Jump to content

Hardened

Użytkownik
 • Posts

  424
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Hardened last won the day on June 15

Hardened had the most liked content!

1 Follower

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Fostex TH610, HD660S
 • Słuchawki (pozostałe)
  Sennheiser Momentum m2 AEG, 1MORE H1707 Triple Driver, AKG K 271 MK II, KOSS PortaPro
 • IEMy
  iSine 20 + Cipher BT, Aune E1, ATH-CK3TW
 • Sprzęt źródłowy
  Schiit Asgard 3 + Multibit DAC, iFi ZEN DAC
 • Odtwarzacze (DAPy)
  LG V40
 • Okablowanie i zasilanie
  ARCTIC CABLES ION+ (UPOCC Litz), Jimmi Dragon 8 żył na miedzi JD, USB: Wireworld Ultraviolet 7 USB, zasilanie: Taga Harmony Tpc-Ts
 • Inny sprzęt audio
  Yamaha RX-V483 + NS-F51 + NS-P51, MusicCast PianoCraft MCR-N570D

Recent Profile Visitors

1,198 profile views

Hardened's Achievements

 1. Zagadaj z Panem Danielem, poniżej masz namiar, to chyba najlepszy spec w temacie (naprawia słuchawki oraz wytwarza okablowanie w świetnej relacji cena/jakość), do tego jest bardzo rzetelny: https://www.facebook.com/DobreSluchawki/
 2. Skoro jesteś na etapie poszukiwań/swojej drogi, to być może podsuwanie Tobie od razu jednego z możliwych jej celów jest rzeczywiście przedwczesne. Niemniej, ten model gra metal świetnie i w zasadzie jest niewiarygodnie uniwersalny (nawet klasyka i jazz nie stanowią dla wyzwania). Jeszcze bardziej rozrywkowym ich wariantem jest model Fostex TH-X00 Ebony, będący obecnie białym krukiem (akurat teraz 1 para jest na olx, ale to niezwykła rzadkość); one powinny w metalu jeszcze bardziej wymiatać (kosztem mniejszej uniwersalności), zerknij tutaj, zwłaszcza na fragment od 5:40, ten gość jest naprawdę wybredny: Jeśli nie skorzystasz z tego namiaru teraz, to będziesz miał na przyszłość ;-). Kupowanie na tym etapie wiedzy używek jest rzeczywiście ryzykowne.
 3. Firmowy kabel tych Fostexów ma długość 3m i zakończony jest jackiem 6,3mm, wiec konieczna byłaby przejściówka na 3,5mm. Lepszym rozwiązaniem od dokupowania przejściówki do kabla, który jest mało ergonomiczny, byłoby zastąpienie go kablem krótszym, zakończonym pożądanym jackiem. Sugeruję napisać do Pana Daniela (kable z jego standardowej oferty pod inne modele fostexów kosztują 99-129zł => https://allegro.pl/uzytkownik/kulozeby?string=fostex), wiec i takowy powinien Tobie sensownie wycenić. Audioquest NightOwl i Nighthawk "słyną" z bardzo specyficznego grania, przesłuchiwałem Owle pod kątem metalu, ale mnie nie skusiły. O Fostexach jest tutaj: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-fostex-th610/ PS. Nie wiem jak te Fostexy zagrają z Red'em, tego połączenia nie testowałem, mi generalnie bardziej podchodził Cobalt. U mnie grają przez Schiit Asgard 3 + Multibit DAC, czasem przez iFi ZEN DAC.
 4. Tu masz Fostexy TH610 prawie nowe za 1500zł (jeśli weźmiesz bez dodatkowego kabla): https://forum.mp3store.pl/topic/200552-fostex-th610/ Wiem, że to nieco więcej niż przedział 700-1300zł, ale mam ten model, on spełnia wszystkie Twoje wymogi i jeśli zaproponujesz sprzedającemu 1450zł (i powiesz, ze oferta ważna jest jedynie 24 godziny), to też ją łyknie. Ich cena sklepowa to ok. 2400 zł. Ja po zakupie tych słuchawek odsprzedałem LCD-2C (przegrały rywalizację).
 5. Z racjonalnego punktu widzenia, to wymiana słuchawek przynosi największy skok jakości i to one wyznaczają limit jakości dźwięku, jaki możesz wycisnąć z danego toru. HD-9999 nie są słuchawkami na tak wysokim poziomie, by nie można było ich było zastąpić czymś lepszym, bez wydawania na to majątku.
 6. Słuchawki. Poczytaj w polecanych, które jak grają i dobierz coś pod swój gust.
 7. Jeżeli nie jesteś fanem subbasu, to pod każdym innym względem powinny się sprawdzić, także pod kątem precyzyjnego pozycjonowania w grach. Ten model łapie bardzo dobrą synergię z IFI ZEN DAC.
 8. @Nehero biorąc pod uwagę, że Twoja nonszalancka wypowiedź wskazuje na Twój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem (vide: pierwszy komentarz odnoszący się do wartości orientacyjnej, jak również mylenie ceny wywoławczej z oszacowanym spadkiem wartości przy odsprzedaży) z mojej strony jest to EOT; nie mam zamiaru schodzić do takiego poziomu rozmowy.
 9. Tu Ziemia. Pisałem o tym, że sugerowanie możliwości skutecznego odprzedania egzemplarza używanego za 86% ceny nowego, dostępnego egzemplarza jest absolutnie oderwane od realiów. W tej sytuacji należy (zależnie od stanu egzemplarza, popytu, umiejętności sfotografowania i atrakcyjnego sformułowania oferty) liczyć się z orientacyjnym spadkiem wartości 20-30%. Czy naprawdę jest to takie skomplikowane?
 10. Jakim cudem to wyliczyłeś, na podstawie czego? To jest niespełna 86% wartości słuchawek dostępnych, pachnących nowością i z pełną gwarancją. Jeśli się nie mylę, sam od ponad 2 miesięcy bezskutecznie usiłujesz sprzedać swoje Audioquest Nightowl, oferując je obecnie za... 57% wartości.
 11. ATH-CK3TW Tu recenzja: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-ck3tw-true-wireless/ Kwestia wypadania z ucha jest uzależniona od indywidualnej budowy takowego, gwarancji nikt tutaj nie da. Moje trzymają się bardzo dobrze.
 12. Nie ma w tym nic dziwnego. Pozostaje cieszyć się tańszym modelem i tyle.
 13. Jak wyżej; mam i używam podczas treningów, spisują się świetnie.
 14. AKG K 271 MK II są półotwarte, więc nie będą za dobrze izolować. Audio-Technica ATH-M50x mają dużą szansę sprawdzić się w Twoim repertuarze. Beyerdynamic DT990 są otwarte, nie będą izolować. Jeśli nie będziesz mógł sprzętu przetestować, to kup w sklepie internetowym, w którym bezproblemowo towar będziesz mógł odesłać w ciągu 14 dni od zakupu.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...