Jump to content

Pitb

Użytkownik
 • Content Count

  79
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About Pitb

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ok,przepraszam moje niedopatrzenie względem autorstwa.Chyba faktycznie najlepiej będzie znaleźć sklep gdzie porównam wszystkie interesujące mnie modele.
 2. Witajcie. Szukam dobrej klasy słuchawek które tylko i wyłącznie będą grały po bt ( aptx hd i aptx).Wypatrzyłem sobie tytułowe Audio-technica ,ale czytając Wasz test zastanawiam się czy nada się do słuchania metalu ? Myślę, że opisywana scena i bas pasował by do muzyki progresywnej jak np Ayreon,ale sumie najbardziej zależy mi na jakości dźwięku bez podkoloryzowania o szerokiej i głębokiej scenie. Ciekawy też jestem Beyerdynamic Amiron bt,ale mało o nich opinii. Dodatkowo jak w tej stawce prezentuje się Sennheiser PXC 550 II jeśli chodzi o jakość odtwarzanego dźwięku bo jest to najważniejsze?
 3. Faktycznie,poczytałem i wydają się być ciekawym wyborem. Chciałbym podkreślić że mają to być typowe słuchawki bt przeznaczone do połączenia aptx z smartfonem dobrej klasy plus tidal master.Żadne inne źródła mnie nie interesują na zasadzie że z kablem grają wyraźnie lepiej.Mają być stworzone do grania po bt.
 4. Witajcie. Jakie polecacie wokółuszne słuchawki bt o maksymalnie szerokiej scenie oraz neutralnym ,twardym wyraźnie zarysowanym brzmieniu bez akcentowania jakichkolwiek części składowych dźwięku?
 5. Witajcie.Proszę użytkowników o ocenę pracy ich dapów w opcji z tidal,a dokładnie jakie użądzenia oferują najbardziej stabilną pracę w cenie do 3500 zł. Dodatkowo czy IBasso dx160 to dobry pomysł do korzystania z tidal offline?Dzięki za pomoc.
 6. A jak prezentuje się połączenie q5s z fa7 i kablami od Fiio 2.5 ,oraz 4.4 mm?
 7. A próbował ktoś łączyć q5s z FA7 i lc2.5c?
 8. No fakt,pewnie dlatego nic nie sygnalizuje gdy próbuję łączyć ldac. Wracając do tematu i określenia oczekiwań do słuchawek to dodam ,że łącząc q5s z f9 pro bt aptx najbliżej tego co oczekuję uzyskuję bez jakichkolwiek zmian w equalizer z włączonym gain, i bass off. F9Pro źle nie grają lecz są za ciasne przy rozmieszczeniu dźwięków i trochę zbyt rozrywkowe,wolał bym coś chłodniejszego o większym nasyceniu.Nie męczę już, czekam na opinię i cenę FA9 jeśli nie będą odpowiadać moim oczekiwanią to trzeba będzie myśleć o FH7.Zresztą czy FH7 czy FA9 i tak trzeba będzie dozbierać 2gie tyle min. do budżetu.
 9. Samsung s10e. Ano popróbuje bo mnie zaintrygowałeś.Ldac by było git gdyż mam tidal w wersji master.
 10. No właśnie w naszej świetnej pl recenzji q5s wyczytałem iż właśnie w stosunku do q5 bardzo zatarła się różnica pomiędzy kablem a bt.Myślę iż związane jest to oczywiście z aptx hd,oraz ldac z których nie mogę skorzystać ( chodź ldac to nie wiem dlaczego gdyż zarówno w smartfonie jak i Fiio Control mam włączone ? - myślę, że do tego kiedyś dojdę, tylko kiedy?).
 11. W sprawie kabli to oczywiście chodziło mi o smartfon-q5s.W amp wpinam 2,5mm f9pro i tak słucham na aptx.
 12. Dzięki za pomoc,tak wogole to z q5s korzystam łącząc bt z smartfonem,tylko że gdy w ustawieniach smartfona daję ldac i podobnie w Fiio Control to przypisana dioda dla ldac czyli white nic a nic nie miga, a jedynie cyan przypisany aac .aptx hd nie śmiga bo nie mam w telefonie,natomiast purple czyli aptx działa elegancko.Kabli nie stosuję i tu pytanie czy przy zwykłym aptx znacząco nie degraduję jakości dźwięku w stosunku do ldac lub aptx hd ? W sumie to już jestem prawie zdecydowany na kupno fh7 (czekam jeszcze na opinie i cenę fa9) i nie wiem czy to jak korzystam z tego użądzenia czyli bez kabla i przez aptx ma sens przy słuchawkach tej jakości jak fh7 i po prostu zagrają na pół gwizdka, na poziomie o połowę tańszych fh5 ? Tak wogole to teraz q5s łączę z f9 pro więc chyba sporo za nisko co do oczekiwań i możliwości q5ski.
 13. Q5s już posiadam i na tą chwilę słucham z f9 pro bo tylko te mi zostały. Czekam na opinie o FA9 ,jeśli nie będą zbyt optymistyczne to zainwestuję w FH7. Ogólnie to w drodze do q5s troszkę przerobilem słuchawek i dapów i moje oczekiwania określił bym jako : dźwięk przestrzenny z wyraźnym lecz krótkim basem ,granie raczej o wysokiej rozdzielczości gdzie każdy rodzaj dźwięku ma swoje miejsce w przestrzeni.Dodam ,że Shanling m6,A&K Norma sr15 średnio mi podeszły podobnie jak próbowane z nimi A&K Billie Jean i Diana ,oraz ME500.
 14. Witajcie. Szukam dokanałówek do Fiio q5s w cenie do około 1000 zł.Moje oczekiwania to dźwięk twardy i zdecydowany bez podkoloryzowania,dobrze rozmieszczony w przestrzeni gdzie każdy z instrumentów plus wokale żyje własnym życiem.Bas mocny lecz krótki bez długiego wybrzmiewania.Całość zrównoważona i techniczna. Dziękuję za pomoc.
 15. No tak fakt niezaprzeczalny z tym po omacku.Jakich słuchawek szukam pod posiadany q5s (który bardzo mi podpasował, w wcześniejszym posiadanym przeze mnie m9 brakowało sceny i mocy,sam charakter był ok)Z całą pewnością fajnie gdyby było szeroko i głęboko na scenie ,poszczególne instrumenty i wokale nie zlewały się, a żyły własnym życiem w określonym miejscu w przestrzeni i to w sumie wskazywało by chyba granie zrównoważone gdyby nie ciche uwielbienie basu,ale nie takiego który jest wszędzie i w połowie utworu już nie potrafimy docenić jego walorów.Powinien być przez duże B,ale wtedy gdy trzeba ,podkreślić akcenty w utworze, lecz go nie zdominować.I tak jak w tytule postu - mam już sprzęt za około połowę kwoty założonej ,więc fajnie gdybym w drugiej połowie czyli około 1500 zł znalazł doki.Co do Ikko,to możliwe, że źle wizualnie oceniłem ich kształt stąd założenie, że mogą nie siedzieć w uchu tak jakbym tego oczekiwał.Tak wogole to ich temat dosyć często się pojawia i w związku z tym intryguje.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...