Jump to content

Meloman

Użytkownik
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Meloman

 1. I tak powinno podchodzić się do sprawy, należy sprawdzić osobiście wszystkie dostępne opcje i dopiero wybrać tę najlepszą. Kto wie, może akurat znajdziesz coś jeszcze lepszego od wspomnianego Denon RCD-m41. Zatem powodzenia w poszukiwaniach i testach. Pozdrawiam
 2. Dlatego zapytałem, ponieważ obawiałem się że nie masz wyjścia optycznego w komputerze, a kupowanie dodatkowych konwerterów mijało by się w tym przypadku z celem. Ale jak masz wyjście optyczne w komputerze, to faktycznie może być ciekawie. Gdybyś zdecydował się na ten sprzęt, to podziel się swoją opinią na temat brzmienia z wyjścia słuchawkowego, będzie to dobry dodatek do tematu. Wówczas nie zapomnij tylko napisać na jakich słuchawkach testowałeś itd.
 3. Zmiana ceny. Od dziś cena za oferowane słuchawki to 450zł. Kolejnych obniżek nie będzie, z uwagi na dobry stan słuchawek.
 4. Cieszę się że temat się przydał. Tak jak najbardziej, właśnie wspomniane funkcje można regulować pilotem za pomocą przycisku setup o ile dobrze sobie przypominam. Tam otwierasz menu i wybierasz co chcesz wyregulować. Masz zamiar podłączyć go pod komputer kablem optycznym? Bo tylko tak można wykorzystać DAC w tym urządzeniu.
 5. W zależności, czego tak naprawdę szuka autor tematu, a tego mam nadzieję się dowiemy niebawem. Masz jednak rację co do skąpej sceniczności na szerokość w Mojo, jednak ma znakomitą głębię która może się podobać ze słuchawkami grającymi bardziej na szerokość.
 6. Moim zdaniem jest. DAC dobiera się pod słuchawki, raczej nie odwrotnie, ale z ciekawszych polecę Chord Mojo - bardzo porządny sprzęt, z dobrym dźwiękiem.
 7. Proszę, to drobiazg, miło mi że mogłem trochę pomóc. Natomiast kwestia sopranu to sprawa także indywidualna. Ostry sopran może szybko zmęczyć, do bólu głowy włącznie. Tak się dzieje np. w moim przypadku. Dlatego na początek, zwłaszcza jeśli chodzi o sopran, stawiał bym jednak na słuchawki o bezpiecznym strojeniu w tym aspekcie. Wspomniane Koss Porta Pro na przykład nie posiadają wiele sopranu. Ogólnie (moim zdaniem) bezpieczny wybór na początek, zwłaszcza że słuchawki te są dość tanie i nie wymagają koniecznie oddzielnego dac by brzmieć przyjemnie (co nie oznacza że z takowego nie skorzystają). W takim razie, pozostaje Panu skorzystać z zakupów przez internet, z możliwością ewentualnego zwrotu przed upływem ustawowych 14 dni. Posłuchać przez 3-4 dni i ocenić brzmienie, a później gdy już naprawdę sprzęt nie pasuje, to odesłać. Każdy sklep internetowy jest zobowiązany przyjąć zwrot. Radzę tylko nie nadużywać tego przywileju.
 8. Widzę tu dwie sprzeczności: dźwięk neutralny vs. tendencja do podkreślania basu i niższej średnicy (męskie wokale). To pokazuje że raczej nie szuka Pan dźwięku neutralnego i spekuluję że jeśli posłucha Pan takich słuchawek nie będzie Pan zadowolony z dźwięku. W słuchawkach neutralnych, z reguły żaden zakres nie wybija się na pierwszy plan. Takie słuchawki brzmią raczej sucho, chudo i lekko czyli bez wypełnienia dźwięku, dociążenia zwłaszcza na średnicy i basie. Oczywiście istnieje możliwość kształtowania brzmienia źródłem, można w ten sposób dostosować sobie brzmienie do gustu mając neutralne słuchawki, niemniej charakter pierwotny słuchawek najczęściej pozostanie. Jeśli ma Pan możliwość odsłuchu, to zaproponuję: Mobilne Koss Porta Pro, nie są to słuchawki neutralne ponieważ mają np.podkreślony bas, niemniej męskie wokale powinny na nich brzmieć bardzo dobrze. Natomiast ze stacjonarnych, raczej domowych (wokółusznych), zaproponuję Shure 840 - to słuchawki mające nieco podkreślony bas, i wybicie na 10khz zatem w sopranie nieco ostre. Z kolei niższa średnica powinna z uwagi na podkreślony bas brzmieć dość dobrze jeśli chodzi o wokal. Polecam poczytać o tych słuchawkach najpierw w internecie i zadecydować. W przypadku Shure 840 należy jednak uważać na dość łamliwy pałąk. Z kolei Koss Porta Pro posiadają nieco słaby jeśli chodzi o trwałość przewód. Co do brzmienia z doświadczenia Panu powiem, że tylko osobisty odsłuch pozwoli na odpowiednią decyzję. Rozumiem to uczucie poszukiwania swojego dźwięku, ale my możemy tu tylko spekulować, podpowiadać w dobrej wierze, ale to od Pana gustu i uszu zależy ostateczna decyzja.
