Jump to content

Hardened

Użytkownik
 • Content Count

  355
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Hardened last won the day on March 8

Hardened had the most liked content!

Community Reputation

214 Excellent

1 Follower

About Hardened

 • Rank
  Zaawansowany

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  LCD-2C, HD660S, Fostex TH610
 • Słuchawki (pozostałe)
  1MORE H1707 Triple Driver, KOSS PortaPro
 • IEMy
  Aune E1, ATH-CK3TW
 • Sprzęt źródłowy
  Schiit Asgard 3 + Multibit DAC, iFi ZEN DAC
 • Odtwarzacze (DAPy)
  LG V40
 • Okablowanie i zasilanie
  ARCTIC CABLES ION+ (UPOCC Litz), USB: Wireworld Ultraviolet 7 USB, zasilanie: Taga Harmony Tpc-Ts
 • Inny sprzęt audio
  Yamaha RX-V483 + NS-F51 + NS-P51

Recent Profile Visitors

736 profile views
 1. "SHIPPING All orders will be shipped by Drop. Estimated ship date is Nov 25, 2021 PT." W tym przypadku obstawiam więc grudzień 2021.
 2. Powiem więcej, posiadam egzemplarz LCD2-C oraz dokładnie te słuchawki HD660S, które recenzował @EvilKillaruna (testowany był mój egzemplarz) i dla moich uszu HD660S oferują zdecydowanie jaśniejsze granie od posiadanego przeze mnie egzemplarza LCD2C na kablu fabrycznym. HD660 i (rewelacyjne) Fostexy TH610 oferują poziom jasności, który jest jeszcze przeze mnie z przyjemnością akceptowany; MSR7 już do przekraczały - to tak gwoli kalibracji mojego postrzegania. Swoją koncepcję dotyczącą różnicy spostrzeżeń już przestawiłem powyżej i nic innego nie przychodzi mi do głowy. Wygląda to tak, jak
 3. Moje odczucia są zgodne z @Tommy66 i coraz bardziej zastanawia mnie kwestia stabilności procesu produkcyjnego i kontroli jakości w Audeze, bo nie widzę racjonalnych przesłanek dla tak diametralnie różnego postrzegania sposobu gry tego samego modelu słuchawek i firmowego kabla. Być może w przypadku kabla w grę wchodzą ciche rewizje lub pozyskiwanie go od kilku podwykonawców. W oryginalnej recenzji @EvilKillaruna napisał "Fabryczny kabel przyciąga średnicę oraz wzmacnia sopran" i także w tym aspekcie firmowy kabel postrzegam dokładnie odwrotnie i dopiero po przesiadce na ARCTIC CABLES ION+ (UPOC
 4. Bardzo dziwna sprawa z trzeszczącym, zbyt jasnym dźwiękiem. Ja swój egzemplarz napędzam poprzez Schiit Asgard 3 + Multibit DAC i sprawdza się to świetnie. Sprzęt mieści się w budżecie (399 USD + podatek i koszt odprawy), ale do ściągnięcia jest wyłącznie ze Stanów, z firmowego sklepu. Ten sprzęt przyspiesza i nieco rozjaśnia słuchawki (bynajmniej nie robią się przez to jasne), nie ma też mowy o żadnej sybilizacji, a solidna dawka mocy wydobywa ze słuchawek konkretny bas i dokładnie go kontroluje. Od wymiany kabla raczej bym nie zaczynał (firmowy gra ciemno i ciepło), poszukałbym raczej mo
 5. Z poniższych 2 recenzji można wywnioskować, że są warte zakupu, zwłaszcza za wypatrzoną cenę: https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/hifiman-edition-s-test-i-recenzja-sluchawek.html
 6. Z pierwszego postu wynika, że jego autor szuka czegoś w okolicach 1000zł, podeślij w takim razie link do którejś ze wspomnianych ofert LCD 2CB/XC w "fajnych cenach".
