Jump to content

Napotkana Osoba

Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Napotkana Osoba

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zarówno ModMic i Osłona są prawdopodobnie tym, czego mi brakuje. Ostatnio przeszukując internet natrafiłem na ciekawe filtry w OBSie które również znacząco mogą pomóc z problemem hałasu. Wielkie dzięki za szybką pomoc, teraz już problem zostanie znacząco zredukowany.
 2. Z headsetem chciałem dać sobie spokój. Mam dobre słuchawki bez mikrofonu, które wolałbym nie zmieniać. Czy MKIT z drzwiami obklejonymi Izolacją akustyczną https://www.wyciszamy.net/Izolacje-AKU-PR140/p35/k19?marka=28sub1410 mógłby zdać egzamin, gdybym mówił dość blisko? Nie miałem modelu w ręku, dopiero będę zamawiać stąd ciężko jest mi ocenić w jakim stopniu wytłumia on dźwięki zza niego (krzyki, szepty, zwyczajną rozmowę itd). Co do osłony antyrefleksyjnej - muszę przyznać, że o czymś takim nigdy nie słyszałem, stąd ciężko mi jakoś się odnieść, ale sprawdzę to w najbliższym czasie.
 3. Dzięki za sugestię @Jakub Łopatko, pojawił się promyk nadziei . Z tego co czytałem, mikrofon kierunkowy jest bardzo czuły (wychwytuje dźwięk z bardzo dużej odległości z tego powodu jest stosowany do prac detektywistycznych itd.), ale nie wychwytuje dźwięków z otoczenia. Mam dwa pytania. 1.Czytałem kilka Twoich recenzji min: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-mikrofonu-mozos-mkit-600pro/ Oprócz tego, że również używam Redmi Note4 zaciekawiły mnie te cechy mikrofonu: wyjątkowo niski poziom zaszumienia własnego, niski poziom zbierania odgłosów z otoczenia (kierunkowe działanie). Jak w rzeczywistości określić można niski poziom zbierania głosów z otoczenia tego typu mikrofonów? Czy stojąc bezpośrednio za mikrofonem w odległości ok. 2 metrów lub więcej osoba mówiąca jest niesłyszalna/bardzo przyciszona? Czytając wcześniej podobno charakterystyka kardioidalna Novoxa miała pełnić podobną funkcję, jednak ostatecznie skończyło się na lekkim przyciszeniu. 2.Jeśli naprawdę tak dobrze to działa, czy polecasz jakiś konkretny mikrofon kierunkowy? Szukam takiego, który wychwytuje dźwięki z jak najmniejszego kąta/odległości.
 4. Hej! Niedawno zasięgając rady na tym forum oraz kilku innych kupiłem Novoxa Nc1, mikrofon jak dla mnie świetny, jednak wyczulony diabelnie, a jako, że mieszkam w hałaśliwym domu, ciężko jest mi się komunikować korzystając z tego mikrofonu, bo wszystko wookół słychać. Jest jakiś sposób na wyciszenie tego? Wiem, że można zmniejszyć czułość mikrofonu, jednak zastanawiałem się nad ,,czymś" (np: jakaś osłona przed mikrofonem) co odbija falę dźwiękową, czy czymś podobnym, by osoba obok rozmawiająca przeciętnym tonem była niesłyszalna. Z góry zaznaczam, że się zbyt na tym nie znam, jednak wydaje mi się, że na pewno musi coś takiego być (nie mam na myśli drzwi akustycznych lub pianek, muszę jakoś ,,obudować" mikrofon, bez zbyt ingerencji w dom). Wszelkie sugestie bardzo mile widziane, gdyż wujek google już mnie zawiódł, a samemu mimo najlepszych chęci jako przygłuchemu i nieobeznanemu z tematem ciężko jest coś wymyślić .
 5. Kupiłem dla sprawdzenia Superlux e205u, maono ak-3 oraz zalmana. Sam zalman jest cichszy, nie wyłapuje tylu szumów (powiedziałbym nawet, iż zaskakująco mało w porównaniu do całkiem podobnej do maono ak-3 jakości). Superlux jest cały metalowy, solidnie wykonany, z wejściem na słuchawki i funkcją podgłośnienia. Jest o wiele mocniejszy, jednak zbiera TOTALNIE wszystko. Szumy, mój oddech itd. Nawet, gdy ustawiłem go na dość niską głośność. Ktoś wie, co mogłem ustawić źle? Podobna sprawa jest z maono ak-3 który co prawda wyłapuje mniej szumów od superluxa, ale faktem jest, że wciąż jakieś szumy są, a jakość nie powala. Ma ktoś jakiś pomysł?
 6. W takim razie: temat wciąż jest otwarty, na razie nie zebrałem żadnych informacji na temat wyżej wymienionych modeli, jeśli ktoś zna je i może się wypowiedzieć - dzięki za każdą pomoc.
 7. @KiiT Dzięki za link, mimo wszystko jednak wolałbym wybrać coś z powyższych modeli, tamte są raczej w tendencji rosnącej, ja chcę wybrać coś do około 200 zł, stąd też Novox jako maksymalny pułap.
 8. @KiiT Dzięki za opinię. Wezmę to pod uwagę (swoją drogą Novoxa chciałem kupić tylko w ostateczności). Jeśli ktoś jeszcze ma jakiś pomysł lub sugestie - będę bardzo zobowiązany.
 9. Witam, Na początku chciałbym poprosić o przeniesienie do odpowiedniego działu, jeśli coś skonciłem. Mieszkam w hałaśliwej okolicy oraz domu, a muszę kupić odpowiedni mikrofon do rozmawiania oraz nagrywania dźwięku, dlatego też zdecydowałem się na kardioidalny mikrofon pojemnościowy. Pierwszy raz zajmuję się jakimkolwiek sprzętem audio, toteż większość odsłuchów z mikrofonów jest dla mnie podobna, stąd też przychodzę do was z pytaniem, który z poniższych mikrofonów według was jest najlepszy w stosunku do ceny? Novox NC 1 ok 200 Superlux e205u ok 150-200 FIFINE K669B ok 130-150 Maono AK-3 ok 120-150 Maono AU-A04TR ok 120-150 XLR Maono ok 140-160 Auna Mic 900 - kilka osób poleca ten mikrofon, ale nie widziałem go jakoś w sprzedaży, mimo wszystko również ciekaw jestem opinii o nim. Wg. mnie: Novox i superlux są pewne, aczkolwiek chciałbym wybrać je, dopiero gdy inne okażą się niewystarczające. FIFINE ma podobno całkiem niezłe odszumianie, a o wszystkich trzech Maono i Aunie muszę przyznać że nie wiem nic pewnego. Jakieś sugestie co do modelu? Dzięki za każdą poradę.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...