niestety, to konstrukcja zamknięta. Zależy mi na słuchawkach, które nie będą mnie zbytnio grzały w uszy (po godzinie użytkowania obecnych Superluksów muszę na kilka minut je zdejmować, ponieważ parzą, a mam wymienione pady). Nie doprecyzowałem tego w pierwszym poście. Priorytetem dla mnie jest, żeby wystarczająco głośno ze smartfonem i były wygodne. Co do samego dźwięku, nie znam się za bardzo na tym. Szukam słuchawek takich naprawdę uniwersalnych, które są po prostu dobre. Moja wiedza o jakości dźwięku sprowadza się do czytania opinii sklepowych, wykresy niewiele mi mówią (tzn. rozumiem je, ale nie wiem jak przełoży się na wrażenia organoleptyczne fakt, że wykres jest trochę bardziej rosnący na jakiejś częstotliwości). Całe życie korzystałem albo z "bezimiennych", albo z Superlux HD681. Stwierdziłem, że nie ma co na ten moment celować w wyższe modele, ponieważ źródłem dźwięku będzie integra w starej stacjonarce albo smartfon właśnie.
 6. Dziękuję za odpowiedź. Patrzę na te słuchawki i mam z nimi kilka problemów. Trochę za drogie, jeżeli to możliwe, to chciałbym nie przekraczać budżetu. Nie wydają się zbyt wygodne. Wolałbym coś, do czego wejdzie mi cała małżowina uszna. Kształtem przypominają mi obecne Superluksy, które są mimo wszystko za ciasne. Źródło, no właśnie. Priorytetem jest dla mnie żeby dobrze działały ze smartfonem, a te AKG mają jeszcze większą impedancję...
 7. Cześć. Obecnie korzystam ze słuchawek Superlux Hd681. Miałem już kilka par głównie dlatego, że były tanie. Ich wadami jest przede wszystkim to, że mają dość małe nauszniki oraz kładą zbyt duży nacisk na głowę. Chciałbym zatem kupić coś wygodniejszego. Obecnie mam na oku Słuchawki SENNHEISER HD 559. Mam jednak kilka pytań, najlepiej do kogoś, kto z nich korzystał. Czy grają wystarczająco głośno z telefonem? Superluksy mają impedancję chyba 32 i grały głośno (nie korzystałem z maksimum), natomiast Sennheisery posiadają 50 omów. Czy można łatwo wymienić kabel na taki z mini jackiem z obu stron? Jest odpinany, ale gniazdo znajduje się wewnątrz sluchawek. Czy wystarczy obojętnie jaki kabel z wystarczająco cienkim wtykiem i nie będzie on wypadał? Jeżeli możecie polecić inny model, to również byłbym wdzięczny. Muszą być otwarte, duże (mam duże uszy niestety), wygodne i przewodowe. Nie zamierzam korzystać z nich poza domem, korzystam ze słuchawek do gier, muzyki, filmów i rozmów (osobny mikrofon), często na telefonie.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...