 7. Rok 1992. To był naprawdę dziwny i zarazem autentyczny hicior! O tym kawałku zaś do niedawna sam zapomniałem... Rok 1994 i znakomity teledysk:
 8. Te 500zł to chyba na tym forum najczęstszy limit rzucany z czapy (sam tak kiedyś rzucałem, żeby nie było...) Kończy się i tak zwykle wyżej, wiec poczytaj o IFI ZEN DAC.
 9. Możesz rozważyć jeszcze 1 wariant: Zakupić obecnie IFI ZEN DAC i ocenić jakość odsłuchu. Jeśli brzmieniowo oferowane ciepłe granie będzie Tobie odpowiadać, ale będziesz odczuwał brak mocy, to możesz dokupić później do kompletu IFI Zen CAN. W tym scenariuszu będziesz miał sporą uniwersalność (różne stopnie wzmocnienia, podbicie basu, dostępne gniazdo zbalansowane) i moc potencjalnie wystarczającą także do dobrego zasilenia HE-4XX. Tutaj możesz poczytać o takim zestawie, zwróć uwagę na cytowany niżej fragment ze strony 3 linkowanej recenzji: https://www.headfonia.com/ifi-audio-zen
 10. Z HD660S synergię ma świetną, więc i w tym przypadku szanse są. Jego recenzja jest tutaj: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-ifi-audio-zen-dac-i-zen-blue/ Jak dla mnie leciutko (w miły sposób) ociepla brzmienie i nadaje mu analogowego sznytu. Zapewni lepszą separację i scenę niż Black, ale jeszcze lepiej pod tym względem powinien sobie dać radę Cobalt, także w dodaniu dynamiki niższym częstotliwościom - przynajmniej ja go tak subiektywnie odbierałem, przy porównywaniu tych 3 sprzętów (Black vs ZEN vs Cobalt).
 11. Ja bym w takim wypadku kupował i cieszył się sprzętem i muzyką z niego płynącą. Nikt nie poleci obiektywnego pewniaka, bo w audio wszystko jest subiektywne. Każdy poda jakiś swój typ i rozpocznie się klasyczna audionervosa.
 12. Percepcja basu to megazagadka. Ja zakupione kablowe M50x odesłałem po zwrot kasy w ciągu 14 dni, bo basowa zupa, jaka się z nich lała, była dla mnie nieakceptowalna... a generalnie lubię więcej basu niż Audiofanatyk. Zastąpiły je z powodzeniem ATH SR50BT, gdzie basu było jak dla mnie w punkt i dodatkowo był precyzyjny/bardziej zwarty.
 13. Jedne kluczowe pytanie, czy ktoś "z zewnątrz" wymieniał kable USB tak, byś nie był świadom, którego w danym momencie słuchasz, czy też wymieniałeś je sobie sam? Tylko ten pierwszy wariant jest obiektywnie miarodajny.
 14. Synergia jest zawsze zagadką do momentu, w której się jej nie przetestuje. U mnie ten zestaw oferuje lepszy dźwięk, niż puszczony przez kolumny, więc szanse ku temu są, najwyraźniej dość wysoka impedancja tych słuchawek (150 Ohm) ma tutaj znaczenie. Najsensowniejszy były zakup przez internet z opcją zwrotu w ciągu 14 dni, jeśli słuchawki nie spełnią oczekiwań. PS. Słuchawki Edifier h880 są już od dłuższego czasu niedostępne. Mam nadzieję, że Koledzy je polecający przetestowali z nimi osobiście ten tym połączenia (z amplitunerem kina domowego), bo je testowałem ze swoim aplitunerem 4 różne
 15. Ja oglądam TV na słuchawkach Sennheiser HD660S podłączonych do amplitunera Yamaha RX-V483 i to połączenie spisuje się absolutnie rewelacyjnie. Posiadam jeszcze 2 droższe pary słuchawek, ale żadna z nich w tej roli nie spisuje się tak dobrze.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...