Jump to content

balzi78

Użytkownik
 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

balzi78's Achievements

Explorer

Explorer (4/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

12

Reputation

 1. Edifier H880, jeżeli jesteś gotów wydać trochę ponad 400 zł. Do 300 zł możesz spróbować ISK HD9999.
 2. Edifier H880 powinien się nadać. Jakościowo skok w górę od ISKów. Jest recenzja na AF jakby co.
 3. Skoro Cię do Alph ciągnie, to je przetestuj, raczej się nie zawiedziesz. Są bardzo solidnie zbudowane, mają odczepiany mic, oferują wincyj basu ale gorszą scenę niż AKG. To zamknięte słuchawki, więc dźwięk z nich przesadnie nie wycieka, na pewno izolują lepiej niż AKG. No i zawsze możesz zredukować jeszcze bas zakładając pady welurowe.
 4. Wszystkie 3 wymienione przez Ciebie modele znajdziesz opisane w poradniku: https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ Na moje ucho z powyższych pozycji najsensowniejszą wydaje się AKG k240, bas owszem mają, ale dosyć oszczędnie serwowany. ISKi są zdecydowanie zbyt zbasowane jak na Twoje oczekiwania.
 5. @jurcio6 - pozwolę sobie podpiąć się do dyskusji, bo właśnie lecą do mnie nowe AD1000X, a posiadam też ADG1X i jestem piekielnie ciekaw Twoich wniosków z porównania obu modeli. Czy na Twoje ucho AD1000X gra podobnie tylko potencjalnie klasę wyżej, czy jednak obie sygnatury różnią się jakoś wyraźnie? Oczywiście nie spodziewam się basowej orgietki (od tego mam H880 i NHC), oczekiwałbym raczej progresu w holografii i sceniczności, będę korzystał z nich najczęściej do słuchania klasyki i muzyki filmowej, trochę jazzu. Za źródło służy u mnie DF Red i G5, przy czym Creative głównie do grania. Z Twojego wpisu wynika, że Cobalt zgrywa się z 1000X świetnie, zakładam więc, że Red potencjalnie może być za jasny? Na marginesie, znalazłeś może jakiś działający patent na rozprostowanie tych koszmarnie skręcających się kabli od ATH? W ADG1X kabel to jakaś porażka, bez porównania z PDG1, które przecież są modelem niższym. W AD1000X podejrzewam problem będzie podobny :/
 6. Możesz też zamówić w necie oba modele, porównać bezpośrednio i odesłać jeden z nich przed upływem ustawowych 14 dni na zwrot. To nie są słuchawki kosztujące fortunę, ryzykujesz zamrożeniem ok. 100 złotych na góra kilkanaście dni i ewentualnie kosztami wysyłki.
 7. Skoro Cloudy 1 Ci pasowały, to najbliżej pod względem brzmienia, komfortu i ceny będą miały Cloud 2/Cloud Alpha. Musiałeś się chyba zastanawiać nad tymi modelami?
 8. Logitechy G PRO posiadają 2 przetworniki, dźwięk "7.1" jest generowany programowo, jak zresztą w ogromnej większości tego typu słuchawek. W FPSach za przestrzenność dźwięku i tak odpowiada silnik gry, więc dodatkowa wirtualizacja nie jest absolutnie konieczna. Włącz sobie dźwięk stereo, pamiętaj tylko o ustawieniu dźwięku 3d w grach, w których ta opcja istnieje. Wiem, że na pewno jest w CS:GO. Możesz też spróbować w drugą stronę - wyłączyć dźwięk 3D w grze i zostawić 7.1 w sterownikach słuchawek.
 9. "Budżet powiedzmy elastyczny" to bardzo elastyczne, ale nie zawierające żadnej informacji zdanie. Czy mówimy o elastyczności 100 - 300 zł, czy 100 - 3000? Jeżeli myślisz o Dragonfly, to z Redem moje Edifiery grają bardzo przyzwoicie. Nie doświadczysz przebasowienia, o które w H880 łatwo z prądowo mocniejszych źródeł. DF Cobalt ponoć lepszy, 2 x droższy, też powinien się zgrać z H880, choć na papierze to charakterystyka Reda bardziej pasuje do Edifierów. Najlepiej zamówić oba i jeden zwrócić po własnousznych testach. DF Black raczej z góry odpada, zbyt ciemny na te Edifiery.
