Jump to content

OLO

Użytkownik
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About OLO

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Opracowanie leku to tylko kwestia czasu. Pytanie tylko ile? Miesiąc, dwa, czy piętnaście? W tej chwili jedyną skuteczną walką z wirusem jest wyizolowanie go.
 2. Ograniczenia pracy Poczty Polskiej i firm kurierskich: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-praca-poczty-polskiej-i-firm-kurierskich/fw71llb
 3. Dzięki Panowie za wszystkie sugestie. Trochę potestuję w innych systemach, pobawię się kablami i spróbuję posłuchać na innych słuchawkach, może tu nie ma po prostu synergii. Dam znać jak efekty.
 4. Wszystko zrobione. Co powodują te hebelki? Zaczęło działać DSD, ale tylko przy maksymalnej głośności w Audirvanie jak tylko ściszę do -1,0db to przełącza się na PCM i zaczyna ćwierkać, a muzyka przestaje grać.. O co chodzi?
 5. Panie Jakubie dziękuję, za chęć wsparcia kablami, ale z tym nie ma problemu. Tych ustawień, rzeczywiście jest masa i tu podejrzewam, że może leżeć przyczyna. Tego też nie wykluczam. Matrix naprawdę może się podobać, bo jest spektakularny, ale dla mnie za bardzo. Super się słucha filmów, bo wszystko jest bardzo szczegółowe i wyraźne, ale w klasyce jestem "skażony" pięknie analogowym brzmieniem zestawu mojego ojca SONY CDP-XA50ES po tuningu Swoboda Audio, kolumny KEF 104/2 i wzmacniacz dzielony QUAD 66 i 606 - stary (początek lat 90-tych) zbudowany wg.starej szkoły HI-ENDu. Naprawdę gra to wybornie i wiem, że trudno będzie zbliżyć się do tego dźwięku, ale zachęcony pozytywnymi opiniami o tych nowych dacach, że grają analogowo miałem nadzieję na namiastkę tego dźwięku, a jest zupełnie inaczej, ale nie poddaję się, bo wiem, że jestem totalnym głąbem komputerowym i technicznym, więc na pewno coś, źle poustawiałem NSK jakiego polecasz DACa do AURIUM? Pablo650 w Tobie cała nadzieja... Już widzę, że mam źle ustawione hebelki, czy dobrze rozumiem, że jak patrzę od spodu to 1 w stronę frontu, a reszta do tyłu? Słucham na XLR i mam wszystkie hebelki ustawione w stronę frontu. Jak to zrobić? I tu się zaczyna jazda, nie wiem co to jest sterownik, próbkowanie i bufor, domyślam się, ale nie wiem, gdzie to sprawdzić i ewentualnie zmienić. Przypomnę, że źródłem jest laptop MacBook Pro 2016 2,9 GHz i7 16 GB 2133 MHz LPDDR3 z czterema wyjściami USB-C i wyjściem słuchawkowym, więc bez konwertera nie jestem wstanie podłączyć go w inny sposób niż po USB. Tak na marginesie to wielkie dzięki Wszystkim za chęć pomocy. Niestety w dzisiejszych czasach to rzadkość... Mam nadzieję, że będę mógł kiedyś podziękować osobiście jakimś dobrym trunkiem Aaa jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje: jak słucham plików 16/44,1kHz to Matrix pokazuje 32/44,1KHz, gdzieś czytałem, że te wartości powinny być takie same, bo inaczej dźwięk jest sztucznie podrasowywany do wartości 32bitów, jeżeli piszę głupoty to proszę o sprostowanie.
 6. Tylko Converto grał z Aurium, a M2Tech z AUNE B1, więc myślę, że AURIUM zrobił robotę, bo ten wzmacniacz naprawdę brzmieniowo bardzo mi odpowiada. Panie Jakubie, czy z Pańskiego doświadczenia jakaś usterka mogłaby degradować dźwięk, przypomnę, że sprzęt jest używany?