 9. Oferta nadal aktualna. Chętnych zapraszam do zakupu.
 10. Temat moim zdaniem ciekawy, ponieważ wiele mówi się o brzmieniu, doborze pod gust, synergii, kablach - te rzeczy są bardzo ważne, ale niestety mało dowiedzieć się można o należytym dbaniu o nasze słuchawki. Co prawda Pan Jakub znakomicie opisał już ogromną część sposobów konserwacji w tym artykule: https://www.audiofanatyk.pl/jak-przechowywac-i-konserwowac-sluchawki/ Nikt jeszcze chyba w polskiej przestrzeni internetu, nie zebrał tak wielu rzeczowych porad w jednym artykule, który - jak sam Autor zaznaczył, nie wyczerpuje tej tematyki do końca. Ten brak wyczerpania tematu, stwarza więc znakomite podłoże do dyskusji którą chciał bym rozpocząć. Mam nadzieję że będzie to temat przydatny dla każdego miłośnika słuchawkowego audio. ...Gdy zabrudzeń przybywa dźwięk słuchawek ulega pogorszeniu, jak więc zadbać o czystość wkładek by na bieżąco usuwać gromadzące się na nich zanieczyszczenia i utrzymać tym samym jakość dźwięku na dobrym poziomie. Oczywiście można pogodzić się z faktem, że wkładki akustyczne zbierają przeróżne drobinki, włoski i zabrudzenia, i że z tego powodu należy je prędzej czy później wymienić. Jak jednak dbać o ich czystość na bieżąco by maksymalnie odroczyć konieczność wymiany? Nie mówię tu o rzeczach oczywistych że przed założeniem słuchawek trzeba mieć czystą głowę i uszy, to przecież logiczne. Niemniej pomimo tego że dbamy o higienę, i tak prędzej czy później wkładki ulegają zabrudzeniu. Macie jakieś sposoby, by bez ciągłego wyjmowania wkładek ze słuchawek móc na bieżąco je nieinwazyjnie oczyszczać, by zabrudzenia nie zbierały się na nich nadmiernie? Tym samym by używanie słuchawek było przyjemne, ze świadomości faktu że są po prostu czyste, że nie trzyma się na uszach np. "pięknie grającej wylęgarni roztoczy"
 11. Dziś wyciągnąłem moje stare płyty, przypomniałem sobie wreszcie o albumie Diany Krall, zapuściłem sobie i tak słuchałem. Heh jak by śpiewała tylko dla mnie. Wspaniały głos, a poniżej jedna z moich ulubionych piosenek tej wokalistki w wersji youtube. Oraz moim zdaniem, kapitalne wykonanie utworu Krzysztofa Komedy. W wykonaniu Leszka Możdżera.
 12. W jakim stopniu zmieniły się Twoje HD 600 na tym przewodzie? Upgrade był opłacalny? Też myślę nad wymianą kabla fabrycznego na srebrny (hybryda - miedź posrebrzana), do moich Sennheiser, w moim przypadku HD 650 - na razie zbieram środki na ten cel.
 13. W specyfikacji technicznej Denon m41 jest zawarta informacja, że ów sprzęt posiada dedykowany układ wzmacniacza słuchawkowego który może napędzić słuchawki nawet do 600ohm. Niestety jednak przeglądając recenzje w internecie, nie mogę trafić na informację o brzmieniu tego wyjścia słuchawkowego. Ktoś z Was słuchał/miał i może się podzielić swoimi wrażeniami? Będę bardzo rad za każdą informację. Edit: 31.01.2020r: Dzisiaj tak się złożyło że przy rozmowach w pracy, temat zrzedł na sprzęt audio. Rozmawiając z kolegami, jeden z nich przyznał się że ma ten minisystem ...i właśnie teraz przyszedłem od kolegi z odsłuchu Denon m41. Zatem moja ciekawość została zaspokojona, a jak odebrałem dźwięk z wyjścia słuchawkowego? Nie mam talentu do opisywania swoich wrażeń, więc będzie krótko. Mianowicie testowałem sprzęt ze swoimi słuchawkami (Sennheiser hd 650 oraz Audio-Technica MSR7), oraz płytami CD. Co zauważyłem, to na pewno nie brakuje szczegółów, barwa dźwięku delikatnie ciepła, sporo jednak zimniejsza od Chorda Mojo. Nie można odmówić muzykalności całości dźwięku, ale brak mu wyrafinowania obecnego w Mojo. Problemów z napędzeniem 300ohm Sennheiser HD 650 przy maksymalnym ustawieniu Gainu nie zauważyłem, było ok. Werdykt? Powiedzieć mogę jedno - brzmi to bardzo przyzwoicie choć nie powala na ziemię, co wcale mnie nie dziwi biorąc pod uwagę to że wzmacniacz słuchawkowy jest tam tylko dodatkiem. Ciekawe doświadczenie, uważam że warto było poznać jego możliwości. Sam raczej nie kupił bym Denon m41 do napędzania słuchawek, ale gdybym nie miał wyjścia, dało by się z tym sprzętem żyć. Nie wymagającym na pewno sprawi radość. To tyle ode mnie.