 10. Panie Jakubie, ogromne dzięki za powyższe. Właśnie "dowyjaśnienia" kwestii padów ze zdjęciami zabrakło mi w oryginalnej recenzji, super. ? Inna sprawa, że latem nie było tragicznie w skórkach, być może przez dość lekki docisk, albo brak kontaktu padów z małżowiną w kilku miejscach. Pobawię się wkładkami i podzielę wnioskami, jeżeli do jakichś sensownych dojdę.
 11. No własnie mam z K240 problem. To był mój pierwszy zakup zainspirowany lekturą bloga i chociaż nigdy nie spowodowały u mnie porządnego opadu kapci, o tyle jakoś nie potrafię pogodzić się z myślą o ich sprzedaży. Mają w sobie coś, co każe od czasu do czasu do nich wracać, choć "na papierze" niby nie prezentują mojego grania, ale w niektórych muzycznych klimatach sprawdzają się wybornie. Korzystam ze skórkowych padów fabrycznych, swego czasu dokupiłem welury, które jednak kompletnie je kastrują. Więc pewnie je sobie zostawię, bo za cenę, którą mogę za nie dostać, żal się rozstawać
 12. ok, właśnie odsłuchałem, porównałem i... NHC podeszło mi najgorzej w porównaniu z H880 i AKG k240 Studio. Paradoksalnie chyba właśnie prezentacja K240 (które cenię najmniej z całej trójki) grała mi z tym albumem najlepiej, chociaż Edifierowy tłusty bas również fajnie się sprawdzał. W NHC momentami słyszałem pudełko, ten kocyk siakiś bardziej zauważalny... Podejdę jeszcze raz do tego albumu, ale pierwsze wrażenie mocno średnie.
 13. @Palpatine - przesłucham jutro. Dzisiaj na uszach ATH PDG1 i strzelanie do dwukrotnie ode mnie młodszych wrogów Który kierunek w takim razie uznałbyś za optymalny i stanowiący progres w stosunku do DF Red?
 14. W końcu skusiłem się na używane NHC (w dużej mierze również dzięki Waszym wpisom powyżej, dziękuję!) i po kilku dniach odsłuchów chyba już mogę potwierdzić, że rozumiem o co Ci @howlin chodziło. Są utwory, których brzmienie Nighthawków kompletnie mnie rozmontowuje, ich kameralność i pełna ciepła szczegółowość zachwycają i zachęcają do odkrywania muzyki, na którą przedtem nie zwróciłbym uwagi. John Scofield, Diana Krall, Melody Gardot brzmią właśnie tak jak mi się wydaje, że powinny; "klubowe" przydymienie dodaje ich utworom mnóstwa czaru i niemiłosiernie wciąga. Tych wykonawców zacząłem odkrywać właśnie teraz i właśnie dzięki Hawkom. Z drugiej strony mocniejsze, gitarowo-elektryczne, rockowe czy metalowe dźwięki nie powalają, NHC dalej niby proponują klasowe granie, ale 3 razy tańsze Edifiery H880 w wielu przypadkach gwarantują mi ciekawszą prezentację. Padów welurowych nawet jeszcze nie zakładałem, kocyk którego się obawiałem po odsłuchu z telefonu niemalże nie występuje w moim egzemplarzu sparowanym z DF Red. Wg poprzedniego właściciela słuchawki nie są jeszcze w pełni wygrzane, więc ciekaw jestem czy i jak bardzo brzmienie jeszcze się zmieni. Na jakimś etapie być może pomyślę o dokupieniu Chorda Mojo, o którego udanej synergii z Hawkami czytałem również w kilku innych miejscach. Ale, póki co, jestem zachwycony tym co mam. Tylko ten stockowy kabel strasznie sztywny
 15. Potwierdzam. Mam Edifiery 1700BT podłączone do TV i o ile subwooferowego pierdyknięcia nie ma co się po nich spodziewać, to bas schodzi bardzo ładnie i do grania/filmów nadaje się w sam raz. I piszę to z perspektywy zwolennika solidnego basowego grania. O ile nie planujesz regularnie "uprzyjemniać" życia sąsiadom, to te Edifiery powinny w zupełności Ci wystarczyć, zwłaszcza do pomieszczenia o tak nienachalnej kubaturze...

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...