 7. pablo650 pisałeś, że w razie problemów mogę Cię męczyć, a więc męczę. 10 dni intensywnych odsłuchów i po wstępnym zachwycie lipa... dżwięk jest gorszy niż przy podłączeniu AURIUM do laptopa przez wyjście słuchawkowe. Główny problem to zupełnie nienaturalna barwa instrumentów wszystko jest takie sztuczne, mocno przerysowane i suche. To spostrzeżenia przy odsłuchach klasyki. W muzyce elektronicznej może się bardzo podobać, bo wrażenie przestrzeni jest ogromne, ale czy to jest naturalne brzmienie? Dźwięk z wyjścia słuchawkowego brzmi jak z winyla ciepły, selektywny z naturalną barwą, z mniejszą przestrzenią, ale nie tak sztucznie napompowaną. Oczywiście pamiętam, że pisałeś, że najważniejsze są ustawienia programu w kompie, używam Audirvany, która jest polecana do Maców i oczywiście nie mam bladego pojęcia, czy wszystko dobrze skonfigurowałem. Na pewno nie bo nie włącza mi się DSD, ale czy te poprawne ustawienia zmienią, aż tak barwę? Jakieś pomysły? Niestety nie mam zbyt wielu doświadczeń z dacami, kiedyś miałem M2Tech HIFACE, ale też mi się nie podobał i krótki odsłuch Converto w Top HIFI, ale wtedy nie porównywałem z niczym i mi się podobało.
 8. Tp zmienia postać rzeczy. To najlepsze co możesz zrobić. Daj znać czy przypasiło...
 9. Słuchałem Converto z OPPO Pm-2 i było bardzo dobrze. Nigdy nie słuchałem Pm-3, ale czytając opisy ich brzmienia myślę, że Converto zrobi im bardzo dobrze zwiększając m.in. scenę. Ogólnie Converto to bardzo dobry sprzęt, więc byłbym spokojny o to połączenie, a najlepiej podjechać do salonu Top HIFI (jest ich kilka w całej Polsce) i na spokojnie przesłuchać. P.S. Moje pytanie, dlaczego akurat Converto? Jeżeli ma to być sprzęt przyszłościowy to jak najbardziej, ale pomyślał bym o innych słuchawkach. Myślę, że do Pm-3 spokojnie można dobrać coś tańszego. Pozdrawiam.
 10. Panie Jakubie, wychowałem się w muzycznej rodzinie i muzyka oraz sprzęt do jej odtwarzania zawsze były bliskie memu sercu. Przez dom rodzinny przewinęło się sporo sprzętu (niestety nigdy to nie były komputery, nie te czasy) i sporo ludzi i tak jak Pan napisał gusta i uszy każdy ma swoje. Jeden lubi potężny bas, inny czystość i selektywność, ktoś inny neutralność, scenę lub najbliższe odwzorowanie rzeczywistości, więc ilu słuchających tyle opinii. Wystarczy poczytać w internecie recenzje tego samego sprzętu często tak diametralnie różniące się od siebie. Natomiast cenię sobie recenzje tego samego autora np. Pana, bo mam wtedy odniesienie do innych porównywanych sprzętów. Tak więc, reasumując choćby Pan nie zostawił na nich suchej nitki to ma Pan do tego pełne prawo i na pewno uszanuję Pana opinię i nie popadnę w ciężką depresję RESPECT...
 11. Jak to mówią: "Cierpliwość jest cechą ludzi wielkich",a ja bym powiedział, że ludzi z nadszarpniętym budżetem domowym (trochę te przyjemności ostatnio kosztowały), więc chętnie zaczekam na ofertę "premium". Co do wysłania słuchawek to się odezwę jak się nacieszę Matrixem. P.S. Nie ukrywam, że ciekaw jestem Pana opinii na ich temat.
 12. Czyli temat otwarty, fajnie. Musiałbym Panu te OPPO podesłać do przesłuchania to miałby Pan wgląd w ich charakterystykę, ale na razie nie mogę się oderwać od słuchania na Matrixie, więc do tematu na pewno wrócimy
 13. Oooo super. W poniedziałek pensja to zamówię Jeszcze jedno pytanie, w innym wątku Tommy66 polecał mi do moich OPPO PM2 i Pathosa, zbalansowany kabel OPPO z miedzi OCC lub kontakt z Panem. Czy miał Pan styczność z PM2 i mógłby Pan zaproponować mi coś ze swoich wyrobów?
 14. To trzymam kciuki, żeby się czas znalazł Korzystając z okazji, czy ma Pan obecnie na stanie adapter zbalansowany SE63 PRO?
 15. Panie Jakubie, szykuje się Pan do wypuszczenia swoich kabli USB?

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...