 14. Utwór "Across The Stars" pochodzący z filmu "Gwiezdne Wojny", tutaj z płyty o tym samym tytule co utwór, w wykonaniu świetnej skrzypaczki Anne Sophie Mutter. Artystka gra na skrzypcach Stradivariego stąd ta niespotykana barwa dźwięku instrumentu i tym samym uważam sugestywny przekaz. Wersja z Youtuba z fantastyczną animacją, a sam od niedawna posiadam w wersji CD, ...znalezione pod choinką Oraz jeszcze jeden z kilku moich ulubionych utworów z płyty, znakomicie zrealizowane nagranie - dobrze się słucha nawet na Youtube:
 15. Jeszcze może z wygodnych słuchawek z graniem na V (czyli z podniesionymi skrajami i wycofaną średnicą) mogę od siebie polecić Beyerdynamic DT 990 edition. Występują w 3 rodzajach 32, 250 i 600ohm. Miałem je kiedyś (wersję 250ohm) i były bardzo wygodne, edition delikatnie przylegają do głowy w przeciwieństwie do pro (pro są tańsze). W sopranie trochę intensywne, ale to zależy od źródła. W przypadku wersji wysokoohmowych (które są lepsze od 32 ohm) trzeba będzie też zadbać o ich poprawne napędzenie, więc nieunikniony będzie zakup wydajniejszego źródła, najlepiej z przygładzonym sopranem. Rzuć okiem na: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-beyerdynamic-dt990-edition-600-ohm/ Tutaj masz sporo informacji o tych słuchawkach.
 16. Przedmiotem mojej oferty sprzedaży są słuchawki Audio-Technica MSR7. Słuchawki są w dobrym stanie, mam w zwyczaju dbać o sprzęty które posiadam. Używałem je w domu, po odsłuchu były odkładane zawsze na stojak, są zadbane i czyste - słuchawki były używane sporadycznie, posiadam je około rok czasu. Nie palę więc są wolne od zapachu nikotyny. Sprzedaję w oryginalnym opakowaniu, wraz z kompletem przewodów oraz firmowym skórkowym etui Audio-Technica które były dołączone do zestawu. Jeden z kabli do użytku mobilnego posiada niezły mikrofon, oferujący dobrą jakość rozmów na smartfonie. Kupiłem te słuchawki za około 700zł u autoryzowanego polskiego dystrybutora w jego Salonie Audio, ja sprzedam je za 450zł. To duży upust mając na względzie fakt że są prawie nie używane. Chciał bym jednak poinformować że, ATH MSR7 trochę skrzypią od czasu ich zakupu, skrzypi mechanizm obrotowy lewej muszli. Przypadłość nie wpływa jednak na trwałość mechanizmu obrotowego, elementy są ściśle spasowane stąd to skrzypienie. Wiele osób skarży się na ten problem w swoich egzemplarzach, więc jest to powszechna cecha produktu, a nie wada fabryczna w sensu stricto. To jedyny mankament jaki zauważyłem. Sprzedaję z uwagi na zakup innych akcesoriów audio, a nie używam tych słuchawek już od dłuższego czasu. Mam nadzieję że komuś się jeszcze przydadzą. Preferowana forma transakcji to - płatność i odbiór osobisty. Istnieje wówczas możliwość odsłuchu, ale proszę zabrać ze sobą sprzęt mobilny który posłuży Państwu za źródło. Jest także możliwość wysyłki gdyby odległość była przeszkodą, ale wyłącznie paczką za pobraniem (płatność u kuriera). Osoby zainteresowane ofertą zapraszam do kontaktu za pomocą wiadomości prywatnej na forum (PW). Zdjęcia również na (PW) Zapraszam do zakupu. Pozdrawiam.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...