Jump to content

Bartosz

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Bartosz

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Oprócz tego mankamentu to w sumie jest ok, ewidentnie zauważysz po przesiadce z jakiejś taniej integry. Ale szczerze bez jakiś rewelacji w kwestii poprawy jakości dźwięku, co najwyżej niskie tony zyskują.
 2. W wysokich tonach, szczególnie głośniejszych, bardziej "krzykliwych" wokalach. Ale to może być tak, że ja to zauważam, a komuś np. nie przeszkadza, każdy inaczej ocenia dźwięk.
 3. Używałem ich z Olympusem. Tony niskie robią się głębsze i bardziej wyczuwalne, no i oczywiście jest głośniej. Mój jedyny problem z tym wzmacniaczem, to były te sybilanty, ale nie jest to aż tak zauważalne. Nad ważką też się zastanawiam, myślę że ją kupię i sprawdzę jak to się zgrywa.
 4. Dobra, czyli skłaniam się w kierunku ważki. I myślisz, że w kwocie do 500 zł nic lepszego od niej już nie znajdę? Pytam, bo ona kosztuje tylko 300 zł, a akurat chciałem coś, co by znacząco wpłynęło na jakość.
 5. Dziękuje za pomoc. Dodam jeszcze, że kupiłem wcześniej fiio E10k olympus 2. Wreszcie zaczęły grać głośniej, niskie tony też zyskały. Jedyne, co mi trochę doskwierało, to, nie wiem trochę jak to ująć, wysokie tony (szczególnie jakieś głośne wokale w piosenkach) robiły się takie nieprzyjemnie "syczące" i zakrywały, wręcz przesadnie, instrumenty w tle. Nie wiem, czy dobrze to określiłem.
 6. Może trochę źle się wyraziłem - nie chodziło mi o jakiś przesadny, łupiący bas. Nie lubię takiego, po prostu żeby był wyczuwalny i poprawny, a na laptopowej integrze jest bardzo słaby. I nie chodzi mi tylko o bas, ale ogólnie o poprawę jakości dźwięku, a w tym też niskich tonów.
 7. Dziękuje za odpowiedź. 1. Wersja made in china (Te austriackie, o ile wiem, od paru ładnych lat są już niedostępne.). 2. Padów używam skórkowych, tych z obszyciem na zewnątrz, chociaż w zestawie miałem też welurowe. 3. Kupiłem je jakieś 2 tygodnie temu, są w niezmiennym stanie odkąd je wyjąłem z pudełka. Sprawdziłem sobie wszystkie wymienione wyżej układy, niestety każdy wykracza poza mój, napisany w tytule, budżet (i to dość znacząco). Czy nie znajdę czegoś satysfakcjonującego to tych 500 zł?
 8. Witam. Kupiłem niedawno słuchawki AKG K240 MKII, ale doszedłem do wniosku, że potrzeba im lepszego urządzenia wyjściowego, przy laptopowej integrze są ciche, nie tak przestrzenne jak bym oczekiwał (i jak słyszałem w wielu recenzjach), a tony niskie są wogóle nie zadowalające. Chciałbym więc dać im szansę "rozwinąć skrzydła" przy jakimś fajnym wzmacniaczu, jednak nie chce też wydawać fortuny (budżet jak w tytule). Myślałem o Audioquest Dragonfly Black, chociaż mogłoby też być coś droższego. Zwracam się więc z pytaniem, bo moja wiedza w tym temacie jest dość uboga: Jaki wzmacniacz/DAC do tych słuchawek w takich pieniądzach? Ktoś może je posiada i może coś poradzić, bądź powiedzieć, z czego korzysta? I czy ten DragonFly jest dobrą opcją?
 9. Dziękuje za odpowiedź. Znał, w sensie, że słyszałem już o nich i sporo czytałem, a wtedy szukałem też innych propozycji. Jeśli chodzi o niesprecyzowane wymagania dźwiękowe, to trudno mi powiedzieć coś więcej, gdyż nie mam dużego doświadczenia z wieloma modelami. Właściwie to szukam czegoś, co po prostu dobrze nadawałoby się do domowego odsłuchu muzyki - dobra scena, o basie już pisałem, zadowalająca wygoda i wykonanie. Chyba po prostu muszę sam odsłuchać kilka modeli i wtedy podjąć sensowną decyzję.
 10. W sensie chodziło mi o to, że nie ma tam takich, jakich bym jeszcze nie znał, a napisałem na forum licząc, że ktoś doradzi coś innego. Źle się wyraziłem.
 11. Z tym zestawieniem już się zapoznałem, jednak liczyłem na więcej propozycji gdyż nie znalazłem tam nic nowego.
 12. Witam. Poszukuję słuchawek do domu, głównie do słuchania muzyki - wielu gatunków, głównie rocka, ale właściwe to prawie wszystkich. Również do grania w gry czy oglądania filmów ale przede wszystkim muzyka. Zależy mi na dobrym wykonaniu i wygodzie, mogą być duże i tak będą używane tylko w domu. Nie zależy mi na bardzo potężnym basie, ma być zauważalny i dobrze wyczuwalny, ale nie przesadny. Budżet jak w tytule to 350 zł (może być 400, jeśli na prawdę będzie warto). Myślałem o AKG k240 MKII, ale słyszałem, że odkąd nie są produkowane w Austrii, tylko Chinach, ich jakość mocno spadła. Jeśli chodzi o źródło to nie ma żadnych rewelacji - zintegrowana karta w laptopie. Jak trochę poszukałem to szczególnie wyróżniały się dla mnie 4 modele: AKG K271 MKII, AKG K240 MKII, AUDIO-TECHNICA ATH-T500 i ATH-M40. I tutaj nasuwa się kilka pytań: czy ktoś miał kontakt z tymi modelami i może wyrazić ewentualne wrażenia (szczególnie, że, jak już pisałem, dużo się nasłuchałem o spadku jakości AKG). Który z nich najlepiej wybrać pod względem wyżej wymienionych kryteriów? Oczywiście jeśli ktoś ma inne propozycje, jestem otwarty.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...